Mutlu Bir Evlilik Sahibi Olmak İsteyenler Okusun

  Evliliklerde tutkunun ve romantizmin zamanla kaybolmasını nasıl engelleyebilir ve o ufak heyecanların yıllar sonra taze kalabilmesi için neler yapabiliriz? İşte size mutlu ve uzun süreli evliliklere sahip olmak için yapılması ve dikkat edilmesi gereken şeyler… Birlikteliğinizde heyecan, tutku ve saygıyı kaybetmemenin yolları…

  Hepimiz uzun yıllar mutlu evlilik yaşayan, iyi günde de kötü günde de birbirlerinden kopmayan ve hala birbirlerine saygıyla bağlı çiftlere gıptayla bakarız. Evliliklerde tutkunun ve romantizmin zamanla kaybolmasını nasıl engelleyebilir ve o ufak heyecanların yıllar sonra taze kalabilmesi için neler yapabiliriz? İşte size mutlu ve uzun süreli evliliklere sahip olmak için yapılması ve dikkat edilmesi gereken şeyler…

  Aptalca, komik, ciddi olabilir. Ya da sadece ´Seni düşünüyorum´ demek için beklemediği bir anda telefon açabilirsiniz.

  – En azından bir öğünü birlikte yiyin.

  Akşam yemeklerini birlikte yiyemeyecek olsanız bile en azından günde bir öğünü birlikte yemek için program yapın.

  – Her gece sohbet edin.

  En az 10-15 dakika gününüzü nasıl geçirdiğinizi birbirinize anlatın. Yanınızda kimse olmadığında sohbet etmeye çalışın. Böylelikle daha iyi temas sağlarsınız.

  – Ani hareketlerden kaçının.

  Konuşmadan önce düşünmeye veya bir anda parlamamaya çalışmalısınız. Çünkü sözler ağızdan bir kez çıktı mı, telafi edilmesi güç olur. ´Ãœzgünüm, öyle söylemek istemedim´ deseniz bile, o sözcükler eşinizin kulağında yankılanmaya devam edecektir.

  – Dokunun.

  Sarılma, el ele tutuşma ve cinsel içerikli olmayan diğer dokunma formları ilişkiyi güçlendirir.

  Romantizm ve seks herkes yorgun olduğunda işe yaramaz. Ama evli çiftler için erotik duygular sadece yatak odasında başlamaz. Özellikle çocukları yatırdıktan sonra veya bulaşıkları birlikte yıkadığınızda gelişmeye başlar.

  HER HAFTA

  – Bir yerlere gidin, sadece ikiniz…

  Bir kafede kahve için, sinemaya gidin veya uzun yürüyüşlere çıkın. En iyi yol hafta da bir gün belirlemektir. Pazar sabahları veya Cumartesi akşamları. Böylelikle hafta boyunca o zamanı iple çekersiniz. Bu zamanı kutsal bir zamanmış gibi kabul edin ve ölüm kalım meselesi haline getirin. Bu sizin birlikte vakit geçirmek ve birşeyler paylaşmak için en özel gününüzdür.

  – Yakınmaktan vazgeçin.

  Kızgınlıklara sebep olan yanlış anlamalar, küçümsemeleri ve eleştirileri doğurabilir. Bu yüzden en kısa zamanda bu düşünceleri kafanızdan atmaya çalışın. 24 saat içinde olması en iyisidir.

  – Takdir ettiğinizi hissettirin.

  Herkes kabul görmeyi sever. Eşinizin nelere değer verdiğine dikkat edin. Takdir ettiğinizi söyleyerek, dokunarak, ona not yazarak, hediye alarak veya birlikte vakit geçirerek bunu gösterebilirsiniz.

  – Dışarı çıkın ve haftada en az üç kez egzersiz yapın.

  Benim zaten yaşım geçmiş diyerek egzersiz yapmamak için kendinize bahane uydurmayın. Kendinize evlenmeden önce dikkat ettiğiniz gibi dikkat etmeye devam etmelisiniz.

  – Birbirinize vakit verin.

  Bu zamanları birbirinize önceden haber verin ki eşiniz de kendi programını yapabilsin. Siz arkadaşlarınızla alışverişe giderken o da ilgilendiği bir hobiyle vakit geçirebilir veya arkadaşlarıyla görüşebilir.

  HER AY

  – Aşıklar gibi davranın.

  Bir haftasonu tatili planlayın. Ya da bir bebek bakıcısı ayarlayarak evde yalnız geçirebileceğiniz vakit yaratın.

  – Onun sevdiği birşey yapın.

  Evlilik, uzlaşma gerektirir. Zaman zaman siz pek hoşlanmasanızda eşinizin sevdiği şeyleri beraber yaparak ona verdiğiniz değeri gösterebilirsiniz.

  – Değişiklik yapın.

  Monotonluk günlük hayatın stresleriyle birlikte çekilmez bir hal alır. Bunun önüne geçmek için kendinize yeni uğraşlar yaratabilir, eşinize sürpriz hazırlayabilir veya bugüne kadar hiç görmediğiniz yerleri ziyaret edebilirsiniz.

  HER YIL

  – Başbaşa tatile çıkın.

  Bu tatil çok pahalı olmak zorunda değil. Önemli olan birlikte farklı ortamlara girmektir. Tatilinizi planlamak da eğlenceli olacaktır.

  – Eşinize bir mektup yazın.

  Onun neden özel olduğunuza dair düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

  – Birlikte düşünün.

  Gelecek on yıl içerisinde nerede olmak istiyorsunuz? Hayallerinizi paylaşın. İş ve parayla ilgili konuşmaları bir süreliğine bir kenara bırakın.

  Mutlu evliliğin sırrı: DUYGUSALLIK

  Birbirini seven çiftler, “aynı yastıkta kocamak” için ilişkilerini renklendirmeye çalışıyor. Romantik anlar geçirmek için fırsat yaratan çiftler, “mutluluğu” yakalıyor. “Kalbe giden yol mideden geçer” tezi günümüzde de geçerliliğini koruyor. Başbaşa yenilen yemekler ilişkiyi güçlendiriyor. Yaşanan sorunları zamanında uzmanlarla paylaşan, evlilik terapisine katılan çiftler, başarıya ulaşıyor.

  [quote_box_center]

  Mutluluk için öneriler

  – Evlilikten ve eşinizden beklentilerinizi iyi belirleyin.
  – Eşinizin duygusal yapısını iyi tanıyın.
  – Eşinizin beklentilerini öğrenmeye çalışın.
  – Eşinizin beklentilerinizin ne kadarını karşılayabileceğinin farkına varın.
  – Evlilik sihirli değnek değil. Eşinizin bütün olumsuz özelliklerini evlilikle beraber sona ereceğini beklemeyin.
  – İlişki için emek harcayın.

  [/quote_box_center]

  Mutlu evlilik sultanlıktır

  Evliliği hayatımızın en büyük duygusal yatırımı olarak niteleyen uzmanlar sevgi ve saygının hakim olduğu aile yuvalarının ´gerçek sultanlığı´ yaşadığını söylüyor

  Evleneceğiniz kişiyi iyi tanımak, evlilikte çıkacak problemleri büyümeden çözmeye kalkışmak, evliliği sağlamlaştırmak için emek harcamak gerekiyor. Uzmanlar, ´Bekarlık sultanlıktır´ diye düşünenlerin yanıldığına dikkat çekerek ´Doğru zamanda, doğru seçimi yaparak mutlu evliliğe imza atanlar asıl sultanlığı yaşayanlardır´ diyor.

  ´Evlilik´i hayatta yapılan en büyük ´Duygusal yatırım´ olarak değerlendirerek mutlu bir evliliğin başlangıcı için çiftin birbirini doğal halleriyle tanıması gerektiğini belirtti. Evlilik öncesi birlikteliklerde seçilen kişinin olumsuz yanlarının görmezden gelindiğine dikkat çeken Samancı, ´Karşınızdaki insan sizi kazanmak istiyorsa o da iç modelinizdeki sevgili gibi davranmaya başlayabilir. Onu için yeni tanışma ya da flört dönemindeki sevgililer evlenince ´Onu tanımamışım´ demeye başlarlar. Onun doğallığını görün ve severseniz onu öyle sevin. Doğal olmayan hiçbirşey uzun süre sürmeyecektir´ dedi. Evlilik öncesinde bayrağı taşıyan erkek evlilikten sonra bayrağı kadına teslim ediyor. Doç. Dr. Samancı, evliliğin erkekler lehine işleyişini anlattı: “Koruyucu, kollayıcı ve toparlayıcı özelliklere sahip olan kadın evliliği erkek lehine çevirmiş oluyor. Tüm erkekler hem aktif, çalışan bir eş isterken toparlayıcı, anaç klasik kadın özelliklerini de arıyor” dedi.

   
  order prozac online
  rabeprazole 20 mg domperidone 30 mg

  evlilik - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Mutlu Bir Evlilik Sahibi Olmak İsteyenler Okusun
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Çocuklarda konuşma gecikmesi

  Erkek çocuklarda kız çocuklara oranla dil ve konuşma gecikmesi görülme riski...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Utangaçlığın Üstesinden Gelebilir Misiniz?

  Utangaçlık neden kaynaklanır, giderilebilir mi?

  Tevazu

  Bir adam kötü yoldan para kazanıp bununla kendisine bir...

  Kişisel Özellikler ve 9 Farklı Kişilik Tipi

  Çeşitli kişilik testleri belli gruptan insanlar  arasındaki benzerlikleri vurgular....
  evlilik - BEY N VE HAFIZA - Mutlu Bir Evlilik Sahibi Olmak İsteyenler Okusun

  İletişimde kalın!

  75,897BeğenenlerBeğen
  187,850TakipçilerTakip Et
  230TakipçilerTakip Et
  2,383TakipçilerTakip Et