Resme Bak Kişiliğini Gör

  Size uygun olan resmi seçin sonra aşağıdaki açıklamasını okuyun…

  Aşağıdaki resimler psikologlar tarafından ortaya çıkarılmış. Defalarca test edilmiş,şekiller ve renkler değişerek bugünkü halini almış.

  Hangi resim size yakın geliyorsa seçin 9 ana karakterden hangisi size uyuyor bulun.

  1. İçedönük – Hassas – Kolay etkilenen

  Kendinizle ve çevrenizle ilgili düşüncelere etrafınızdaki çoğu kişiden daha
  sık ve daha derin bir şekilde dalıyorsunuz. Üstünkörü hareketler ve konuşmalardan nefret ediyorsunuz. Geyik muhabbeti yapmaktansa yalnız kalmayı tercih edebiliyorsunuz.Ama yakın arkadaşlarınızla olan ilişkileriniz o kadar kuvvetli ki bu da size ihtiyacınız olan uyumu ve gücü getiriyor.

  Yine de yalnız başına kalmaktan hiç sıkılmıyorsunuz.(benim ki)

  2. Özgür – Geleneklere karşı – Tutulamayan

  Kendinizi geliştirmenizi sağlayacak özgür ve kimseye bağlı olmayan bir hayat peşindesiniz.Hobilerinizde ya da işinizde sizi başarıya ulaştıracak yeteneklere sahipsiniz.Bağımsızlığa olan düşkünlüğünüz bazen sizden beklenilenin tam tersini yapmanıza neden olabiliyor. Öyle her gördüğünüz şeye üzerinde düşünmeden uyacak tiplerden değilsiniz.Aksine kendi fikirleriniz doğrultusunda gitmeyi yani akıntıya karşı kürek çekmeyi seviyorsunuz.

  3. Dinamik – Aktif – Dışa dönük

  İlginç ve çeşitli işlere girebilmek için risk almaktan kaçınmıyorsunuz.
  Rutin bir hayat sizi etkisiz hale getirebiliyor. En çok sevdiğiniz şey tüm olaylarda başrol oynamak. Aslında olayları başlatan kişi de siz oluyorsunuz.

  4. Ayakları yere basan – Dengeli – Uyumlu

  Komplike olmayan ve doğal bir yaşamı, bir aşkı ve işi amaç edinmişsiniz.
  İnsanlar size saygı duyuyor çünkü sizin ayaklarınız öyle bir yere basıyor ki herkes sizden destek alıyor. Siz de bu insanlara güven sağlamayı biliyorsunuz.Çok sıcak ve insancıl olarak tanınıyorsunuz. Basmakalıp ve çok abartılı olan her şeyi reddediyorsunuz. Modanın getirdiği yeniliklere de bağlı değilsiniz. Aksine, sizin için giyim pratik ve rahat olmalı.

  5. Profesyonel – Pragmatik – Kendini tanıyan

  Hayatını eline alıp şansını kadere bırakmak yerine yaratmayı sevenlerdensiniz.
  Problemlerinizi pratik ve karışık olmayan yöntemlerle çözüyorsunuz.
  Günlük hayatınızda gerçekçi olmayı tercih ediyorsunuz. İşte ise herkes sizi sorumluluk sahibi olarak tanıyor. Sizin kendinize olan güveniniz sayesinde etrafınızdakiler de sizden güç alıyor. Fikirlerinizi uygulamaya koyana kadar rahat edemiyorsunuz.

  6. Barışçıl – Tedbirli – Agresif olmayan

  Anlaşması kolay bir insansınız. Kendi özel hayatınıza ve özgürlüğünüze düşkün olduğunuz için de arkadaşlarınızı pek yormuyorsunuz. Bazen hayatın anlamını düşünmek ya da kendi kendinize eğlenmek için her şeyden uzaklaşıp yalnız kalmak istiyorsunuz.Bu yüzden de kaçabileceğiniz güzel mekânlar nerede biliyorsunuz ama siz yalnızlık düşkünü bir insan da değilsiniz. Sadece hayatın size vermiş olduklarını takdir eden,dünyayla barışık bir insansınız.

  7. Dikkatsiz – Oyunsever – Neşeli

  Spontane ve özgür bir hayatı seviyorsunuz. Hayata bir kere gelinir ilkesinden yola çıkarak dolu dolu yaşamayı istiyorsunuz. Çok meraklı ve her yeni şeye açık bir insansınız.Tüm değişikliklerin sizi büyüttüğüne inanıyorsunuz. Bağlı kalmak kadar sizi sıkan bir şey yok. Sürpriz yapmaktan ve sürprizlerle karşılaşmaktan çok hoşlanıyorsunuz.

  8. Romantik – Hayalci – Duygusal

  Çok duygusal bir insansınız. Olayları gerçekçi tarafından görmeyi reddediyorsunuz.Sizin için duygularınızın size söyledikleri önemli. Ayrıca yaşamda hayallere yer olması gerektiğini savunuyorsunuz. Romantizmi reddeden ve her şeyi akılcı bir yolla çözmeye çalışan insanlarla anlaşamıyorsunuz. Hayallerinizi, duygularınızı sınırlayacak her şeyi
  reddediyorsunuz.

  9. Analitik – Güvenilir – Kendinden emin

  Hayatınızı insanların gözden kaçırdığı küçük değerli taşlarla doldurmayı seviyorsunuz. Bu nedenle kültür sizin hayatınızda önemli bir yer oynuyor. Yine de siz şık ve zarif duygularınızın çevreden etkilenmemesini sağlıyorsunuz. Sizin için zarif ve görgülü birhayata sahip olmak çok önemli. Ve yine aynı tarzdaki insanlarla birlikte olmayı tercih ediyorsunuz……

  Sizinkiler ne ?

  Önceki İçerikUçan Yıllar
  Sonraki İçerikMutlu Evlilik Testi
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Beynimizin Hangi Tarafını Kullanıyoruz Testi

  Beyninizin sağını mı, solunu mu kullanıyorsunuz? Bir başka deyişle, sezgisel, duygusal,...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Kendine zarar vermek nedir?

  Kendine zarar vermek, zor hislerle baş etmekte kullanılan bir...

  Ergenlikte Kimlik Karmaşası

  Kimlik şekillenmesi yaşamboyu sürmesine karşın, en dikkat...

  Şampiyon Sözleri : Şampiyonların Başarı Sırları

  Spor tarihine geçen efsane sözlerin sahibi olan...

  İletişimde kalın!

  75,605BeğenenlerBeğen
  187,653TakipçilerTakip Et
  258TakipçilerTakip Et
  2,382TakipçilerTakip Et