Mutluluk Otobüsü

0

Happy-Bus-thumb-300x228 mutluluk - Happy Bus thumb 300x228 - Mutluluk OtobüsüMutluluk yolu nereden geçer? Her şeye sahip olmak ile mutluluğa da sahip olunabilir mi? Mutluluğu satın alabilir mi insan?

Bir otobüs düşünelim.

İsmi mutluluk otobüsü olsun. Bu otobüste yer alan insanlar yemyeşil ağaçlar, akarsular ile çevrili bir yoldan geçerek efsanevi bir dağa ulaşacak olsunlar. Ancak bu dağı herkes göremeyecek ancak bu dağı görebilenler dağın içinden geçerek geri dönüşü olmayan bir mutluluk diyarından içeri adım atacaklar. İşte biz hepimiz aslında böyle bir otobüsün içerisindeyiz.

Her şey bizler için yaratılmış.

Dağlar, ağaçlar, akarsular, yiyecekler, giyecekler bize Tanrı tarafından hediye edilmiş. Hayatımızda bizim içinde bulunduğumuz otobüs gibi. Yolda ilerledikçe bize sunulan nimetlerden faydalanabiliyoruz. En sonunda efsanevi mutluluk ülkesine açılan girişin bulunduğu dağa ulaşıyoruz. Eğer kendimizin farkına vardıysak, nasıl ve nelerden mutlu olabileceğimizi çözdüysek bu hem harikulade bir yolculuk geçiriyor hem de ebedi saadete varıyoruz.

Bu sebeple insan hayatı boyunca kendine ulaşabilmek için çabalamalıdır. Kendi iç dünyası ile barışmalıdır. Sevdiği işi yapmalı ve sevdikleri ile birlikte olmalıdır. Neden zevk aldığını, neleri yapabileceğini bilmelidir. Sınırlarını zorlamalıdır. Farklı ülkeleri gezebilmek mi istiyorsunuz? Bir kitap yazmak mı? Ünlü bir oyuncu olmak mı? Hayallerinizin peşinden gidin. Gerçekçi olan her hayaliniz mutlaka hayata geçecektir. Pozitif düşünceler içerisinde yaşadığınız bu hayat size bereketini sunacak ve istediklerinizi karşınıza çıkaracaktır. Mutluluk otobüsünün yolcu koltuğunda otururken pencereden dışarı her baktığınızda göreceğiniz güzellikler sizi huzura ulaştıracaktır. Yeter ki siz görmesini bilin.

Bakmak ile görmek arasında ki o ince farkı yakaladığınızda sizin için saadet kapıları açılacaktır.

Dünyaya nasıl bakarsanız öyle bir hayat yaşarsınız.

İyi bir hayat yaşamak için şu anda elinizde olanların değerini bilerek ,attığınız her adımda daha farklı güzelliklere sahip olabilmeye çalışmak gerekmektedir.

İlgini Çekebilir:   Mutluluk Endüstrisini Paraya Çevirenler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.