Mavi Balina Oyunu Hakkında Anne Babaların Bilmesi Gerekenler

0

Mavi Balina Oyunu yabancı adıyla Blue Whale intihara çocukları sürekleyen oyun olarak biliniyor. Bizde Mavi Balina Oyunu konusunda Anne Babaların ve öğretmenlerin bilmesi gerekenler ile ilgili bir dosya oluşturduk.

Geri
Sonraki
- Advertisement -11

Mavi Balina Oyunu Tehlike Saçıyor

Rusya’da sosyal arkadaşlık sitesi üzerinden başlatılan ve oyun severlerin gündemine giren Blue Whale (Mavi Balina) oyunu, şimdilerde bir Türk gencinin intiharına neden olduğu iddiası ile gündemde. Oyun sebebiyle bugüne kadar sadece Rusya’da 130‘dan fazla gencin intihar ettiği belirtiliyor.

Blue Whale (Mavi Balina) oyunu nedir? Sadece bir kurgu mu yoksa gerçeğin kendisi mi?

Mavi Balina Oyunu yabancı adıyla Blue Whale intihara çocukları sürekleyen oyun olarak biliniyor.  mavi balina oyunu - Mavi Balina Oyunu Hakk  nda Anne Babalar  n Bilmesi Gerekenler - Mavi Balina Oyunu Hakkında Anne Babaların Bilmesi Gerekenler
Mavi Balina Oyunu yabancı adıyla Blue Whale intihara çocukları sürekleyen oyun olarak biliniyor.

Psikolojisi bozuk 21 yaşında bir programcı tarafından tasarlandığı bilinen oyun, çeşitli yöneticiler tarafından oyunculara verilen 50 farklı görev ile tamamlanıyor. Çok kısa bir zaman önce oyununun programcılarından biri, oyunla ilgili dehşet verici şeyler anlatarak bu konudaki suçunu itiraf etti. Bu olayın ardından, oyunun tasarımcısıyla birlikte oyunda yetkili olan diğer kişiler de ülkede aranmaya başladı. Öyle ki, psikolog bir kadın dahi bu oyundan dolayı şu an polis tarafından aranıyor. Aranma nedeni ise oyunun müziklerini ve videolarını oyuncuların bilinçaltına etki edecek şekilde hazırlamak ve intihara teşvik edilmelerini sağlamak!

Geri
Sonraki

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.