Okumayarak Çok Şey Kaçırdığınız Kişisel Gelişim Kitapları

  Türkiye’nin önde gelen kitap yayıncılarından ALFA Yayınları kişisel gelişim alanında yayınladığı kitaplar ile dikkat çekiyor.

  Bu yazımızda ALFA yayınları arasından çıkan ve okumadıysanız çok şey kaçırdığınız 10 kişisel gelişim kitabını önerilerinize sunuyorum.

  Zevkle okumalar:

  Her Şey Seninle Başlar!

   Kişisel Kurtuluş Savaşınızı Başlatın!
   Yazar: Mümin Sekman

   

   Yayınevi : Alfa Yayıncılık

  Her Şey Seninle Başlar! kişisel gelişim kitap - photostudio 1500636718716 - Okumayarak Çok Şey Kaçırdığınız Kişisel Gelişim Kitapları kişisel gelişim kitap - photostudio 1500636718716 - Okumayarak Çok Şey Kaçırdığınız Kişisel Gelişim Kitapları
  Her Şey Seninle Başlar!

  Çaresizlik öğrenilmiştir.
  Başarılı olmak da öğrenilebilir.
  Sende sandığından fazlası var!
  Gelebileceğin en iyi yerde değilsin.
  Yeni bir hayat için gereken, yeni bir akıldır.
  Doğru şeyi yapmak için yanlış zaman yoktur.
  Rüzgârı suçlamayı bırak, yelkenleri kullanmayı öğren!
  Seyirci koltuğundan sıkıldıysan, sahneye çık.
  Zirvede her zaman bir kişiye daha yer var.
  Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın.
  Her şey seninle başlar!
  Hayatta ya tozu dumana katarsın, ya da tozu dumanı yutarsın.
  Seçim senin!

  Sayfa Sayısı : 240
  İlk Baskı Yılı : 2013

  Beden Dili

  Eski FBI Ajanından İnsanların Bedenini Okuma Rehberi

  Yazar: Joe Navarro
  Çevirmen: Taylan Taftaf
  Yayınevi : Alfa Yayıncılık

  Beden Dili
  Eski FBI Ajanından İnsanların Bedenini Okuma Rehberi

  İnsanları ‘okuma’nın en hızlı yöntemi bu kitapta…
  Karşınızdakinin bedenine bakarak aklından geçenleri okumanız mümkün. Duygu ve düşünceleri çözümlemek, insanları doğru tanımak, tuzağa düşmemek, yalanı ortaya çıkarmak itin beden dilini bilmeniz yeterli. Ayrıca beden dilinizi kullanarak patronunuz, aileniz, arkadaşlarınız ve diğer insanların sizinle ilgili düşüncelerini de değiştirebilirsiniz.
  Gerçek hisler yüzde gizlidir. Başparmaklar, ayaklar ve gözbebekleri ruh halimizi ortaya koyar. Kendimize duyduğumuz güveni konuşmalarımızdan önce bedenimiz yansıtır. Etkili bir el sıkışma birçok kapıyı açar. Karşımızdakini ikna etmenin en etkili yöntemi beden dilini kullanmaktır.
  İnsanlara güven vermek göründüğü kadar zor değildir.
  Otoriteyi hem kurmak hem de yıkmak beden dili He mümkündür
  Eski FBI ajanı Navarro’nun profesyonel deneyimleri ile Princeton Üniversitesinde psikoloji eğitimi alan Marvin Karlins’in bilimsel çalışmalarını birleştiren bu kitap, beden dilini öğrenip kullanarak dünyanızı nasıl kontrol altında tutacağınızı anlatıyor.

  Sayfa Sayısı : 300
  İlk Baskı Yılı : 2008

  Anne Beynim Aç

  Yazar: Bahar Eriş
  Yayınevi : Alfa Yayıncılık

  Anne Beynim Aç kişisel gelişim kitap - anne beynim ac aile bahar eris 600x594 - Okumayarak Çok Şey Kaçırdığınız Kişisel Gelişim Kitapları kişisel gelişim kitap - anne beynim ac aile bahar eris 600x594 - Okumayarak Çok Şey Kaçırdığınız Kişisel Gelişim Kitapları
  Anne Beynim Aç

  Hepimiz bağlanmak için doğarız! Bağlanmak, hayata tutunabilmektir.
  İnsan ilk bağlanma ilişkisini ailesiyle kurar. Anne babayla çocuk arasında üç farklı bağlanma biçimi vardır: Göbek bağı, kalp bağı, beyin bağı! Göbek bağı doğmadan oluşur, ekonomik bağımsızlıkla biter! Kalp bağı, doğumla başlar, ergenlikte biraz sarsılır, mesafelerle sınanır. Beyin bağı ise, duygular kadar anlamlara da bağlıdır. Daha derin, sağlam ve güçlüdür. Beyin bağı kurmak, çocuğun iç dünyasına demir atmaktır.
  Bu kitap, çocuğuyla sağlam ve derin düşünce bağları kurmak isteyenler için yazıldı. Kendi kendine yetebilen, karakterli ve kabiliyetli, ailesine bağlı olan ama bağımlı olmayan çocuklar yetiştirmeyi ele alıyor. Bir çocuğun karnını doyurmanın ötesine geçip, beyninin nasıl besleneceğini bilimsel verilerle anlatıyor.
  Kitapta neler var: Çocuğunuzun zihniyle nasıl bağ kurarsınız? Gelişim odaklı aileler, çocukla nasıl ilişki kurar? Anne babalık stiliniz nasıl? Bağlı olan ama bağımlı olmayan çocuk nasıl yetişir? Hem mutlu hem başarılı olmanın yolu nedir? Düşünen ve sorgulayan çocuklar yetiştiren ailelerin ortak yönleri nedir? Geç ortaya çıkan yetenekleri nasıl keşfetmeli? Beyni besleyen etkinlikler nelerdir?

   

  Sayfa Sayısı : 164

  Üşenme Erteleme Vazgeçme

  Başarılı Öğrencinin Motivasyon Kitabı

  Yazar: Ahmet Yıldız
  Yayınevi : Alfa Yayıncılık

  Üşenme Erteleme Vazgeçme Başarılı Öğrencinin Motivasyon Kitabı kişisel gelişim kitap - enme ertelem vazge me 1 - Okumayarak Çok Şey Kaçırdığınız Kişisel Gelişim Kitapları kişisel gelişim kitap - enme ertelem vazge C3 A7me 1 - Okumayarak Çok Şey Kaçırdığınız Kişisel Gelişim Kitapları
  Üşenme Erteleme Vazgeçme
  Başarılı Öğrencinin Motivasyon Kitabı

  Öğrencisin. Dersten yana dertlisin!
  Matematiği sevmiyorsun.
  Sınav arası hayat yaşıyorsun.
  Derslere konsantre olamıyorsun!
  Ödevleri zamanında yapamıyorsun!
  Kendi kendini motive etmek istiyorsun ama olmuyor!
  Kendini başarıya programlamak istiyorsun ama beceremiyorsun!
  Kendine güvenin sık sık ‘servis dışı’ oluyor!
  Sınav kaygısı ve ders stresi yaşıyorsun!
  Ezberleme yeteneğinden şikâyetçisin!
  Ha bi’ de saç modelini beğenmiyorsun!
  Gençlik işte: ))
  Çözümler farklı olsa da sorunlar aynı.
  Çok satan Güçlü Hafıza’nın yazarı PDR uzmanı Ahmet Yıldız, Başarılı öğrenci olmanın psikolojisini anlatıyor.

  Sayfa Sayısı : 170

  İnsan Mühendisliği

  Hayat Karşısında İnsanın Kendisi ve Çevresi

  Yazar: Nüvit Osmay
  Yayınevi : Alfa Yayıncılık

  İnsan Mühendisliği Hayat Karşısında İnsanın Kendisi ve Çevresi kişisel gelişim kitap - insan m hendisli i - Okumayarak Çok Şey Kaçırdığınız Kişisel Gelişim Kitapları kişisel gelişim kitap - insan m C3 BChendisli C4 9Fi - Okumayarak Çok Şey Kaçırdığınız Kişisel Gelişim Kitapları
  İnsan Mühendisliği
  Hayat Karşısında İnsanın Kendisi ve Çevresi

  NÜVİT OSMAY, Türkiye’de modern başarı kültürünün üreticilerinden biridir. Amerikalı yazar Dale Carnegie’nin kurslarına katılmış, eğitmenlik sertifikası almıştır. Daha sonraki yıllarda Türkiye’de bu programa kendi yorumunu da katarak Düşün, Konuş, Dinle (DKD) Okulu’nu kurmuştur. Bu okulun kurslarına katılan binlerce kişi çok iyi yerlere gelmiştir. Nüvit Osmay, 1970-1980 döneminde TÜBİTAK’ın Bilim Teknik dergisinin yayın yönetmenliğini yapmış, bu derginin tirajını 15.000’den devralıp 95.000’e çıkarmıştır.
  İnsan mühendisliği, Türkiye’nin bir kişisel gelişim ve yönetim kılavuzu klasi-ğidir. Kitap Nüvit Osmay’ın telif ve tercüme makalelerinden oluşmaktadır. Zengin içeriğiyle Türkçenin en çok alıntı yapılan, eserlerinden biri olmuştur. İnsan Mühendisliği’nin bir özelliği de modern yönetim, eğitim ve kişisel gelişim öğreti ve uygulamalarını Türkçeye kazandıran ilk eserlerden biri olmasıdır. Kapsamının genişliğini ve içeriğinin zenginliğini anlamak için ‘içindekiler’ kısmına bakılması yeterlidir.
  “Uzanıp rastgele bir sayfa açmak ve okumak, insana öyle keyif veriyor; hem öyle şeyler kazandırıyor ki… Bu kitabı anlattım size uzun uzun. Alıntılar yaparak tanıttım… Yatağınızın başucunda bu kitap yoksa eğer, inanın çok şey kaybediyorsunuz. Gidin bir alın, karıştırın sayfalarını, ne demek istediğimi anlayacaksınız. Bu kitap her evde olmalı…”
  Hıncal Uluç
  Sabah gazetesi
  “Nüvit Osmay’ı 1930’larda ‘Yeni Adam’ı çıkarırken tanımaya başladım… Renkli üslubu bu son eserini herkesin okuması gereken değerli bir kitap yapmıştır.”
  Prof. Dr. İsmail Hakkı Baltacıoğlu

  Sayfa Sayısı: 572
  Baskı Yılı: 2016

  Zihin Haritaları

  Yazar: Tony Buzan, Barry Buzan
  Çevirmen: Güntülü Tercanlı
  Yayınevi : Alfa Yayıncılık

  Zihin Haritaları kişisel gelişim kitap - tony - Okumayarak Çok Şey Kaçırdığınız Kişisel Gelişim Kitapları kişisel gelişim kitap - tony - Okumayarak Çok Şey Kaçırdığınız Kişisel Gelişim Kitapları
  Zihin Haritaları

  Hafızanızı, yaratıcılığınızı, konsantrasyonunuzu artırmak, konuşma yeteneğinizi, düşünme becerilerinizi geliştirmek ve kıvrak bir zekaya sahip olmak ister misiniz? Zihin Haritaları dünyada milyonlarca insanın yaşamını değiştiren, devrimsel nitelikteki not alma ve planlama sistemini sunuyor.
  Zihin Haritaları yaşamınızı kolaylaştırır:
  ” Her şeyi kolay hatırlamanızı,
  ” Parlak fikirler üretmenizi,
  ” Sunum ya da raporlarınızı rahatlıkla hazırlamanızı,
  ” Tartışmalarda insanları ustaca ikna etmenizi,
  ” Kişisel hedeflerinizi planlamanızı,
  ” Hayatınızın kontrolünü ele almanızı sağlar.
  Zihin Haritaları eğitim ve iş yaşamında fırtına etkisi yaratmış, dünya genelinde 250 milyondan fazla insanın kullandığı çığır açan not alma tekniği ile ‘beynin İsviçre çakısı’ olarak adlandırılmıştır.

  Sayfa Sayısı: 212
  Baskı Yılı: 2015

  Öykücü Beyin

  Yazar: V. S. Ramachandran
  Çevirmen: Ayşe Cankız Çevik
  Yayınevi : Alfa Yayıncılık

  Öykücü Beyin kişisel gelişim kitap - 7 beyin 600x317 - Okumayarak Çok Şey Kaçırdığınız Kişisel Gelişim Kitapları kişisel gelişim kitap - 7 beyin 600x317 - Okumayarak Çok Şey Kaçırdığınız Kişisel Gelişim Kitapları
  Öykücü Beyin

  Beyindeki Hayaletler ve İnsan Bilincinde Kısa Bir Gezinti adlı kitapların yazarı ünlü nörobilimci Ramachandran, beyin biliminde son 15 yılın gelişmeleri ve yeni bulgularıyla derlediği bu son kitabında insanın aslında ne olduğunu irdeliyor. Dünyayı nasıl algılıyoruz? Zihin-beden ilişkisi denilen şey de ne? Cinsel kimliğimizi ne belirler? Bilinç nedir? Otizmde ters giden ne? Sanat, dil, eğretileme, yaratıcılık, kendilik farkındalığı ve hatta dini duyarlılıklar gibi özbeöz insana dair olan tüm bu gizemli yetilere nasıl açıklık getirebiliriz? Bir kuyruksuz maymun beyni, zihinsel becerilerin böylesi tanrısal bir düzenine erişmeyi nasıl başardı? Ramachandran’ın bu sorulara olan yaklaşımı, beyinlerinin farklı bölümlerinde, davranışları veya zihinleri üzerinde garip etkiler oluşmasına neden olan hasar veya genetik tuhaflıklara sahip hastaları incelemesiyle şekilleniyor. Ramachandran’ın anlattığı öyküler Edgar Allan Poe veya Philip K. Dick’inkileri andırıyor olabilir, ama hepsi gerçek. Bu kişilerin ayrıntılı olarak incelenmesi, sadece tuhaf belirtilerinin neden ortaya çıktığını anlamamıza yardımcı olmakla kalmayıp, normal beyinlerin işlevlerini anlamamıza da yarıyor. Belki günün birinde insan beyni bilinci nasıl meydana getirdi sorusunu cevaplayabileceğiz. Kozmosun geri kalanı her tür insani endişeye rağmen yuvarlanıp giderken, evrenin ufacık bir köşesini aydınlatan içimdeki bu “ben” nedir veya kimdir? Tehlikeli bir şekilde teolojiye kayan bir soru.
  “Marco Polo’nun ipek yolu seyahatleri gibi, Ramachandran bizi zihin seyahatlerine çıkartıyor…”
  – Richard Davvkins, Gen Bencildir ve Kör Saatçi’n’m yazarı-
  “Ramachandran’ın insan beyni üzerine yazdığı en kapsamlı ve en derin rehber kitabı.”
  – Oliver Sacks, Aklın Gözü ve Karısını Şapka Sanan Adam’ın yazarı-

  Sayfa Sayısı: 430
  Baskı Yılı: 2016

  Zengin Çocuk Akıllı Çocuk

  Çocuğunuza Maddi Temel Sağlamanın Yolları

  Yazar: Robert T. Kiyosaki
  Yayınevi : Alfa Yayıncılık

  Zengin Çocuk Akıllı Çocuk Çocuğunuza Maddi Temel Sağlamanın Yolları kişisel gelişim kitap - reasons why you are not getting rich1400 1502445931 1100x513 - Okumayarak Çok Şey Kaçırdığınız Kişisel Gelişim Kitapları kişisel gelişim kitap - reasons why you are not getting rich1400 1502445931 1100x513 - Okumayarak Çok Şey Kaçırdığınız Kişisel Gelişim Kitapları
  Zengin Çocuk Akıllı Çocuk
  Çocuğunuza Maddi Temel Sağlamanın Yolları

  Sizler Dünyanın en önemli görevini üstlenmiş bulunuyorsunuz, çünkü çocuklarımız geleceğimizdir!
  ZENGİN ÇOCUK AKILLI ÇOCUK kitabı eğitime önem veren, çocuklarının hayatına finansal ve akademik temelller atmak isteyen ve bunun gerçekleşmesinde aktif rol almaya istekli anne babalar için yazılmıştır.
  Bilgi çağında iyi bir eğitimin önemi her zamankinden daha fazla. Ne var ki yürürlükteki öğretim sistemi çocuklarınıza gerekli olabilecek her bilgiyi sağlamaktan uzak. Bu kitap eksik kalan yerleri doldurmak üzere tasarlanmıştır. Zengin babasının Robert Kiyosaki’ye sunduğu esin kaynağı ve kullanışlı finans bilgilerini çocuklarınıza öğretmenize yardımcı olmayı amaçlamaktadır. ZENGİN ÇOCUK AKILLI ÇOCUK aynı zamanda varlığından haberinizin bile olmadığı kapıları size açacak, çocuklarınızın ömür boyu yararlanacakları deneyimlerinizi ve anlayışı onlara aktarmanızı sağlayacaktır.
  Anne baba olarak şunları hiç merak ettiniz mi?
  Okul, çocuğuma bugünün-ve-geleceğin-dünyasında nasıl ayakta kalıp doruğa çıkacağını öğretiyor mu?
  Çocuğum okulu sevmezse, kötü notlar alırsa, öğrenme bozukluğu var diye damga yerse, okuldan ayrılmak isterse ne yapabilirim?
  Çocuğumun kendine gerekli gerçek dünya kılavuzunu bulmasını nasıl sağlarım?
  “Çocuklarınıza hayat verir, onları besler ve seversiniz. Peki ama onları gerçekten anlıyor musunuz? ZENGİN ÇOCUK AKILLI ÇOCUK çocuklarınızın en iyi nasıl düşünüp nasıl öğrendiklerini görmenizi sağlayacak. Bu bilgi donanımı çocuklarınızın hayatta başarılı olmalarını sağlamanızın yollarını gösterecek.”
  Sharon L. Lechter

  Sayfa Sayısı: 392
  Baskı Yılı: 2013

  Hızlı Okuma

  Bilgi Çağındaki Kıyasıya Yarışta, Geri Kalmamak İçin Tek Alternatif Metod

  Yazar: Mustafa Ruşen
  Yayınevi : Alfa Yayıncılık

  Hızlı Okuma Bilgi Çağındaki Kıyasıya Yarışta, Geri Kalmamak İçin Tek Alternatif Metod kişisel gelişim kitap - anlayarak hizli okuma teknikleri nelerdir 2 - Okumayarak Çok Şey Kaçırdığınız Kişisel Gelişim Kitapları kişisel gelişim kitap - anlayarak hizli okuma teknikleri nelerdir 2 - Okumayarak Çok Şey Kaçırdığınız Kişisel Gelişim Kitapları
  Hızlı Okuma
  Bilgi Çağındaki Kıyasıya Yarışta, Geri Kalmamak İçin Tek Alternatif Metod

  “Bilgiyi”, başkalarından 6 kat daha hızlı elde edin…
  500 sayfalık bir kitapta, yaklaşık 135.000 kelime bulunur. Bir insanın normal okuma hızı ise, yaklaşık 150 kelime / dakika’dır. Böyle bir kitap, normalde; 15 saatte okunur. Eğer okuma hızınızı bir şekilde 1000 kelime / dakikaya çıkarabilirseniz, bu kitabı 2,5 saatte anlayarak bitirebilirsiniz.
  Okumanın tanımı, genişletilmiş odak
  Okuma hızını engelleyen, anlamayı azaltan frenler ve önlenesi
  Kelimeleri sesli okuma
  Çok hızlı okuma, seçmeli okuma
  İyi okuma konusunda bazı öneriler
  Söz dağarcığı ,zekâ- bellek-kültür
  Görme ağırlıklı okuma’nın gelişimi
  Etkin okuma, okuma planı(tasarımı)
  Gün yapılacak uygulamalar
  İlerlemenizi izleme çizelgesi
  Beyin jimnastiği, günlük ölçüm
  Hızlı okursam anlayamam inancı
  Aklınızı kurcalayan bazı sorular
  Okuma zevki ve kişilik
  Göz idmansızlığı
  Okuma ile ilgili öğütler

  Sayfa Sayısı: 376
  Baskı Yılı: 2016

  Güçlü Beyin

  Yazar: Ahmet Yıldız
  Yayınevi : Alfa Yayıncılık

  Güçlü Beyin kişisel gelişim kitap - g  l  beyin1 1 - Okumayarak Çok Şey Kaçırdığınız Kişisel Gelişim Kitapları kişisel gelişim kitap - g C3 BC C3 A7l C3 BC beyin1 1 - Okumayarak Çok Şey Kaçırdığınız Kişisel Gelişim Kitapları
  Güçlü Beyin

  Herkeste var olan, ancak herkes tarafından etkili kullanılamayan bir güçtür beyin. Fark edilmesi, öneminin anlaşılması için yüzyıllar geçmesi gerekti. Son otuz yıldır beyin hakkında daha çok şey biliyoruz. Ama bu bilgiler bile okyanusta bir damla misalidir. Beyin hakkında her gün yeni bilgiler, yeni araştırmalar, yeni makaleler yayımlanıyor. Ancak biz onun hakkında hâlâ çok az şey biliyoruz. Hayatını beyinle yöneten “sen”, beynin hakkında daha fazla bilgi ister misin?
  Güç senin içinde saklı
  Beynin içinde gezelim: Beynin biyolojisi
  Büyük bir şehir: Beynin öğrenme bölümleri
  Beynini rahat bırak: Beyni öğrenmeye hazırlama
  Her beyin kendine özgüdür
  Duygusal öğrenme
  Beyin nasıl bir şey
  Her beyin kendine özgüdür

  Sayfa Sayısı: 280
  Baskı Yılı: 2016

  kişisel gelişim kitap - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Okumayarak Çok Şey Kaçırdığınız Kişisel Gelişim Kitapları
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Körlerin Hikayesi

  Körlerin Hikayesi Doğan Cüceloğlu "İçimizdeki Biz" kitabından... Dere tepe, dağ taş dolaşmayı...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Zeka ve Zeka’nın Türleri

  Bilişsel gelişim ve zeka birbirini destekleyen iki kavramdır. Bilişsel gelişim arttıkça zeka...

  Yumruğunu Sık Hafızanı Güçlendir

  Öğrenirken sağ, hatırlarken sol yumruk

  İnsanları Tanıma Sanatı Üzerine

  Sizce neden insanlari tanimak bir sanat olarak...
  kişisel gelişim kitap - BEY N VE HAFIZA - Okumayarak Çok Şey Kaçırdığınız Kişisel Gelişim Kitapları

  İletişimde kalın!

  76,153BeğenenlerBeğen
  190,256TakipçilerTakip Et
  225TakipçilerTakip Et
  2,387TakipçilerTakip Et