Rotasyona Uğrayacak Öğretmeni Neler Bekliyor?

1

Milli Eğitim Bakanlığı torba yasa ile öğretmen Rotasyonun ilk kanunsal düzenlemesini yaptı. www.kisiselbasari.com

giphy (1) Rotasyona Uğrayacak Öğretmeni Neler Bekliyor? giphy 1Şimdi sıra öğretmene yönelik rotasyonun il dışımı, il içimi yoksa bölgeler arası mı olacağında. Nasıl olursa olsun rotasyona uğrayan öğretmeni ve ailesini neler bekliyor?

Şimdi zihinlerde rotasyon olursa hayatımız nasıl etkilenecek sorusunda? İşte 20 maddede bunun cevabı…

1. Çocuklarınız, “Çocukluk arkadaşlarımla buluştum” diye bir cümle kuramayacak” Çünkü arkadaşları sık sık değişecek…www.kisiselbasari.com

çocukluk arkadaşı Rotasyona Uğrayacak Öğretmeni Neler Bekliyor?  ocukluk arkada2. Çocuklarınız, ani terk edişler yüzünden şimdi ve gelecekte biraz “vefasız” bir karaktere sahip olacak…

vefasız Rotasyona Uğrayacak Öğretmeni Neler Bekliyor? vefas z

3. Çocuklarınızın, o kadar çok öğretmeni olacak ki hiçbirini anımsayamayacak…giphy (2) Rotasyona Uğrayacak Öğretmeni Neler Bekliyor? giphy 2

4. Çocuklarınız, bin türlü kültür, bin türlü gelenek ve bin türlü şiveyle harmanlanacak…

kültür Rotasyona Uğrayacak Öğretmeni Neler Bekliyor? k lt r5. Çocuklarınız, eşya kolileme alanında acayip ustalaşacak…

kutu2 Rotasyona Uğrayacak Öğretmeni Neler Bekliyor? kutu26. Çocuklarınızın, ileri ki yaşlarda “aidiyet” diye bir sorununu olacak…

aidiyet Rotasyona Uğrayacak Öğretmeni Neler Bekliyor? aidiyet7. Çocuklarınız sürekli okul ve öğretmen değiştirdiği için mevcut potansiyelinden daha düşük başarı gösterecek.

başarısız çocuk Rotasyona Uğrayacak Öğretmeni Neler Bekliyor? ba ar s z  ocuk8. Yeni çevre ile yeni ve güç kazanılması gereken stres kaynaklarına sahip olacaksın.

yeni stres kaynakları Rotasyona Uğrayacak Öğretmeni Neler Bekliyor? yeni stres kaynaklar9. Yeni iş arkadaşları ile tanışıp onların kişiliğini anlamaya çalışacaksın. Buldum derken tekrar rotasyona uğrayacaksın. www.kisiselbasari.com

yeni iş arkadaşları Rotasyona Uğrayacak Öğretmeni Neler Bekliyor? yeni i  arkada lar10. Ev arama ve ev sahibi sorunları yaşayacak bu konuda uzmanlaşacaksın. Seni zorunlu rotasyon eden iş verenin yani Devletin sana ev konusunda destek vereceğini düşüneceksin ama avucunu yalayacaksın.

evsahibi Rotasyona Uğrayacak Öğretmeni Neler Bekliyor? evsahibi11. Tam olarak kişiliği oturmayan ve kültür çatışması yaşayan farklı davranışlar sergileyen çılgın bir çocuk sahibi olacaksın.

manyak çocuklar Rotasyona Uğrayacak Öğretmeni Neler Bekliyor? manyak  ocuklar12. Her rotasyonda yeni bir ev bulma ve taşınma telaşı yaşayacaksın.

ev telaşı Rotasyona Uğrayacak Öğretmeni Neler Bekliyor? ev tela13.  Boya yapma konusunda o kadar uzman olacaksın ki ek iş olarak bile yapmayı düşüneceksin.

boya uzmanı Rotasyona Uğrayacak Öğretmeni Neler Bekliyor? boya uzman14. Taşınma konusunda tam bir makine gibi olacaksın. Ailece taşınma uzmanı olacaksın.www.kisiselbasari.com

taşınma makinesi Rotasyona Uğrayacak Öğretmeni Neler Bekliyor? ta  nma makinesi15. Stres düzeyin artarsa garip psikolojik davranışlar göstereceksin.

giphy Rotasyona Uğrayacak Öğretmeni Neler Bekliyor? giphy116. Çocuklara yeni okul bulma telaşına kapılacaksın. Çalıştığın kurum burada da sana yardımcı olamayacak.

okul telaşı Rotasyona Uğrayacak Öğretmeni Neler Bekliyor? okul tela17. Eşinizle her taşınma sırasında sorunlar yaşayacaksın.

evlilik sorunları Rotasyona Uğrayacak Öğretmeni Neler Bekliyor? evlilik sorunlar18. Göçebe filminden ve şiirinden nefret edeceksin.

gçöetmek Rotasyona Uğrayacak Öğretmeni Neler Bekliyor? g  etmek19. Yeni öğrenciler ve yeni kültürü tanımakla uğraşacaksın. Çözdüm dediğin anda başka ile veya okula rotasyon olacaksın.

öğretmen Rotasyona Uğrayacak Öğretmeni Neler Bekliyor?   retmen20.  EN SON NOKTADA SANA SORUN OLAN ROTASYON DOLAYISIYLA ÇALIŞMAYI BIRAKACAK ÇOK DÜŞÜK PERFORMANS İLE ÇALIŞACAKSIN.en son isyan Rotasyona Uğrayacak Öğretmeni Neler Bekliyor? en son isyan

Hazırlayan: Kişisel Başarı Fikir Geliştirme Ekibi
Kaynak: www.kisiselbasari.com
 • ahmet

  Bende birçok madde sunni yorum. 8 yıl az değil. Ayrıca her 4 yılda bir zaten öğrenci yer değiştircek. Dolayısıyla böyle sorunların yaşanması zor. İl içinde de ilçeden ilçeye olmadığı sürece ev niye değiştireyim ki