Pek çok insanın en temel sorunu güven sorunudur. Özgüveninizi artırmanın birkaç basit adımı vardır. Bunları özgüven sahibi olmak istiyorsanız bir egzersiz gibi uygulayabilirsiniz.

ozguven-gelistirme  - ozguven gelistirme - Özgüveni Artıran 5 Uygulanabilir EgzersizHazırlık

Bir iş toplantısı veya sunum yapacaksanız, hazırlıklı olmanız öz güveninizin yüksek olması açısından çok önemlidir. Pek çok insan bilgilerini sunacak hazırlığı yapmadığı için topluluk karşısında olmaktan endişe duyarlar, bilgisiz oldukları için değil.

Pratik yapmak

Güveni arttırmanın en iyi yolu, pratik yapmaktan geçer. Hazırlığınızı tamamladıktan sonra, defalarca üstünden geçin ve uygulamaya hazır hale gelin.

Yeni bir şey öğrenin

Öğrenmek; özgüven için en değerli egzersizdir. Bir yabancı dil öğrenin, hobinizi biraz daha ciddiye dönüştürür ve tüm detaylarını öğrenin.

Faydalı cümleler

Kendi kendine gaz vermek olarak algılasanız da, bazı küçük cümleler motivasyonu sağlar. “Bunu yapabilirim” “Elbette başarabilirim” vb…

Nefes

Oksijenin gücünü küçümsemeyin. Derin nefes almak sakinleşmenizi ve güveninizi tazelemenizi sağlar. Aklınızdaki endişeleri uzaklaştırmak için derin derin nefes alın.

1 YORUM

  1. Önemli bir sınavım var ve bu sınavla sınıflar belirlenecek iki sınavın ortalaması alınıyor ve ilk 30 kişi A sınıfına alınıyor diğer sınavda 39. Oldum bu sınavda en az 21. Olamam gerek hatta daha yüksek içimden bir ses sürekli yapamayacağımı söylüyor düşmek istemiyorum tüm arkadaşlarım A da lütfen yardım edin 🙁

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.