Zekaların çarpıştığı gerilim dolu savaş alanında kimi zaman doğru ile yanlışlar arasındaki çizgi bulanıklaşır ve bu karışıklıkta kanun ve adalet kaybolur. İşte bu kişisel gelişim testi duygularınızı ortaya çıkarıyor.

Mahkeme salonunda geçen bir filmde aktörsünüz, aşağıdakilerden hangisini oynardınız?

A ) AVUKAT
B ) DEDEKTİF
C ) SUÇLU
D ) ŞAHİT

SONUÇLAR :

Psikolojik açıdan aktör sizin sosyal kişiliğinizle ilintilidir, yani dış dünyayı karşıladığınız yüzünüz. Kendinizi bir aktör olarak hayal etmek size istediğiniz rolü oynama özgürlüğünü sunar.

Mahkeme salonu dekoru ise sahneye gergin ve heyecanlı duygular katar. Oynadığınızı söylediğiniz rol bir kriz durumunda ne tepki verdiğinizi anlatır. İşte kişisel gelişim testi sonucunuz:

A. Avukat:
mahkeme_cizim01  - mahkeme cizim01 - Kişilik Testi: Mahkeme Salonunda Siz Hangi Rolü Oynarsınız?Ateş altında daima soğukkanlısınız ve sizi terlerken görmek çok zor. Fakat çok gergin durumlarda ortaya çıkan bir başka yüzünüz daha vaR: Kısıtlamaları unutacak kadar ateşli ve gerekirse patlamaya hazır bir savaşçı. Bu soğukkanlı ve ateşlilik sizi en umutsuz durumlarda bile düzlüğe çıkarıyor.
B. Dedektif:
page2-img5  - page2 img5 - Kişilik Testi: Mahkeme Salonunda Siz Hangi Rolü Oynarsınız?Karmaşa ve karışıklık sizi etkilemiyor ve başkaları kendilerini kaybettiklerinde bile siz sakin kafayla düşünebiliyorsunuz. Çevrenizdekiler sizdeki bu serinkanlılığa saygı duyuyorlar ve zorda kaldıkları zaman sizden yardım istiyorlar. Bunun anlamı başınızdan hiç dert eksik olmaması ama siz stresten fazla rahatsız olmuyorsunuz, hatta sizi daha da sakinleştiriyor.
C. Suçlu:
51502  - 51502 - Kişilik Testi: Mahkeme Salonunda Siz Hangi Rolü Oynarsınız?İlk bakışta güçlü ve umursamaz görünüyorsunuz ama aslında savaşları sonuna kadar götürmek için gerekli olan şey sizde yok. İşler zora binince, kaygılanmakla vakit kaybediyor, sorunları çözmek yerine kendinizi yargılamaya başlıyorsunuz. Sizin için yapılacak en iyi şey olayları daha pratik yoldan çözümleyebilen birisiyle ortaklık kurmaktır.
D. Şahit:
yalanci-sahitlik-660x330  - yalanci sahitlik 660x330 - Kişilik Testi: Mahkeme Salonunda Siz Hangi Rolü Oynarsınız?Her durumda uyumlu ve yardımsever olarak görünseniz de başkalarını memnun etmek için gösterdiğiniz fazla çaba sizi de bir dert kaynağı haline getiriyor. Herkesle her zaman geçinmek uğruna tutarsız ve hatta güvenilmeyecek birisi haline geliyorsunuz. Yaptıklarınızın başkalarını mutlu ya da mutsuz edip etmediğinden sürekli endişe duymayı bırakmalısınız. Kendinizi ispatlamanız gereken tek kişi kendiniz siniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.