Kişisel Başarıyı Elde Etmek Zor Değildir

3

Üşenme Erteleme Vazgeçme (Ahmet Yıldız)

Durmak zamanı geçti, çalışmak zamanıdır. (Tevfik Fikret)

İnsan öğrenmeyi bıraktığı gün yaşlanır. (Henry Ford)

Hedefsiz gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez. (Montaigne)

Başarılı olmak için tutunacak bir şey , sizi motive edecek, size ilham verecek bir şey bulmanız gerekir. (Tony Dorsett)Z

Zor iş zamanında yapmadığımız kolay işlerin birikmesiyle oluşur. (H. Ford) Hiçbir zafere çiçekli yollardan gidilmez. (La Fontaine)

İLGİLİ YAZI :  BENİM ÇOCUKLUĞUMDA...
 • ahmet yıldız

  Merhaba,

  Evet “Üşenme Erteleme Vazgeçme” sözü Ali Fuat Başgil e ait bir sözdür. bunu kitabımdada belirtmiştim. Semra hanım herhalde benim kitabımın ismi o olduğu için bu şekilde yazmıştır. Kitabımın içindede bu sözün sahibinin kim olduğunu belirtmiştim. şu anda duyduğumuz bir çok söz de asıl sahiplerinin dışında onu duyuranlara ithaf edilebilmektedir. ama ben bu konu oluşmasın diye kitabımda sözün sahibine değindim.

  ama bu sözün bu şekilde duuyulması bile güzle birşey.

 • semrasaglar

  Merhaba,

  Üşenme ,Erteleme,Vazgeçme kitabının içeriğinde Ahmet Yıldız, Ali Fuat hocanın irade ile ilgili fikirlerine yer vermiştir.
  Bizler kitabı okumasak kitap ile ilgili övgüleri şahsım adına yapmam.!

  Bu gün ‘ Üşenme Erteleme Vazgeçme ‘ denildiğinde tek bir isim vardır bilinen Yazar,Pdr.Danışman Ahmet Yıldız

  Ali Fuat Başgil konusunda zaten kitabında olsun,röpörtajlarında olsun gerekli bilgi Ahmet hocamız tarafından beyan edilmiştir…

  Bu sebep ile: Başarı ile ilgili güzel söz derlemesinde Kitabı ile aynı ismi taşıyan sözü Ahmet Yıldız adı ile paylaşmamızda hiç bir mahsur yoktur.!

  Bu tür unsurları iletişim sayfasından iletirseniz memnun oluruz.

  Saygılarımla.

 • meraklı37

  Semra Hanım Ahmet Hocamızın da danışmanlık yaptığı Mümin Sekman’ın kitabı’nda Üşenme Erteleme Vazgeçme sözünün Ord. Prof.Ali Fuat Başgil hocaya ait olduğu yazılı…Gençlerle Başbaşa kitabında yazılı olduğunu tahmin ediyorum.Bu durumda her ne kadar Ahmet Hoca’nın kitabının adı bu olsa da bence sözün gerçek sahibinin adı yazılmalıdır.Eğer bilgimde bir yanlışlık varsa ben şimdiden özür dilerim..