Moda Endüstrilerinin Açgözlülüğünü Bilbordlarda Böyle Sergiledi

0

Bangladeş’teki giyim fabrikası binasının çökmesinden sonra 1.134 kişi öldü. Moda tarihinde yaşanan en büyük 4 trajediden 3’ü 2013’te Bangladeş’te gerçekleşti.

Şirketler fabrika maliyetlerini düşürmek için fabrikalarını ülke dışına çıkarmaktadır. Böylece çalışan ücretlerini düşürmekte maliyetleri azaltmaktadırlar. Tabi ki bu maliyeti düşürme isteği çalışma koşullarının kötü olmasına ve daha az güvenli iş ortamına sebep olmaktadır.

Bunu gündeme taşımak isteyen Livia Firth yaptığı çalışmayı şöyle değerlendirdi;

“Aslında çalışmaya olan ihtiyaçlarından dolayı onları köle olarak kullanmamalıyız. Onlarada mutlu çocuklarımıza ve arkadaşlarıma gösterdiğimiz saygının aynısını göstermeliyiz.  Onlar bizden farklı değiller “

Livia Firth şöyel açıklama yaptı;

“Billboardlar yaptım, moda endüstrilerinin açgözlülüklerini ve dehşetlerini gösterdim ve onları Varşova, Polonya sokaklarında sergiledim.”

moda endüstrisi - Street Art Artist Hung Up Billboards To Show Corporate Greed Of Fashion Industries 59f204381cfc3  880 - Moda Endüstrilerinin Açgözlülüğünü Bilbordlarda Böyle Sergiledimoda endüstrisi - Street Art Artist Hung Up Billboards To Show Corporate Greed Of Fashion Industries 59f20428c82e9  880 - Moda Endüstrilerinin Açgözlülüğünü Bilbordlarda Böyle Sergiledimoda endüstrisi - Street Art Artist Hung Up Billboards To Show Corporate Greed Of Fashion Industries 59f2041675755  880 - Moda Endüstrilerinin Açgözlülüğünü Bilbordlarda Böyle Sergiledimoda endüstrisi - hm2 dobre 59f2018e285b6  880 - Moda Endüstrilerinin Açgözlülüğünü Bilbordlarda Böyle Sergiledimoda endüstrisi - Street Art Artist Hung Up Billboards To Show Corporate Greed Of Fashion Industries 59f2044e0d052  880 - Moda Endüstrilerinin Açgözlülüğünü Bilbordlarda Böyle Sergiledi

İlgini Çekebilir:   Beyinleri Yönetmenin Yeni Yolu Subliminal Mesaj Örnekleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.