İzlenebilecek En İyi Psikolojik Filmler

Advertisementpsikolojik filmler - ahmet yildiz kitaplari - İzlenebilecek En İyi Psikolojik Filmler

68- Tavşan Deliği

Becca (Nicole Kidman) ve Howie Corbett’ın (Aaron Eckhart) hayatta başka bekledikleri birşey olmayan, hayatında mutlu olan bir çifttir. Fakat bu beklentisizlikleri ve mutlulukları fazla sürmemektedir. Taki çocuğu Danny’nin bir trafik kazasında ölmesi hayatlarının altüst olması için yeterinden fazladır. Ardından hayatlarına bu acı ile devam eden çift aynı anda kendi ilişkilerinin çıkmazları ile karşı karşıya kalırlar.

Babanın acısı onu değişik bir nostaljiye kaptırmaktadır. Ve geçmişini yeniden araştırırken, Becca’nın yas süreciyle başa çıkma yöntemi çok daha farklı olacaktır. İki çiftin oğullarının sorumlusu olan bir genç vardır bu Jason’dır (Miles Teller). Becca bu genç ile bir dostluk kurar ve onun dünyasına anlam vermeye çalışır. Acı Corbett çiftini farklı seçimlere sürüklerken, tehlikeli ve sürprizlerle dolu bir kendini keşfetme süreci onları beklemektedir. Filmdeki Becca rolünü alan aktör Nicole Kidman’dir. Bu oyuncunun filmizle.com.tr’deki diğer filmlerinden bazılarını sıralamak gerekirse The Invasion, Çevirmen, İnsan Lekesi ve Diğerleri filmi ile son verebiliriz. Filmdeki Becca’nın hayat arkadaşı Howie Corbett’ın gerçek hayattaki ismi ise Aaron Eckhart’dır.

Zekânın Tanımları ve Tarihsel Gelişimi

Zekâ, diğer pek çok psikolojik değişken gibi, doğrudan gözlenemeyen çok karmaşık yapılardan (construct) biri,...

Mindfulness Hayatı Nasıl Etkiler?

Farkındalık Nedir, Ne Demektir? “Farkındalık” (mindfulness), mevcut ana odaklanmak anlamına gelir. Yani farkındalık, mevcut hâliyle “deneyim”e odaklanmak...

Başarı İle İlgili Kitap Alıntıları

Başarı ve mutluluk konusunda ilişkiyi anlatan kitaplardan bölümleri sizin için derledik. 10 kitaptan 10...

25 YORUMLAR

  1. bu fılmı senın tavsıyenle inceledim izledim ve iyi ki izlemişim hala etkısındeyın tsk ederim 🙂

  2. çok güzel olmuş elinize sağlık.buradaki çoğu filmi izledim, her filmin ayrı bi güzelliği vardır ama beni en çok etkileyen film good will hunting (can dostum) filmiydi.

  3. İntihar Odası filmini izlemenizi tavsiye ederim. Depresyon ve intiharı konu alan bir film.

  4. Yazdığınız flimlerin İngilizce adını ve kapak resimlerini de eklerseniz bulmak zorlanmayız.

  5. Ben X mutlaka izlenmesi gereken bir film. Otizmli bir gencin hayatini anlatmaktadir

  6. Her çocuk özeldir ve Yer yüzündeki yıldızlar aynı film. Herkese de öneririm. Diğer filmlerde güzel

  7. Temple Grandin ı muhakak öneririm.otistik bir bilim kadınının hayatını anlatıyor.hiç pişman olmazsınız izlediğinize 🙂

  8. lorenzonun yağı, bir rüya için ağıt, good will hunting, 12 monkeys, tutku oyunları, umut ışığım, hayatın benim, limit yok, timooty greenin sıradışı yaşantısı, memento, sessiz, 128 saat..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.