Çarşamba, Ağustos 21, 2019
  • Kişisel Gelişim
  • Başarı Video

Sahici Bir Yaşam İçin 10 İpucu

İlgini Çekebilir

İzlenebilecek En İyi Psikolojik Filmler

Sizler İçin İzlenebilecek Psikolojik İçerikli Filmleri Derledik. Psikolojik filmlerin konularını ve fragmanlarını izleyebilirsiniz. İşte Bu filmler.  1- Yağmur Adam (Otizm) Çoğumuz, muhtemelen...

Hiper Süper Mega İğrenç Espriler…..

İşte size birbirinden iğrenç espriler. Güleyim mi gülmeyeyim mi diye düşüneceğiniz iğrenç esprileri okumaya hazır olun.İşte iğrenç esprilerBen Aydan...

Beden Dili (Resimli Anlatım)

Çoğu havyan türleri gibi insanların da erkeği dişi yaklaşırken hazırlık hareketleri yapar. Daha önce bahsedilen otomatik fizyolojik tepkilere ek...
- afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 120 d identicon r g - Sahici Bir Yaşam İçin 10 İpucu
Kişisel Başarı
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır.Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için [email protected] eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır.Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir

- change your life 30 - Sahici Bir Yaşam İçin 10 İpucu  - change your life 30 - Sahici Bir Yaşam İçin 10 İpucu

Kendinle iletişim halinde olmak ve kendini bulmak o kadar önemli ki… İletişim kişinin kendinde başlar ve sonra karşı tarafa ulaşmaya başlar. Kaliteli yaşamdan bahsetmek için nelerin bir arada olması lazım? Nasıl sahici bir şekilde yaşayabileceğinizi ve öz benliğinizle bağlantıda kalabileceğinizi bilmek ister misiniz? O zaman gerçekten olmanız gereken kişi olmak için bu adımları izleyin.

1. Her gün tek başınıza sessizce oturun.
Sahici bir yaşam yaşamak demek, kendi sezgilerinize güven duyarak hareket etmek demektir. Birçok insanın kendi hisleriyle ilgili hiçbir fikri yoktur, çünkü çok meşguldürler. Kültürümüz iç huzurundan daha çok üretkenliği yüceltir. Sezgisel sesinizi geliştirin. O sizi her zaman doğru bir şekilde yönlendirecektir. Onu duyabilmeniz gerekir. Dolayısıyla her gün sessizlikte oturun. 10 dakika olsa bile.

2. Oyuncu tarafınızı besleyin: Geçen gün alışveriş merkezinde yere vuran ışıklar karşısında heyecanla zıplayan bir çocuk gördüm. Yetişkin olduğumuz zaman nasıl bu oyuncu ve heyecanlı tarafımızı kaybediyoruz? Sanki yetişkinlik her zaman ciddiliği ve olgunluğu gerektirir diye düşünüyoruz ve önceden yazılmış yetişkinlik rollerini kabul ediyoruz.

Oyuncu doğanızla yeniden bağlantı kurun. Bu birisine şaka yapmak, köpeğinizle oynamak ya da çocuklarınızla gülmek olabilir. Ne gerekiyorsa onu yapın ve büyüleyici merak duygusunu harekete geçirin. Bu her şeyi kontrol etmekten vazgeçmeye çalışma cesaretini de gerektirir.

3. Dışarı çıkın ve doğanın tadını çıkarın: Eğer gerçek benliğinizle buluşmak için tek bir şey yapabiliyorsanız, tercihinizi bundan yana kullanın. Yönünüzü ne kadar kaybetmiş olursanız olun, doğa her zaman sizi kendinize getirir. Doğa nihai öğretmendir.

4. Yoga yapın: Yoga beden, akıl ve ruhun buluşması anlamına gelir. Kişisel gelişim alıştırması değildir ancak onu uyguladığınızda hayatın akışını yakalamaya daha çok yaklaşırsınız. Yoga kendinizi olduğunuz gibi kabul etme alıştırmasıdır. Sahici yaşam kendini kabul etmeyi ve şu an nerede olduğunuzun bilincinde olmayı gerektirir.

5. İncinebilir olun. Gerçek gücünüz buradan gelir: Biz sahici bir yaşama sahip olmak ve daha canlı hissetmek isteriz. Ancak sorun şu ki çoğu zaman kendi duygularımızla ilişiği kesen ve kendimizi uyuşturan da bizizdir. İncinebilir olmak, utanç, korku, suçluluk ve yas gibi zor duygularla yüzleşmek demektir. Ne zaman ki acımızla yüzleşiriz, ancak o zaman ilerleyebiliriz ve sevgi, neşe ve mutluluk gibi duygularla buluşabiliriz.

6. Hayallerinizin peşinden gidin: Hayaliniz çok uzakta bile görünse, bir yerden başlayın! En kötüsü zamanın geçmesini izlemek ve yaşam heyecanınızı azar azar kaybetmektir. Hayallerinizin listesini yapın ve sizin için en heyecan verici olanı seçin.

 

Bu hayale ulaşmak için gereken adımların listesini yapın ve ilk adımı atın. Her defasında önünüzdeki tek bir adıma odaklanacağınızdan bu size zor gelmeyecektir.

7. Farkındalık geliştirin: Bir dahaki sefere çok stres olduğunuzda bunu deneyin. Sadece yavaşlayın. Güç bu andadır. Her şeyi bırakın ve nefes alın. Beşe kadar sayın, beş derin nefes alın. Sonra sizi strese sokan düşünceyi tespit edin ve bu düşüncenin gerçekliğini sorgulayın.

Bu anda olmayı başarırsanız, yaratıcı ifade gücünüze de ulaşabilirsiniz. Bu anda olursanız, evrene açık olursunuz.

8. Her gün kahkahalarla gülün!
“Kahkaha iki insan arasındaki en kısa mesafedir.”- Victor Borge
“Beden için sabun neyse, ruh için de kahkaha odur” Yiddiş atasözü

9. Sezgilerinizi takip edin: Bizi hissizleştiren bir toplumda yaşıyoruz. Çoğu zaman duygularımızı dikkate almıyor ve güçsüzlüğümüzü göstermekten kaçınıyoruz. Duygularımıza ulaşamadığımız zaman bize güç veren ve yol gösteren, sahici bir yaşam için vazgeçilmez olan sezgilerimizden de oluyoruz.

10. Diğerleriyle kendinizden bir şeyleri paylaşın.
Sahici olmak kendimizi tüm yönlerimizle kabul etmek anlamına gelir. Özellikle bizi biz yapan hikayeleri kucaklamalıyız. Yolunuzu şekillendiren hikayeleri paylaştığınız zaman diğerleriyle anlamlı bir bağlantı kurmuş olursunuz.

Yazan : Vanessa Simpkins

kendinigelistir

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Yazıya Benzer İçerikler

- Advertisement -- mutlu   ocukk - Sahici Bir Yaşam İçin 10 İpucu

Yeni İçerikler

Kişisel Gelişim Para Harcamadan da Yapılır

Nedendir bilinmez kişisel gelişim dendiğinde akla para gelir. Paramız yok ki seminere katılalım, paramız yok ki...

Sağlıklı Yaşam İçin 10 bin Adım Gerçeği

Sağlıklı bir yaşam için günde 10 bin adım atmak gerektiğine dair haberleri herkes duymuştur. Peki bu hedefin ardında yatan bir araştırma var...

Ansiklopedilerin kültür tarihi

İnsanoğlunun çağına ait bilgileri bir araya toplama düşüncesi hep var olmuşAnsiklopedi ile yakınlığı olmayan yeni kuşakları da düşünerek,...

The Kitap Yayınlarından 3 yeni kitap

BEYNİNİ SANA KARŞI DEĞİL SENİN İÇİN ÇALIŞTIR: “BEYNİNİ S**ME” RAFLARDA YERİNİ ALDIStresten kurtulup...

Bırakın sıkılsın hayata alışsın

Çocuklarımızı yetiştirirken onların her istediklerini almaya ve sürekli mutlu etmeye çalışıyoruz. Oysa anne-babanın çocuk eğitimindeki rolü sadece mutlu etmek değil, onu psikolojik...
- Advertisement -- 2019 08 13 14 13 13 - Sahici Bir Yaşam İçin 10 İpucu