Mavi Balina Oyunu Hakkında Anne Babaların Bilmesi Gerekenler

0

Mavi Balina Oyunu yabancı adıyla Blue Whale intihara çocukları sürekleyen oyun olarak biliniyor. Bizde Mavi Balina Oyunu konusunda Anne Babaların ve öğretmenlerin bilmesi gerekenler ile ilgili bir dosya oluşturduk.

Geri
Sonraki

Mavi Balina Oyunu Tehlike Saçıyor

Rusya’da sosyal arkadaşlık sitesi üzerinden başlatılan ve oyun severlerin gündemine giren Blue Whale (Mavi Balina) oyunu, şimdilerde bir Türk gencinin intiharına neden olduğu iddiası ile gündemde. Oyun sebebiyle bugüne kadar sadece Rusya’da 130‘dan fazla gencin intihar ettiği belirtiliyor.

Blue Whale (Mavi Balina) oyunu nedir? Sadece bir kurgu mu yoksa gerçeğin kendisi mi?

Mavi Balina Oyunu Hakkında Anne Babaların Bilmesi Gerekenler Çocuk Psikolojisi Ergen Psikolojisi Psikoloji  mavi balina oyunu zararları mavi balina oyunu aile önerileri mavi balina oyunu mavi balina nasıl oynanır mavi balina güvenlik önlemleri blue whale oyunu görevleri blue whale oyunu blue whale nedir blue whale nasıl oynanır blue whale konusu blue whale
Mavi Balina Oyunu yabancı adıyla Blue Whale intihara çocukları sürekleyen oyun olarak biliniyor.

Psikolojisi bozuk 21 yaşında bir programcı tarafından tasarlandığı bilinen oyun, çeşitli yöneticiler tarafından oyunculara verilen 50 farklı görev ile tamamlanıyor. Çok kısa bir zaman önce oyununun programcılarından biri, oyunla ilgili dehşet verici şeyler anlatarak bu konudaki suçunu itiraf etti. Bu olayın ardından, oyunun tasarımcısıyla birlikte oyunda yetkili olan diğer kişiler de ülkede aranmaya başladı. Öyle ki, psikolog bir kadın dahi bu oyundan dolayı şu an polis tarafından aranıyor. Aranma nedeni ise oyunun müziklerini ve videolarını oyuncuların bilinçaltına etki edecek şekilde hazırlamak ve intihara teşvik edilmelerini sağlamak!

Geri
Sonraki