Cuma, Şubat 21, 2020

L-sitrülin’in 5 Faydası

Editör Önerileri

PISA Testinde Sorulan Soruları Çözmek İster Misin?

Açıklanan uluslararası eğitim değerlendirme testi PISA'nın sonuçlarına göre, Türkiye'deki öğrenciler bilim, matematik ve okumada OECD ortalamasının altında. Türkiye, 72 ülke...

Mutlu Bir Ergenlik İçin Altın Öğütler

Sakin bir çocuk gençlik döneminde birden eve geç gelen, büyükleriyle sert konuşarak ailesine karşı ağır sözler kullanan hırçın, ısrarcı,...

Gerçek Anlamda Gelişme, Davranış Değişimi Getirir

Hangi üniversitede okuduğunuza, hangi hocalardan ders aldığınıza, hangi ülkelerde eğitim gördüğünüze ve hangi ünvanları taşıdığınıza çok önem verir misiniz?...
l-sitrülin - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 120 d identicon r g - L-sitrülin’in 5 Faydası
Kişisel Başarı
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz. Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır. Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için [email protected] eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır. Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003 Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir
- Advertisement -

L-sitrülin’in 5 Faydası

Takviye olarak kullanılan L-sitrullinin çok sayıda faydası vardır. Piyasada kreatin, beta-alanin veya balık yağı kadar popüler olmasa da, L-sitrülin de kesinlikle şaşırtıcı sağlık ve performans avantajlarına sahiptir.

 1. L-Sitrülin Fiziksel Performansı İyileştirir

Araştırmalara göre, L-sitrülin takviyesi direnç ve dayanıklılık geliştirmek için harika bir yoldur. Direnç egzersizi yapan katılımcı erkeklerin göğüs antrenmanlarına başlamadan önce 8 gram L-sitrülin ile takviye yaptığı bir çalışmada ortaya inanılmaz etkiler çıkmıştır. L-sitrülin ile takviye edildikten sonra, sporcuların performansı %52’lik bir artış göstermiştir. Buna ek olarak, takviye, egzersizden sonra kas ağrısını önemli ölçüde azaltmıştır.

L-sitrülin ve onun fiziksel performans üzerindeki inanılmaz etkileri hakkında birçok çalışma vardır. Genel olarak, günde ortalama 6 gram L-sitrülin takviyesi almak, egzersiz sırasında hücresel enerji üretimini erkek ve kadınlar için ortalama %34 oranında arttırmak için yeterlidir, bu da ortalama fiziksel kapasite için çok önemli bir sayıdır.

 1. L-Sitrülin Kalp Sağlığını Stabilize eder ve Kalp Hastalıklarını Önler

Arterler temel olarak vücudun her yerinde tüm kılcal damarlara giden kanı taşıyan kan damarlarıdır ve vücudun tüm işlevlerinin doğru çalışmasını sağlarlar. Doğrudan kalpten gelen oksijenli kan akışını tüm organlara bağlayan yapılardır.

Vücudumuzdaki atardamarlar kan basıncını kontrol etmek için büzülür ve genişler. Bu süreçte, bunu yapabilmeleri çok önemlidir, çünkü eğer sertleşirlerse potansiyel bir kalp hastalığı, atak veya inme yaşanabilir.

Arteriyel sağlığı ve işlevi koruyan ana unsur nitrik oksittir. L-sitrülin, direkt olarak nitrik oksit ile beraber çalıştığı için, maddenin kan basıncını düşürdüğü ve arterleri esnek, rahat ve gerektiği şekilde çalıştırdığı kanıtlanmıştır.

L-sitrülin bu yolla sadece atardamarlara yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda bütün bir organizma olarak kalp ve bedenin genel sağlığında kilit faktör görevi görür.

 1. L-Sitrülin Erektil Disfonksiyona Yardımcı Olur

Ereksiyon söz konusu olduğunda, L-sitrülinin kan akışını etkileme yeteneği size doğrudan bir avantaj sağlar. Erkeklere daha sert bir ereksiyon sağladığı ve bu şekilde erektil disfonksiyonu önlediği kanıtlanmıştır. Vücudun her yerinde arterler ve kılcal damarlar bulunur ve L-sitrülin, her birini en yüksek potansiyele getirmek için uyarmada önemli bir rol oynar.

En önemlisi, L-sitrulin, günümüzde yaygın bir bozukluk olan erektil disfonksiyonu önler ve bunu sıfır yan etkileye sahip olarak yapar.

L-Sitrülin içerikli gıda takviyeleri için https://www.fitbull.com gibi güvenilir internet sitelerini tercih edebilirsiniz.

 1. L-Sitrülin Serbest Radikalleri ve Sebep Oldukları Hasarları Azaltır

Serbest radikaller, vücuttaki hücrelere zarar verebilecek atomlar veya atom gruplarıdır. Optimal yaşam için gerekli olan birçok fizyolojik süreçte inanılmaz derecede faydalı olsalar da, aşırı miktarları daha hızlı yaşlanmaya ve yaşa bağlı hastalıklara yol açar. Neden olabilecekleri arasında aşağıdaki hastalıklar vardır:

 • Kardiyovasküler hastalıklar
 • Kanserler
 • Nörodejeneratif hastalıklar
 • Kronik Durumlar

L-sitrülin, serbest radikalleri doğru miktarda üreterek eyleme geçer. Serbest radikallerin üretiminde aktif olarak yer alırken, aynı zamanda vücudun aşırı miktarda serbest radikaller ile mücadele etmesine yardımcı olur ve miktarı duruma göre azaltır.

 1. L-Sitrülin Vücut İhtiyaçlarımızın Denetleyicisidir

L-sitrülin’in vücutta kontrol mekanizması olarak çalıştığı ve vücudu kontrol eden çok fazla işlevi vardır. Arterler ve kan akışının yanı sıra, aşağıdaki durumlara da yardımcı olur:

 • Uygun azot seviyesinin korunması
 • Gerekli metabolik prosedürlerin kontrol edilmesi
 • Vücuttaki asit-baz dengesinin korunması
 • Bağışıklık sisteminin ve genel sağlığın geliştirilmesi
 • Enerji seviyelerinin artırılması
 • Kasların iyileşmesine yardımcı olması
 • İnsülin, kreatin ve insan büyüme hormonu üretiminin teşvik edilmesi
 • Kas hücrelerinin ve karaciğerin amonyaktan kurtulması
 • Vücudun kapsamlı ve ciddi antrenman için hazırlanması ve detoks olması

Yukarıda belirtilen tüm faydalara bakacak olursak, L-sitrulin’in sadece sporcular ve vücut geliştiriciler tarafından değil, aynı zamanda vücudunda bir denge kurmak isteyen tüm kişiler tarafından kullanılabilecek yararlı bir amino asit olduğu ortadadır.

- Advertisement -

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

- Advertisement -l-sitrülin - mutlu  ocuk kare - L-sitrülin’in 5 Faydası

Yeni İçerikler

Satış Konusunda Yapılmaması gereken 6 Hata

Yapılan araştırmalar sonucunda dünyanın “En İyi Satıcıları” ve “İyi Satıcılar” arasında en önemli fark; İyi Satıcılar başarılı, ama sadece...

Meslek Hastalığı Nedir?

İş yerinde çeşitli etkenlerin oluşturduğu hastalıklara meslek hastalığı deniyor. İş yerinde mevcut insan sağlığına zararlı olan kimyasal maddelerin, fiziksel ve biyolojik etkenlerin meydana getirdiği...

Depresyon Hareketsiz Çocuklarda Daha Yüksek

Çocuklarımız hareketsiz... Televizyon, telefon karşısında hayatları geçiyor. Bu hareketsizlik çocuklarda depresyon ihtimalini artıyor. İşte bilimsel araştırmalar. Londra Üniversitesi'nden...

Hayır Demek Neden Bu Kadar Zor?

"Hayır diyememek, pek çok kişinin gün içerisinde yaşaması oldukça muhtemel olan yaygın bir problemdir. Özellikle karşımızdaki kişi yakın ilişkilerimizin olduğu biriyse hayır...

Kişisel Gelişim Nedir? Sorusunun Cevabı

Kişisel gelişim nedir? Son günlerde ne de çok duyar olduk değil mi bu “kişisel gelişim” çığlığını. Herkes, her...

Bu İçerikleri de Beğeneceksiniz

- Advertisement -