Kara Tahtada Harikalar Yaratan Öğretmen

0

Öğretmen dendiğinde bir çok öğrencinin aklına sınıfta oturan ve ders anlatan kişi gelir. Öğretmenin eğitim materyallerinin başında bir tahta ve tebeşir veya kalem gelir.

Çoğu öğretmenin tahtada tek bir çizgiyi bile çizemediği bir ortamda Tayvanlı öğretmen Chuan-Bin Chung şaheserler ortaya koyuyor.

Ders kitaplarındaki görselleri birebir tahtaya çizen bu öğretmenin görselleri öğrenciler tarafından oldukça beğeniliyor ve bilgilerin kalıcılığını sağlıyor. Çünkü öğretmen insanın sağ beynini harekete geçiren görseller hazırlayarak dersi bunlar üzerinden çocuklara anlatmaktadır.

chinese-teacher-anatomical-chalkboard-drawings-7 chinese-teacher-anatomical-chalkboard-drawings-2 chinese-teacher-anatomical-chalkboard-drawings-6 chinese-teacher-anatomical-chalkboard-drawings-3 chinese-teacher-anatomical-chalkboard-drawings-16 chinese-teacher-anatomical-chalkboard-drawings-15 chinese-teacher-anatomical-chalkboard-drawings-1 chinese-teacher-anatomical-chalkboard-drawings-1-22 chinese-teacher-anatomical-chalkboard-drawings-2

İŞTE BİR DERS VİDEOSU