Psikoloji Dersi Gibi İzlenecek Psikolojik Deney Filmleri

0

Psikoloji derslerinde psikologlar tarafından yapılan psikolojik deneyler çok önemli yer tutar. Bu yazıda psikolojide uygulanan ilginç psikolojik deney filmlerini bulacaksınız. Hem psikoloji bilginiz artacak hemde psikolojik deneyleri öğreneceksiniz.

Geri
Sonraki

Açıklama Yapalım

Psikoloji Dersi Gibi İzlenecek Psikolojik Deney Filmleri psikolojik deney filmleri - Psikoloji Dersi Gibi   zlenecek Psikolojik Deney Filmleri - Psikoloji Dersi Gibi İzlenecek Psikolojik Deney Filmleri
Psikoloji Dersi Gibi İzlenecek Psikolojik Deney Filmleri

Stanford Üniversitesi’nde psikolog olan Philip Zimbardo liderliğindeki bir grup araştırmacı tarafından 1971’de yapılan; yirmi dört lisans öğrencisinin gardiyan ya da mahkum rollerine büründüğü Standford Hapishanesi Deneyi’ni konu alan Alman yapımı Das Experiment’ten 1984’te hayatını kaybeden Yale Üniversitesi Psikoloji Hocası, Six Degrees of Separation yasasının sahibi ünlü psikolog Stanley Milgram’ın hikayesinin anlatıldığı Experimenter’e; korku gerilim türüne farklı bir bakış açısı getiren ve sonrasında gelecek olan filmleri etkileyen Cube’dan Freud ile Jung’ın ilişkisine odaklanan, hikayesinin merkezine psikolojiyi ve cinselliği oturtan A Dangerous Method’a psikolojik deneyler üzerine kurduğu hikayeleriyle dikkatleri çeken 10 psikolojik filmi sıraladık. Üstelik bu psikolojik film fragmanları da buyazıda..

Psikolojik Deneyler Üzerine 10 Başarılı Film!

Geri
Sonraki