Kendi Kutup Yıldızını Bul

  - kutup 200x300 - Kendi Kutup Yıldızını Bul - kutup 200x300 - Kendi Kutup Yıldızını BulSeçtiğiniz hayat sizi mutlu ediyor mu? Yoksa başkalarının hayatını yaşamaktan, başkalarının arzularını karşılamaya çalışmaktan yorulduğunuzuz mu hissediyorsunuz? Kendinizi bu ormanın içinde kaybolmuş hissediyorsanız üzülmeyin. Sizi karanlılardan çıkaracak olan birisi var: Kendiniz! Başınızı yukarı kaldırın, bakın ve görün; kendi kutup yıldızınızı bulun, onu izleyin.

  Bu kitapta yer alan bütün cümleler, yaşam enerjinizi yitirdiğinizi hissettiğinizde ya da zorluklarla baş etmeye çalışırken yeterli güce sahip olmadığınızı düşündüğünüzde size güç verecek cümleler…

  Yazılarından ya da söylemlerinden alıntılar bulacağınız kişiler her çağdan, her yaştan ve her ülkeden yüreğimize hitap ediyorlar. Leonardo da Vinci´den Mevlana´ya, Epictetos´tan Katharine Hepburn´e, Stendahal´den Rahibe Teresa´ya kadar herkes burada size, Bize, insanlığa sesleniyorlar.

  Yayınevi : Alfa Basım Yayım

  Dizisi : Kişisel Gelişim Dizisi

  Yazarı : Nüvide Gültunca TULGAR

  Resimleyen : Utku Lomlu

  ——————————————————————————–

  BİR HAYAL DAHA GERÇEKLEŞTİ, GERİYE KAÇ TANE KALDI ACABA?

  Mümin Sekman / kigem.com

  Mümin Sekman Bir hayal sayacı icat etmek isterdim, dünyada gercekleşmiş ve gerçekleşmeyi bekleyen hayalleri saymak için. Çünkü hayallerden bir tanesi daha gerçekleşti. Geriye kaç tane kaldı acaba? Ya da kaç kişi?

  Size bir Kigem’cinin en büyük hayalinin gerçekleşmesi üzerine birşeyler anlatacağım. İçi sevinç ve başarı dolu bir haber vereceğim.

  `Hayalleri olmayanlar sizlerinkini de göremez` derler ama Kigemciler öyle değildir bilirim. İnanıyorum ki Kigemciler hayalleri olan ve bu sayede başkalarının da hayallerini görebilen, başkalarının başarısını kendi başarısı gibi sevinçle karşılayan insanlardır.

  Bugün Kigem’in editörü, yani okuduğumuz herşeyi hazırlayan kişinin, Nüvide Tulgar’ın ilk kitabı yayınlandı. Kendisi sevinçten uçtuğu için, yeryüzüyle iletişimi kopmuş durumda… Sizlere bu haberi ben vermek istedim.

  Nüvide hanımın kitabının adı `Kendi Kutup Yıldızını Bul!`

  Hani kafanız ve hayatınız karıştığında, yolunuzu ve yönünüzü bulmak için, kafanızdaki karışıklıktan kurtulmak için bir sabit nokta ararsınız ya, işte `kutup yıldızı`nızdır orası. İnanıyorum ki Nüvide hanımın kitabı bir kutup yıldızı gibi hayatınızı yönlendirebilecek. Kitapta dünya bilgelik edebiyatının kadim düşünceleri ve sözleri var. Latince bilmesi sayesinde latin bilgelik edebiyatının köklerine ulaşıp, topladığı bilgelikleri okuruna sunuyor.

  Nüvide Tulgar, kendini çok iyi yetiştirmiş bir insan. Üc yabancı dil biliyor ve Türkiye’nin en başarılı araştırmacı gazetecilerinden biri. Mütevaziliği yüzünden hep mutfaktaki insan olmuş. Artık mutfaktan çıktı ve yıllardır biriktirdiklerini servise sunuyor.

  Kendine yardım ve kişisel farkındalık konusunda, araştırmacı gazetecilik alanındaki ustalığını kullanarak çok başarılı araştırmalar yapıyor. Kendisine çok güvendiğim için yurt dışına giderken Kigem.com’u da ona emanet ettim. 2005’in başından beri Kigem.com’u tamamen Nüvide Tulgar yönetiyor. Ben de artık sizler gibi siteyi `ziyaretçi` olarak okuyorum!

  Başta dediğim gibi, bir hayal daha gerçekleşti. Geriye kaç tane kaldı acaba? Nüvide hanımı kitabından dolayı kutluyorum. Sizlere de onun kitabını bir incelemenizi öneriyorum. Yeni ve iyi haberlerde görüşmek üzere…

  EK BILGI-1:

  NÜVİDE TULGAR KİMDİR?

  İstanbulda doğdu. İlkokulu napolide Scuola Villa Dei Principi´´´´de bitirdikten sonra Türkiyede İtalyan lisesine devam etti. Istanbul Üniversitesi basın-yayın yüksekokulu gazetecilik ve halkla ilişkiler bölümünü bitirdi. Çeşitli dergilerde çeviriler ve derlemeler yaptı. Boğaziçi üniversitesi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünde master programına girdi. Gazeteciliğe Hürriyet gazetesi dış haberler servisinde başladıktan sonra televizyon gazeteciliğine geçti. Uğur Dündar ile Hodri Meydan ve Arena programlarında yapım yardımcısı olarak çalıştı. Daha sonra Show TV ve Star TV de Reha Muhtar ile çeşitli TV programlarının yapımcılığını üstlendi.. Halen araştırmacı gazetecilik tarzında bir kitap yazmakta olan Tulgar İtalyanca, İngilizce ve Latince biliyor. Evli ve bir çocuk annesi. Tulgar, kigem.com’un da editoru.

  EK BILGI-2

  ARKA KAPAK YAZISI

  Kendi Kutup Yıldızını Bul

  Seçtiğiniz hayat sizi mutlu ediyor mu? Yoksa başkalarının hayatını yaşamaktan, başkalarının arzularını karşılamaya çalışmaktan yorulduğunuzuz mu hissediyorsunuz? Kendinizi bu ormanın içinde kaybolmuş hissediyorsanız, üzülmeyin. Sizi karanlıklardan çıkaracak olan birisi var: Kendiniz!

  Başınızı yukarı kaldırın, bakın ve görün; kendi kutup yıldızınızı bulun, onu izleyin.

  Bu kitapta yer alan bütün cümleler, yaşam enerjinizi yitirdiğinizi hissettiğinizde ya da zorluklarla baş etmeye çalışırken yeterli güce sahip olmadığınızı düşündüğünüzde size güç verecek cümleler…

  Yazılarından ya da söylemlerinden alıntılar bulacağınız kişiler her çağdan, her yaştan ve her ülkeden yüreğimize hitap ediyorlar. Leonardo da Vinci´´den Mevlana´´ya, Epictetos´´tan Katharine Hepburn´´e, Stendahal´´den Rahibe Teresa´´ya kadar herkes burada size, Bize, insanlığa sesleniyorlar.

  ——————————————————————————–

  HIÇKIRAN YAPAYALNIZ BİR YÜREK…

  Reha Muhtar / Sabah

  Hıçkıran yapayalnız bir yürek…

  Seçtiğiniz hayat sizi mutlu ediyor mu?.. Yoksa başkalarının hayatını yaşamaktan, başkalarının arzularını karşılamaya çalışmaktan yorulduğunuzu mu hissediyorsunuz?..

  Başınızı yukarı kaldırın, bakın ve görün… Kendi kutup yıldızınızı bulun, onu izleyin…” diyor kitabın kapağında Nüvide…

  Nüvide gazeteci olmak istiyordu… Hürriyet´´e girmiş, çalışıyordu… Taa ki Uğur Dündar´´ı görene kadar… Uğur Dündar´´ı görüp etkilenmemek ne mümkün… Nüvide de yazılı gazeteciliği bırakıp, televizyona geçti. Uğur Dündar´´dan sonra, benimle Show´´da ve Star´´da çalıştı… Ama biliyorum içinde hep yazılı basın ukde olarak kaldı…

  Şimdi özenle topladığı alıntılardan 430 sayfalık müthiş bir kitap çıkartmış… Leonardo da Vinci´´den Mevlana´´ya, Epictetos´´tan Katherine Hepburn´´e, Stendhal´´den Rahibe Teresa´´ya kadar her yaştan ve her ülkeden yüreğimize hitap eden sözcükleri özenle seçip koymuş kitabına Nüvide…

  ´´Kendi Kutup Yıldızını Bul´´ derlemenin ismi…

  Kitabın 41. sayfasında boldlanmış bir cümle vardı… “Reha Bey” dedi kitabını verirken bana, “Lübnanlı düşünür Halil Cibran´´ın şu cümlesini mutlaka okuyun… Kim bilir, kimin için yazmış… Kim bilir belki de zaman tünelinin gerisinden ve taa uzaklardan size yazmış…”

  Ne mi yazıyor Halil Cibran:

  “Sana bir kez baktığımda, senin sevgi dolu yüreğinin içinde, sırlarını bir kadına açıklayabilmek için boşuna hıçkıran yapayalnız bir yüreğin daha durduğunu; ve sevgiyle dolu ruhunun ardında, sevgilinin gözlerinden yaş olup akabilmek için boşuna çırpınan bir bulut gibi, dolanan yalnız bir ruhun daha bulunduğunu gördüm…”

  Sayfaya bakarken, gözümden bir damla yaş süzülür gibi oldu… Ama ben Halil Cibran´´ın söylediği bulutu öteledim içime… İzin vermedim o anda yağmur olmasına, sel olup akmasına…

  - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Kendi Kutup Yıldızını Bul
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Hayat Basit, Zor Olan Basit Yaşamak

  Simple life... Dilimizdeki tercümesi, basit yaşam. Önyargıyla ‘O da neymiş canım!’...

  Yorumlar

  1. Ben de kitabı okumaya daha yeni başladım.Gerçekten çok güzel hele sol kolu olmayan çocuğun hikayesi harika

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  “Ataleti Yenmek” Kitabından Alıntılar

  Mümin Sekman’ın kaleme aldı “Ataleti Yenmek” kitabından...

  Zeka ve Zeka’nın Türleri

  Bilişsel gelişim ve zeka birbirini destekleyen iki kavramdır. Bilişsel gelişim arttıkça zeka...

  Yumruğunu Sık Hafızanı Güçlendir

  Öğrenirken sağ, hatırlarken sol yumruk
  - BEY N VE HAFIZA - Kendi Kutup Yıldızını Bul

  İletişimde kalın!

  76,114BeğenenlerBeğen
  189,421TakipçilerTakip Et
  228TakipçilerTakip Et
  2,388TakipçilerTakip Et