Kişisel Gelişim Hikaye: Kaç Kırlangıç Kovaladınız?

  Hayatınızda kaç kırlangıcı kovaladınız? Hiç düşündünüz mü? İşte güzel bir kişisel gelişim hikaye si olan “Kaç Kırlangıç Kovaladınız?” size bunu anlatıyor.

  Kırlangıcın biri, bir adama aşık olmuş. Pencerenin önüne konmuş, bütün cesaretini toplamış, röfleli tüylerini kabartmış, güzel durduğuna ikna olduktan sonra, küçük sevimli gagasıyla cama vurmuş. Tık….. Tık……Tık….

  Adam cama bakmış.Ama içeride kendi işleriyle uğraşıyormuş. Meşgulmüş! Kimmiş onu işinden alıkoyan? Minik bir kırlangıç! Heyacanlı kırlangıç, telaşını bastırmaya çalışarak, deriiin bir nefes almış şirin gagasını açmış, sözcükler dökülmeye başlamış. Hey adam!Ben seni seviyorum. Nedenini niçinini sorma. Uzun zamandır seni izliyorum.Bugün cesaret buldum konuşmaya.Lütfen pencereyi aç ve beni içeri al.Birlikte yaşayalım.

  Adam birden parlamış:Yok daha neler? Durduk yerde sen de nerden çıktın şimdi? Olmaz, alamam, demiş.

  Gerekçeside pek sersemceymiş:Sen bir kuşsun! Hiç kuş, insana aşık olur mu? Kırlangıç mahçup olmuş.Başını önüne eğmiş. Ama pes etmemiş, bir süre sonra tekrar pencereye gelmiş,gülümseyerek bir kez daha şansını denemiş:

  Adam, adam!Hadi aç artık şu pencereni.Al beni içeri! Ben sana dost olurum.Hiç canını sıkmam! Adam kararlı, adam ısrarlı: Yok ,yok ben seni içeri alamam demiş.Biraz da kaba mıymış, neymiş lafı kısa kesmiş.İşim gücüm var, git başımdan.

  Aradan bir zaman geçmiş, kırlangıç son kez adamın penceresine gelmiş: Bak soğuklar da başladı, üşüyorum dışarıda. Aç şu pencereyi al beni içeri.Yoksa, sıcak yerlere göç etmek zorunda kalırım.Çünkü ben ancak sıcakta yaşarım.Pişman olmazsın, seni eğlendirirm. Birlikte yemek yeriz, bak hem de sen de yalnızsın´ yanlızlığını paylaşırım, demiş.

  kırlangıç hikayesi - Ka  K rlang   Kovalad n z - Kişisel Gelişim Hikaye: Kaç Kırlangıç Kovaladınız? kırlangıç hikayesi - Ka C3 A7 K C4 B1rlang C4 B1 C3 A7 Kovalad C4 B1n C4 B1z - Kişisel Gelişim Hikaye: Kaç Kırlangıç Kovaladınız?

  BAZILARI GERÇEKLERİ DUYMAYI SEVMEZMİŞ!

  Adam bu yalnızlık meselesine içerlemiş.Pek bir sinirlenmiş: Ben yalnızlığımdan memnunum,demiş. Kuştan onu rahat bırakmasını istemiş.Düpedüz kovmuş. Kırlangıç , son denemesinden de başarısızlıkla çıkınca,başını önüne eğmiş, çekip gitmiş. Yine aradan zaman geçmiş.Adam, önce düşünmüş, sonra kendi kendine itiraf etmiş: Hay benim akılsız başım; demiş.Ne kadar aptallık ettim! Beklenmedik bir anda karşıma çıkan bir dostluk fırsatını teptim. Niye onun teklifini kabul etmedim ki?Şimdi böyle kös kös oturacağıma , keyifli vakit geçirirdik birlikte.

  Pişman olmuş olmasına ama iş işten geçmiş.Yine de kendikendini rahatlatmayı ihmal etmemiş: Sıcaklar başlayınca, kırlangıcım nasıl olsa yine gelir.Ben de onu içeri alır, mutlu bir hayat sürerim. Ve çok uzunca bir süre, sıcakların gelmesini beklemiş.Gözü yollardaymış. Yaz gelmiş, başka kırlangıçlar gelmiş. Ama……Onunki hiç görünmemiş. Yazın sonuna kadar penceresi açık beklemiş ama boşuna.

  Kırlangıç yokmuş! Gelen başka kırlangıçlara sormuş ama gören olmamış.Sonunda danışmak ve bilgi almak için bir bilge kişiye gitmiş. Olanları anlatmış. Bilge kişi gözlerini adama dikmiş ve demiş ki:

  “KIRLANGIÇLARIN ÖMRÜ 6 AYDIR….”
  HAYATTA BAZI FIRSATLAR VARDIR, SADECE BİR KEZ ELİNİZE GEÇER VE DEĞERLENDİRMEZSENİZ UÇUP GİDER!
  HAYATTA BAZI İNSANLAR VARDIR, SADECE BİR KEZ KARŞINIZA
  ÇIKAR;DEĞERİNİ BİLMEZSENİZ KAÇIP GİDERLER!
  VE ASLA GERİ DÖNMEZLER!

  Dikkatli olun….
  Farkında olun…..
  Ve bir düşünün bakalım;
  Acaba siz bugüne kadar pencerenizden kaç kırlangıç kovaladınız?

  kırlangıç hikayesi - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Kişisel Gelişim Hikaye: Kaç Kırlangıç Kovaladınız?
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Sizin de Sekiz Zekanız Var!

  Kişilerin, yaşadığı ortama göre bazı zekâ alanlarının zamanla köreldiğini biliyor musunuz?...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Zeka ve Zeka’nın Türleri

  Bilişsel gelişim ve zeka birbirini destekleyen iki kavramdır. Bilişsel gelişim arttıkça zeka...

  Yumruğunu Sık Hafızanı Güçlendir

  Öğrenirken sağ, hatırlarken sol yumruk

  İnsanları Tanıma Sanatı Üzerine

  Sizce neden insanlari tanimak bir sanat olarak...
  kırlangıç hikayesi - BEY N VE HAFIZA - Kişisel Gelişim Hikaye: Kaç Kırlangıç Kovaladınız?

  İletişimde kalın!

  76,153BeğenenlerBeğen
  190,256TakipçilerTakip Et
  225TakipçilerTakip Et
  2,387TakipçilerTakip Et