Psikopat Olan Kişilerin 10 Psikolojik Özelliği

0

“Psikopat” kelimesini duyduğunuzda, muhtemelen suç temalı sayısız Holywood filmindeki tehlikeli adamları hatırlarsınız.

Bununla birlikte, çok nadir olmasına rağmen gerçek dünyada da böyle insanlarla karşılaşırız.

Dünya’nın tüm nüfusunun sadece% 1’i psikopattır.

Psikopatlar diğer insanlardan çok farklıdır çünkü empati, güven ve af gibi duyguları yoktur. Başkalarının güvenlik açığının nasıl kullanılacağını çok iyi biliyorlar. Düşünmeden diğer insanlara zarar verirler.

Bu insanlar manipülasyonlar açısından çizelgede değildirler. Diğerleri başkalarını bilinçsizce manipüle ederler ya da bazı yararlar elde ederler, oysa psikopatlar yalnızca sürecin tadını çıkardığı için bunu yapar.

Psikopatlar genellikle eylemleri konusunda tutarsızdırlar. İstediklerinin diğer insanların istediğinden çok daha önemli olduğunu düşünüyorlar. Onların hata veya başarısızlıklarından asla onlara cevap veremezsiniz. Sizi kendi hatalarından dolayı suçlarlar.

Bu insanlar narsistlerdir. Başka insanları umursamadıkları gibi diğerlerinden üstün olduklarından emindirler. Ama çoğu zaman bu sadece bir yanılsamadır. Bununla birlikte, psikopat aslında yetenekli iseler inanılmaz sonuçlar elde edebilirler.

Bu insanlar için yalan söylemek çok basittir. Onlar sadece iki yüzlü değiller, birçok yüzü var. Çoğu durumda, eylemleri sözleriyle uyuşmuyor. Herhangi bir sebep olmadan herkese yalan söylüyorlar ve onu gizlemeye bile çalışmıyorlar.

Psikopatlar son derece çekici olabilir. Birçok kişi bu aldatmacanın farkında değildir. Herkesin ilgisiyle dinleyeceği inanılmaz uzun süreli konuşmalar yapabilirler. Ancak samimi bir konuşma içermez.

Bu kişiler, davranış kuralları, ahlak ve kanunların gereksiz düzenlemeler olduğunu düşünürler. Bu düzenlemelerin anlamını bilmiyorlar bu yüzden kuralları çiğniyorlar ve diğer insanlara kendilerini suçsuz olarak göstererek  aldatıyorlar. En sevdikleri şey başkalarını kandırmaktır.

Psikopatların yaşamlarında sürekli bir heyecana ihtiyacı vardır. Çok çabuk sıkılırlar. Bu tür heyecan dolu duyguları ararken diğer insanlara zarar verebilir veya çok daha kötü şeyler yapabilirler. Onlar için stres çekicidir. Bu heyecan arayışlarına en iyi çözüm aşırı spordur.

İlgini Çekebilir:   Şuuraltı Telkinleri - 25. Kare

Zorbalık olayının ilk işaretleri okulda fark edilebilir. Psikopatlar genellikle okul hayatlarından zorbalığı başlatan çocuklardır. Büyüdükten sonra meslektaşlarına veya komşularına saldırmaya başlarlar. Kendilerine karşı koyamayacak  yumuşak insanlar psikopatların  kurbanlarıdır. Psikopatlar aynı zamanda gıpta ile baktıkları, kıskandıkları  insanlara da zorbalık eder.

Güç onların hayalidir. Bütün psikopatlar onu arzuluyor. Bu güç adil bir güç değildir. Bölünmemiş tek gücü isterler. Herkesi ve her şeyi kontrol ettiklerinde insanları seviyorlar yada seviyormuş gibi yapıyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.