Pratik Meditasyon

  Meditasyon ile günün stresinden kurtularak taptaze bir zihne ulaşabilirsiniz. Evde,otobüste,işte kısaca siz neredeyseniz orada. Nasıl mı işte başlıyoruz. Meditasyon nedir?

  Meditasyon yüzyıllardan beri uygulanmakta olan bir yöntem olup,önceleri insanların iç dünyalarını anlamaları için kullanılan bir metot idi.Günümüzde ise bir çok insan meditasyonu rahatlamak ve stresini azaltmak için kullanmaktadır.Türkçe anlamı “derin düşünmedir”. Meditasyon yapmak ;derin bir rahatlama ve sakinlik verirken zihninizi ise olabildiğince durgunlaştırır. Duygusal olarak stabil bir yapıya kavuşursunuz,işin en güzel tarafı ise bütün bu etkiler meditasyonunuzu bitirdiğinizde sona ermez.Meditasyonun duygusal ve fiziksel yapınıza etkileri sayılmayacak kadar çoktur.

  Meditasyondan korkmayın!.Herkes meditasyon yapabilir.Basittir,ucuzdur,özel ekipman gerektirmez. Günde birkaç dakikanızı harcayarak her yerde meditasyon yapabilirsiniz –işte olsanız yahut bir yürüyüşte veya bir doktorun ofisinde beklerken… Meditasyon ve Hastalıklara etkisi

  Birçok sağlıklı insan meditasyonu vücutlarını rahatlatmak ve streslerini azaltmak için kullanmaktadır. Fakat eğer bir rahatsızlığınız varsa (özelliklede stresten kaynaklanan) meditasyon sizin için faydalı olabilir.Bu konularda dünyadaki araştırmalar devam etmektedir.

  Bazı araştırmalar gösteriyor ki meditasyon şu gibi rahatsızlıklarda hastalara yardımcı olabiliyor.

  • Alerjiler
  • Bunalım Romatizma
  • Astım Kanser
  • Depresyon Tansiyon
  • Kalp rahatsızlıkları

  meditasyon - Pratik Meditasyon 1 - Pratik Meditasyon meditasyon - Pratik Meditasyon 1 - Pratik Meditasyon
  Meditasyon ile günün stresinden kurtularak taptaze bir zihne ulaşabilirsiniz.

  Meditasyon bu hastalıkları yenmenizde faydalı olabilir. Fakat sakın unutmayın ki hiçbir zaman bilimsel tedavinin yerini alamaz!

  Pratik Meditasyon Teknikleri

  Burada nerede olur sananız yapabileceğiniz bazı meditasyon metotları veriyoruz. Derin nefes alın:

  Bu teknik yeni başlayanlar için çok uygundur zira nefes almak doğuştan gelen bir fonksiyondur.Bütün ilginizi nefes almanız üzerine toplayın.Burun Deriklerinizden nefes alıp verirken duygularınıza odaklanın.Sanki balkondan dışarıyı izliyormuş gibi iç dünyanızı dinleyin.Derin ve yavaş nefes alın.

  Vücudunuzu Tarayın:

  Bu tekniği kullanırken ilginizi vücudunuzun değişik bölgelerinde toplayın.Bütün vücudunuzu nefes alıp verme eksersiziyle tarayın. Bir kelimeyi tekrarlayın :Kendi yaratacağınız bir kelimeyi yüksek sesle yahut içinizden tekrarlayın

  Yürürken Meditasyon:

  Yürürken meditasyon yapmak rahatlamanın etkili ve sağlıklı bir yoludur.Bu tekniği uygularken temponuzu ayarladıktan sonra ayaklarınıza ve bacaklarınıza odaklanın.Ayaklarınız ve bacaklarınızı hareketlerini içinizden tekrarlayın Sevdiğiniz bir objeye odaklanın: Bu meditasyon tekniğinde ise gözlerinizi kapatarak sevdiğiniz bir objeye odaklanın.

  Meditasyon yapmak oldukça kolay ve basittir.Tüm teknikleri ve sayfalarca anlatılan metotları bir kenara bırakın.Meditasyon özünde insanın tamamen kendine vakit ayırması ve kendisini dinlemesidir.

  meditasyon - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Pratik Meditasyon
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Kişisel Gelişim Kitapları Yararlı mı, Zararlı mı?

  Kişisel gelişim kitaplarının yararlı mı, yoksa zararlı mı olduğu sorusunu bir...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Utangaçlığın Üstesinden Gelebilir Misiniz?

  Utangaçlık neden kaynaklanır, giderilebilir mi?

  Tevazu

  Bir adam kötü yoldan para kazanıp bununla kendisine bir...

  Kişisel Özellikler ve 9 Farklı Kişilik Tipi

  Çeşitli kişilik testleri belli gruptan insanlar  arasındaki benzerlikleri vurgular....
  meditasyon - BEY N VE HAFIZA - Pratik Meditasyon

  İletişimde kalın!

  75,969BeğenenlerBeğen
  187,988TakipçilerTakip Et
  230TakipçilerTakip Et
  2,383TakipçilerTakip Et