Kitap Okuma Konusunda Başarılı İnsanlar Ne Düşünüyor?

  Başarılı insanlar başarılarının arkasında kitap okumanın önemli bir etken olduğunu sürekli belirtirler.

  Genç işadamı Elon Musk, dünyanın en büyük ve farklı firmalarından olan elektrikli araç şirketlerinden Tesla’nın CEO’su olmadan önce her gün 10 saat kitap okuduğunu söylüyor. Microsoft’un kurucusu Bill Gates ise bu günlerde her hafta yeni bir kitap okuduğunu dile getiriyor.

  Bakın dünyanın en başarılı insanlarından bazılarının hayatında kitapların nasıl bir yeri var:

  Kitap Okuma Konusunda Başarılı İnsanlar Ne Düşünüyor kitap okuma - Kitap Okuma Konusunda Ba ar l   nsanlar Ne D   n yor - Kitap Okuma Konusunda Başarılı İnsanlar Ne Düşünüyor? kitap okuma - Kitap Okuma Konusunda Ba C5 9Far C4 B1l C4 B1 C4 B0nsanlar Ne D C3 BC C5 9F C3 BCn C3 BCyor - Kitap Okuma Konusunda Başarılı İnsanlar Ne Düşünüyor?
  Kitap Okuma Konusunda Başarılı İnsanlar Ne Düşünüyor

  Bill Gates

  Microsoft’un kurucusu ve eski CEO’su Bill Gates, yılda 50 kitap ya da kabaca haftada bir kitap okuduğunu açıkladı. Bill Gates’in okuduğu kitapların çoğu halk sağlığı, hastalıklar, mühendislik, iş hayatı ve bilimle ilgili kurgusal olmayan kitaplar.

  Bill Gates arada sırada kendini bir romana kaptırdığını, hatta bazen bir oturuşta bir gecede bir roman bitirdiğini söylüyor. Ancak kitaplar öncelikli olarak, Gates’in içinde yaşadığı dünya hakkında daha fazla şey öğrenmeye duyduğu ilgiyi doyuruyor.

  Mark Zuckerberg

  Facebook’un CEO’su 2015 yılında kendi Facebook hesabından yazdığı bir gönderide, kendine, her iki haftada bir yeni bir kitap okuma sözü verdiğini açıkladı. Okuduğu kitapların farklı kültürler, inançlar, tarihler ve teknolojiler üzerine yoğunlaştığını da ekledi.

  “Kitaplar bir konuyu tam anlamıyla keşfetmenizi ve kendinizi o konuya, günümüzün çoğu medyasından çok daha derin bir şekilde kaptırmanızı sağlıyor. Medya diyetimin çok daha fazlasını kitap okumaya doğru kaydırmak için sabırsızlanıyorum,” diyor Zuckerberg.

  Oprah Winfrey

  Dünyanın en ünlü ve başarılı talk show sunucusu Oprah Winfrey, 1996 yılından beri izleyicilerine, okuma alışkanlarına yönelik tavsiyelerde bulunuyor. Winfrey, kitap okumayı “özgürlüğe giden kişisel yol” olarak tanımlıyor.

  “Kitaplar büyükannemin evinin verandasının ötesinde bir dünya olduğunu görmemi sağladı,” diyen Oprah Winfrey, kitapların ona, o anda izin verilenin ötesindeki olasılıkları görme gücü verdiğini de ekliyor.

  Elon Musk

  Tesla’nın CEO’su olmadan çok önce ve hatta PayPal’ı bile kurmadan önce genç Elon Musk, günde 10 saaten fazla bilim kurgu romanları okuduğunu söylüyor.

  Musk, verdiği bir röportajda henüz 9 yaşındayken Britannica Ansiklopedisinin tamamını da okuduğunu açıkladı.

  Musk, roketler hakkındaki muazzam bilgisini hala kitap sevgisine borçlu olduğunu söylüyor. Bu konuda bu kadar çok şeyi nasıl bildiği sorulduğunda, “Çok fazla kitap okuyorum,” cevabını veriyor.

  Kaynakegitimpedia
  kitap okuma - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Kitap Okuma Konusunda Başarılı İnsanlar Ne Düşünüyor?
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Açılış Sayfası Google Olanın Beyni Çöküyor

  Google ve benzeri arama motorları, beynimizin bilgiyi öğrenme ve hatırlama yöntemini...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Utangaçlığın Üstesinden Gelebilir Misiniz?

  Utangaçlık neden kaynaklanır, giderilebilir mi?

  Tevazu

  Bir adam kötü yoldan para kazanıp bununla kendisine bir...

  Kişisel Özellikler ve 9 Farklı Kişilik Tipi

  Çeşitli kişilik testleri belli gruptan insanlar  arasındaki benzerlikleri vurgular....
  kitap okuma - BEY N VE HAFIZA - Kitap Okuma Konusunda Başarılı İnsanlar Ne Düşünüyor?

  İletişimde kalın!

  75,929BeğenenlerBeğen
  187,921TakipçilerTakip Et
  230TakipçilerTakip Et
  2,383TakipçilerTakip Et