L-sitrülin’in 5 Faydası

  L-sitrülin’in 5 Faydası

  Takviye olarak kullanılan L-sitrullinin çok sayıda faydası vardır. Piyasada kreatin, beta-alanin veya balık yağı kadar popüler olmasa da, L-sitrülin de kesinlikle şaşırtıcı sağlık ve performans avantajlarına sahiptir.

  1. L-Sitrülin Fiziksel Performansı İyileştirir

  Araştırmalara göre, L-sitrülin takviyesi direnç ve dayanıklılık geliştirmek için harika bir yoldur. Direnç egzersizi yapan katılımcı erkeklerin göğüs antrenmanlarına başlamadan önce 8 gram L-sitrülin ile takviye yaptığı bir çalışmada ortaya inanılmaz etkiler çıkmıştır. L-sitrülin ile takviye edildikten sonra, sporcuların performansı %52’lik bir artış göstermiştir. Buna ek olarak, takviye, egzersizden sonra kas ağrısını önemli ölçüde azaltmıştır.

  L-sitrülin ve onun fiziksel performans üzerindeki inanılmaz etkileri hakkında birçok çalışma vardır. Genel olarak, günde ortalama 6 gram L-sitrülin takviyesi almak, egzersiz sırasında hücresel enerji üretimini erkek ve kadınlar için ortalama %34 oranında arttırmak için yeterlidir, bu da ortalama fiziksel kapasite için çok önemli bir sayıdır.

  1. L-Sitrülin Kalp Sağlığını Stabilize eder ve Kalp Hastalıklarını Önler

  Arterler temel olarak vücudun her yerinde tüm kılcal damarlara giden kanı taşıyan kan damarlarıdır ve vücudun tüm işlevlerinin doğru çalışmasını sağlarlar. Doğrudan kalpten gelen oksijenli kan akışını tüm organlara bağlayan yapılardır.

  Vücudumuzdaki atardamarlar kan basıncını kontrol etmek için büzülür ve genişler. Bu süreçte, bunu yapabilmeleri çok önemlidir, çünkü eğer sertleşirlerse potansiyel bir kalp hastalığı, atak veya inme yaşanabilir.

  Arteriyel sağlığı ve işlevi koruyan ana unsur nitrik oksittir. L-sitrülin, direkt olarak nitrik oksit ile beraber çalıştığı için, maddenin kan basıncını düşürdüğü ve arterleri esnek, rahat ve gerektiği şekilde çalıştırdığı kanıtlanmıştır.

  L-sitrülin bu yolla sadece atardamarlara yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bütün bir organizma olarak kalp ve bedenin genel sağlığında kilit faktör görevi görür.

  1. L-Sitrülin Erektil Disfonksiyona Yardımcı Olur

  Ereksiyon söz konusu olduğunda, L-sitrülinin kan akışını etkileme yeteneği size doğrudan bir avantaj sağlar. Erkeklere daha sert bir ereksiyon sağladığı ve bu şekilde erektil disfonksiyonu önlediği kanıtlanmıştır. Vücudun her yerinde arterler ve kılcal damarlar bulunur ve L-sitrülin, her birini en yüksek potansiyele getirmek için uyarmada önemli bir rol oynar.

  En önemlisi, L-sitrulin, günümüzde yaygın bir bozukluk olan erektil disfonksiyonu önler ve bunu sıfır yan etkileye sahip olarak yapar.

  L-Sitrülin içerikli gıda takviyeleri için https://www.fitbull.com gibi güvenilir internet sitelerini tercih edebilirsiniz.

  1. L-Sitrülin Serbest Radikalleri ve Sebep Oldukları Hasarları Azaltır

  Serbest radikaller, vücuttaki hücrelere zarar verebilecek atomlar veya atom gruplarıdır. Optimal yaşam için gerekli olan birçok fizyolojik süreçte inanılmaz derecede faydalı olsalar da, aşırı miktarları daha hızlı yaşlanmaya ve yaşa bağlı hastalıklara yol açar. Neden olabilecekleri arasında aşağıdaki hastalıklar vardır:

  • Kardiyovasküler hastalıklar
  • Kanserler
  • Nörodejeneratif hastalıklar
  • Kronik Durumlar

  L-sitrülin, serbest radikalleri doğru miktarda üreterek eyleme geçer. Serbest radikallerin üretiminde aktif olarak yer alırken, aynı zamanda vücudun aşırı miktarda serbest radikaller ile mücadele etmesine yardımcı olur ve miktarı duruma göre azaltır.

  1. L-Sitrülin Vücut İhtiyaçlarımızın Denetleyicisidir

  L-sitrülin’in vücutta kontrol mekanizması olarak çalıştığı ve vücudu kontrol eden çok fazla işlevi vardır. Arterler ve kan akışının yanı sıra, aşağıdaki durumlara da yardımcı olur:

  • Uygun azot seviyesinin korunması
  • Gerekli metabolik prosedürlerin kontrol edilmesi
  • Vücuttaki asit-baz dengesinin korunması
  • Bağışıklık sisteminin ve genel sağlığın geliştirilmesi
  • Enerji seviyelerinin artırılması
  • Kasların iyileşmesine yardımcı olması
  • İnsülin, kreatin ve insan büyüme hormonu üretiminin teşvik edilmesi
  • Kas hücrelerinin ve karaciğerin amonyaktan kurtulması
  • Vücudun kapsamlı ve ciddi antrenman için hazırlanması ve detoks olması

  Yukarıda belirtilen tüm faydalara bakacak olursak, L-sitrulin’in sadece sporcular ve vücut geliştiriciler tarafından değil, aynı zamanda vücudunda bir denge kurmak isteyen tüm kişiler tarafından kullanılabilecek yararlı bir amino asit olduğu ortadadır.

  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Karton Bardak İmalatı Nasıl Yapılır?

  İşyerlerinin en önemli ihtiyaçlarından biri olan karton bardaklar hem su tüketiminde...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Şampiyon Sözleri : Şampiyonların Başarı Sırları

  Spor tarihine geçen efsane sözlerin sahibi olan...

  Pahalı Olanı Tercih Etme Nedeni: Chivas Regal Etkisi

  Adından da anlaşılacağı gibi konu tamamıyla Chivas...

  Şampiyon Olmak İsteyenlerin Kitabı Çıktı: Şampiyon Sözleri

  Başarı bilirkişisi Mümin Sekman son kitabı "Şampiyon...

  İletişimde kalın!

  75,644BeğenenlerBeğen
  187,653TakipçilerTakip Et
  251TakipçilerTakip Et
  2,381TakipçilerTakip Et