Olgun insan kimdir? Olgun insanda hangi özellikler vardır? İşte olgun insan olup olmadığınızı ölçebileceğiniz 24 olgun insan özelliği.

[dropcap]1- [/dropcap]Hayatın her yönünü severler, şikayet etmekle ya da olayların daha değişik olmasını istemekle vakit kaybetmezler.


 

[dropcap]2- [/dropcap]Bağımsızlıklarına çok düşkündürler.


 

[dropcap]3-[/dropcap] Sevgi anlayıştan, sevdiklerine hiçbir şeyi zorla kabul ettirmemeyi gerektirir.


 

[dropcap]4-[/dropcap]Onay arama ihtiyaçları yoktur, övgü ve ödül talep etmezler.


 

[dropcap]5- [/dropcap]Çok net ve dürüst konuşurlar, çünkü vermek istedikleri mesajları başkalarını memnun etmek için dikkatli kelimeler arkasına gizlemezler.


 

[dropcap]6-[/dropcap] Gülmeyi ve yeri gelince başkalarını güldürmeyi iyi bilirler.


 

[dropcap]7- [/dropcap]Kendilerini ve hayatı şikayet etmeden kabullenirler. Maddi ve manevi benliklerini sahteliklerle gizlemezler.


 

[dropcap]8- [/dropcap]Fıtri ve tabidirler, başkalarına eğlenceli gelmeyen şeylerden zevk alma yetenekleri vardır. Gün batımını izlemek ya da kırlarda küçük bir gezinti yapabilmek, yaralı bir kediyi veterinere götürmek onlar için mükemmel bir-şeydir.


 

[dropcap]9-[/dropcap] Başkalarını çok iyi anlarlar, şaşırıp şok olmazlar.


 

[dropcap]10-[/dropcap] Gereksiz kavgalarda asla taraf olmazlar.


 

[dropcap]11- [/dropcap]Hastalık hastası değildirler.


 

[dropcap]12- [/dropcap]Dürüsttürler; yalan söylemezler, olayları çarpıtmazlar.


 

[dropcap]13-[/dropcap] İnsanlar hakkında konuşmaz, insanlarla konuşurlar.


 

[dropcap]14- [/dropcap]Titizlik ya da düzenlilik gibi dertleri yoktur, verimli yaşamaya bakarlar. Organizasyon nevrozundan bağımsız olduklarından kâşiftirler aynı zamanda…


 

[dropcap]15-[/dropcap] Bu insanların müthiş enerjileri vardır, enerjileri hayatı ve hayattaki faaliyetleri sevmelerinin sonucudur.


 

[dropcap]16- [/dropcap]Şiddetli bir merak duygusuna sahiptirler. Hep araştırır, hayatlarının her anım kavramak isterler. Her insan, varlık ve olay daha çok öğrenmek için bir fırsattır.


 

[dropcap]17- [/dropcap]Başarısız olmaktan korkmazlar, hatta onu sevinçle kabul ederler. Bu insanlar kendilerine zarar verecek duygulan yok etme ve kendilerine verdikleri değeri artıracak olanları doya doya yaşama yeteneğine sahiptirler.

İLGİLİ YAZI :  Bir Bebek Şempanze İle Birlikte Büyüdü... Ve Sonuçlar İnanılmazdı

 

[dropcap]18- [/dropcap]Asla kendilerini savunma ihtiyaçları duymazlar. Basitçe “Her şey yolunda, biz yalnızca farklıyız. Anlaşmak zorunda değiliz!” derler. Bir tartışmayı kazanma ve muhatabı yanlışlığına ikna etme ihtiyacı duymadan hemen orada keserler.


 

[dropcap]19- [/dropcap]Değerleri dar değildir; bu yüzden insan kazanmaya çalışırlar, kaybetmeye değil.


 

[dropcap]20-[/dropcap] Kimseyi putlaştırmazlar. Herkesi insan olarak görür, hiç kimseyi insanüstü konuma getirmezler.


 

[dropcap]21- [/dropcap]Başkalarının yeteneksizliği sebebiyle kazanmak yerine, zaferi kendi gayretleriyle elde etmeyi yeğlerler.


 

[dropcap]22-[/dropcap] Onun bunun hatalarıyla ilgilenmezler, kendi değerlerini yaşayıp yaşatmaya çalışırlar.


 

[dropcap]23- [/dropcap]Tökezleyip düştüklerinde tekrar ayağa kalkar ve sızlanmadan yaşamaya devam ederler.


 

[dropcap]24- [/dropcap]Mutluluğu kovalamazlar, sadece yaşarlar ve mutluluk onları bulur. Cidden nadir bulunan insanlardır, onlar için her gün mükemmeldir.