Mutlu Bir Çiftin Beden Dili Neler Söyler?

  Bir çiftin sadece fotoğrafları bir fotoğrafı onların ilişkilerinin nasıl olduğu hatta gelecekte nasıl olacağını tahmin etmemizi sağlayabilir.

  İşte beden dili uzmanı ve belgeselci olan Lillian Glass bu konuda onamlı bilgileri beden dili fotoğrafları eşliğinde anlatıyor. Bu durumu anlamanız için psikoloji konusunda uzman olmanıza gerek yok. Beden dili mesajlarını takip edip okuyabilmeniz yeterlidir.

  13. Elleri tutmak

  Her iki tarafın ellerinin arka bölümü eşine dönükse ve elleri iç içe geçmişse birbirlerine daha yakın olmayi istemektedirler. Aslında, “elele” temas aralarında derin bir bağlantı olduğunu ortaya koymaktadır. Bu beden dili bulgularını görürseniz  bu eşlerin çok yakın bir duygusal bağa sahip olduklarından emin olabilirsiniz.

  12. “Benimdir” jesti

  Bir eşin gövdesine veya göğüsüne yerleştirilmiş bir el , sahip olma hissi ima eder . Kural olarak, çoğunlukla bu jesti kullanan kadınlardır . Bütün vücudu “O benim” diyor . Bu mesaj orada bulunan rakipler için ince bir mesaj.

  11. Karşılıklı bakım

  Bir kadının vücudu eşine çevrilirse, mümkün olduğunca ona yakın olmak istiyor demektir. Adam elini beline koyarak dik duruyor. Ellerine dikkat et ve ne kadar hafifçe yerleştirildiğini. Onu kontrol etmeye çalışmıyor ve ona karşı gelmiyor.

  Bunlar karşılıklı bakım ve iyi cinsel ilişki işaretleridir.

  10. Güçlü bağlantı

  Uzun zaman önce her şeyi birlikte yapmaya alıştılar. Birbirinizi oldukça iyi tanıyorlar ve bu konuda gerçekten rahat hissediyorlar. Bacaklarının ve bedenlerinin konumu tam olarak bunu söylüyor. İç içe geçmiş eller, çiftin güçlü ve derin bir bağlantıya sahip olduğunu kanıtlıyor.

  Bu tür çiftlerde her zaman bir lider ve takipçi bulunur . En üste el koyan kişi genellikle hakimdir.

  9. Sahibi

  Bir erkek, öncüsü tarafından bir kadını sıkıca tuttuğunda, bu işaret onun “kendi”olduğunu gösterir  . Ona gösteriyor, kontrol ediyor ve onu yaklaştırmaya çalışıyor. Beğendinmi? Tabii ki yapmaz. Kalitesi tarafa kaydı ve elleri kesildi. Rahat değil.

  8. Beğenilen

  Hepiniz, bir kadının eşinin kucağında oturduğu pozu gördünüz  . İyi bir cinsel yaşamın en canlı işaretidir. Ayrıca esasen bu şekilde olması ona bağlı olduğu anlamına da gelebilir.

  Gevşemiş eller ve birbirine eğimli bir baş birbirlerine güvenen 2 aynı görüşlü kişiyi gösterir.

  7. Patron kim?

  Ellerinizi cebinizde tutmanızın neredeyse her zaman endişeli ve biraz utanmış olduğunuz anlamına geldiğini unutmayın. Eğer bir adam bunu yaparsa lider olmadığını gösterir.

  Şimdi kadına bak. Adamın önünde gülümseyerek durmakta. Bacakları daha fazla yer kaplayacak şekilde konumlandırılmıştır  . Bu vücut dili bize kendine güvenen bir insanı gösterir.

  6. Popüler insanlar

  Tam görünümde olmaktan hoşlanan insanlar belirli bir vücut duruşuna sahiptir ve çok güvenlidir. Adam kadını sıkıca tutuyor ve harika görünmek için nasıl ayakta duracağını biliyor.

  Her ne kadar kamuoyunda ya da yeni kurulmuş bir ilişkinin işareti olsa da bunlar birbirleri için hala mükemmel.

  5. Birbirine Bağlı

  Omzuna bir el koyar ve onu beline yerleştirir (ya da öbür yanda). Bu jest, bu çiftin birbirine çok bağlı olduğu anlamına gelir. Bu ilişkide çift eşittirler. Lider yoktur barış içinde yaşarlar.

  Uzun süredir beraberdiler ve her zaman birbirlerine güvenebilirler.

  4. Palavra

  Çoğu zaman bir erkek elini bir kadının belinden çok daha alçaltabilir. İlk bakışta bunun cinsel bir alt metni var. Bununla birlikte, aslında aşırı korumalı bir davranışın işaretidir. Herkesin kendisine ait olduğunu ve çok yakın olduğunu bilmesini istiyor.

  3. Parmak uçları

  Elini böyle koyarak , bir erkek bir kadının derin bakımını ve onu koruyabileceğini gösterir. Bu durumda, ikisi de ayak parmağından başparmağa doğru yürürler; diğer bir deyişle de birbirlerine odaklandıklarından, diğer şeylerden de vazgeçerler. Bunlar karşılıklı bakım ve anlayışla dengeli bir ilişkinin belirtileri.

  2. Koruyucu

  Bu kadının eşinin kolunu tuttuğu klasik bir jesttir. Bu ona bağlıdır ve korunmuş olduğu anlamına gelir. Adam genellikle kadının önünde duruyor. İlişkilerine hakimdir ve ona güvenilebilir olduğunu gösterir.

  1. Alfa erkek

  Bir adam (bazen bir kadın da) ayağını kaldırdığında büyük bir özgüven sergiliyor. Tek karar alan güçlü insanlar genellikle bu konumu seçerler. Bir ortağın görüşüne güvenmiyorlar.

  Kadına bak. Gövdesinin yalnızca üst kısmı eğiktir. Elleri ve bacakları çarpılarak gergin olduğunu gösteriyor. Yanında rahat değil.

  Nasıl çalıştığını görelim ve gerçek hayat örneklerine bakalım.

  Johnny Depp ve eski eşleri Vanessa Paradis ve Amber Heard ile Donald Trump ve eski karısı Marla Maples ve şimdiki eş Melania Trump’in fotoğraflarından elde edilen fotoğraflar.

  Donald Trump’ın Marla Maples ile olan evliliği  yalnızca 6 yıl sürdü, ancak çok tutkulu , sevgi ve karşılıklı bakımla doluydu. Onların sayısız fotoğrafı, karşılıklı bağlılık ve ilginin iyi bir örneğidir. Çift 1999’da, yaş farklarından kaynaklanabilecek bir yanlış anlama nedeniyle boşandı.

  Johnny Depp ve eski karısı Vanessa Paradis 14 yıl birlikte geçirdiler. Birbirinize nasıl yaslandığına bir bakın. Kamusal alanda bile, elleri birbirine karışmış, bedenleri birbirine döndü. Onların pozları birbirlerine derinlemesine bakıyor. Ne yazık ki, evlilikleri Depp’ın Amber Heard’la olan ilişkisinden dolayı sona erdi. Ancak, boşandıktan sonra iyi arkadaş kaldılar.

  2005’te Trump, Melania Knauss’la evlendi ve romantizmiyle kişisel yaşamı geniş medya kapsamına girdi. Bununla birlikte, uzmanlar fotoğraflarındaki pozlarını yapay ve sahte olarak görüyorlar. Birçok fotoğrafta, Melania çok gergin görünüyor ve Donald sık sık bir sahiplik işareti gösteriyor. Bugün nadiren onları el ele tutuyor görüyorsun. Daha sıklıkla, Melania, Donald’ın elini kamuya açıyor.

  Boşanmasından kısa süre sonra Depp Amber Heard ile evlendi , ancak bu ilişkilerin ne kadar farklı olduğunu görebilirsiniz. Aralarında bir boşluk bırakarak birbirlerinden ayrı ayrı duruyorlar ve dokundurma çok yapay görünüyor. İlişkileri samimi olmaktan çok daha gösterişli gözükmektedir. Şaşkınlık, sadece bir yıl sonra büyük bir skandalla ayrıldı.

  Gördüğünüz gibi vücut dilindeki ince sinyaller bazen kelimelerden daha yüksek sesle konuşabilir. Bu duruşlardan herhangi birinde kendinizi tanıyor musunuz? Kendi fotoğraflarınıza bakın ve çiftinize hangi vücut dilinin tipik olduğuna karar verin. Düşüncelerinizi ve gerçek hayattaki örneklerinizi yorumlarınızda paylaşın.

  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Çocuklardan Masumiyetle Dolu Yaşam Dersleri

  Çocuk gözüyle zenginlik - fakirlik Babası büyük şehirde yaşayan çocuğuna insanların neden...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Şampiyon Sözleri : Şampiyonların Başarı Sırları

  Spor tarihine geçen efsane sözlerin sahibi olan...

  Pahalı Olanı Tercih Etme Nedeni: Chivas Regal Etkisi

  Adından da anlaşılacağı gibi konu tamamıyla Chivas...

  Şampiyon Olmak İsteyenlerin Kitabı Çıktı: Şampiyon Sözleri

  Başarı bilirkişisi Mümin Sekman son kitabı "Şampiyon...

  İletişimde kalın!

  75,653BeğenenlerBeğen
  187,653TakipçilerTakip Et
  251TakipçilerTakip Et
  2,382TakipçilerTakip Et