Kapıları Çaldılar Açan Olmadı Zorladılar Başardılar

  Ona da senden bir şey olmaz demişlerdi

  Çaldıkları kapılar birer birer yüzlerine kapandı, ‘Sen bu işi yapamazsın’ denildi. Ancak yılmadılar ve ısrarla hedeflerine yürüdüler. Sonunda zafer onların oldu. İşte ‘Senden bir şey olmaz’ denilen o şöhretler:

  SEZEN AKSU KAPI KAPI DOLAŞTI

  ‘Sen bu işi yapamazsın’ eleştirilerinden pop müziğin duayenlerinden Sezen Aksu da nasibini aldı. Kariyerinin ilk döneminde Unkapanı plakçılarının kapıları birer birer yüzüne kapandı. Hatta Sezen Aksu’nun 1975 yılında çıkardığı ‘Haydi Şansım’ adlı albümü sadece 50 tane sattı. Ama Aksu, yılmadı ve kariyerinde hak ettiği noktaya ulaşmayı başardı.

  Öğretmenine inat yaptı

  Mahsun Kırmızıgül her şarkı söylediğinde ilkokul öğretmeni “Sesin kapı gıcırtısı, tencere kazıntısı gibi… Senden türkücü olmaz” diyordu. Ama inat etti ve ünlü bir şarkıcı oldu. Hatta ilerleyen yıllarda ‘olamaz’ diyenlere inat sinemacı da oldu.

  ‘Şarkıcı olamazsın’ dendi ama…

  Popçu Zeynep Casalini’nin de bugünlere gelmesi kolay olmadı. Albüm yapması için gittiği Hakan Peker’in ‘Senden şarkıcı olmaz’ sözleri Casalini’yi yıldırmadı. 10 yıl sonra ‘Yılın şarkıcısı’ ödülünü Hakan Peker’in elinden aldı.

  Güven’e ‘şaşı’ demişler

  Ozan Güven bir diziyle şöhreti yakaladı ve kariyer basamaklarını hızla tırmandı. Ama o da mesleğe adım atarken ‘Sen oyuncu olamazsın’ eleştirisiyle karşılaştı. Üstelik de pek hoşuna gitmeyen bir eleştiri aldı. Gözleri şaşı olduğu gerekçesiyle konservatuvara alınmayan Güven, bugün hem televizyon hem de sinemanın aranılan oyuncularından biri.

  Aksum: Yönetmen, ‘Senden bir şey olmaz’ dedi

  Ünlü oyuncu İlker Aksum oyunculuğa ilk gönül verdiği yıllarda seçmelerine gittiği tiyatro oyununda merhum yönetmen Savaş Akova kendisini “Senden bir şey olmaz” diyerek seçmediğini söyledi. Antalya Devlet Tiyatrosu mezunu olan ünlü sanatçı “Antalya bana yeterli gelmedi. Daha fazla iş yapmak istiyordum. O nedenle İstanbul’a geldim. Beşiktaş Kültür Merkezi’ne giderek tiyatro oyunu için seçmelere katıldım. Engin Günaydın ve Olgun Şimşek de seçmelerdeydi. Rahmetli Savaş Akova oradaydı. Beni izledikten sonra ‘Senden bir şey olmaz’ dedi” diye konuştu.

  Bu sözler üzerine kendisini geliştirmek için çok çalıştığını söyleyen İlker Aksum’un rol aldığı diziler art arda yurtdışına transfer oldu. Özellikle 20 Dakika dizisi Ortadoğu ve Arap ülkelerinin ardından İtalya ve İsveç’te de büyük bir ilgiyle izleniyor.

  ‘Yasin beğenmedi 4 yıl çalıştım’

  Burcu Esmersoy, “Spor müdürü İlker Yasin ‘Bundan bir şey olmaz’ dedi. İyi ki demiş. Türk halkını 4 yıl benden korumuş. Çok çalıştım ve bugünlere geldim” dedi.

  Erdoğan herkesi yanılttı

  Ferhan Şensoy dahil en az 20 oyuncunun ‘Senden tiyatrocu olmaz’ dediği Yılmaz Erdoğan, herkesi yanılttı. Yıllarca her kapıyı çalan Erdoğan sonunda amacına ulaştı ve Türkiye’nin sayılı tiyatrocuları ve yönetmenleri arasına girmeyi başardı.

  OKAN IŞIK – BUGÜN GAZETESİ

  Çaldıkları kapılar yüzlerine kapandı - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Kapıları Çaldılar Açan Olmadı Zorladılar Başardılar
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Tatilde Gelişirken Eğlenmek İçin Neler Yapabilirsiniz?

  Okullar kapanıyor.. Öğrenci, Öğretmen ve Bir Çok aile tatile girmek üzere....

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  5S Metodu İle Daha Kaliteli Hayat

  Daha Kaliteli Bir Hayat İçin 5...

  “Ataleti Yenmek” Kitabından Alıntılar

  Mümin Sekman’ın kaleme aldı “Ataleti Yenmek” kitabından...

  Zeka ve Zeka’nın Türleri

  Bilişsel gelişim ve zeka birbirini destekleyen iki kavramdır. Bilişsel gelişim arttıkça zeka...
  Çaldıkları kapılar yüzlerine kapandı - BEY N VE HAFIZA - Kapıları Çaldılar Açan Olmadı Zorladılar Başardılar

  İletişimde kalın!

  76,103BeğenenlerBeğen
  189,319TakipçilerTakip Et
  228TakipçilerTakip Et
  2,388TakipçilerTakip Et