fbpx

  Sevdim Seni Matematik 5. Baskıyı Yaptı

  Türkiye’ye Matematiği sevdiren “Sevdim Seni Matematik” kitabı 5. baskısını yaptı. Kitap bir çok öğrencinin matematiği sevmesini sağlarken bir çok öğretmen tarafından sınıflarında öğrencilerine okutulan bir baş ucu kitabı olmuştur.

  KİTAP HAKKINDA

  Sevdim Seni Matematik

  Ahmet Yıldız

  ALFA YAYINLARI

  ‘Matematikte başarılı olmayı istiyorum ve başarılı olmamın tek yolu BENDEN geçiyor.”

  Bu kitap, vazgeçmemen gerektiğini hatırlatmak, “matematik başarısızlığının” nedenlerini görmene yardımcı olmak ve onunla mücadele ederken sana kılavuzluk yapmak için yazıldı.
  Matematikte başarılı olmak için yapılması gerekenleri yapacak
  tek kişi SENSİN!
  Matematik birçok öğrencinin sevmediği dersler sıralamasında zirveyi kimseye kaptırmamaktadır. Lise ve üniversiteye giriş sınavlarında matematikte tek bir soru dahi cevaplayamayan binlerce öğrencinin olduğu gerçeği karşısında bu başarısızlık küçümsenmemelidir.
  Anneler, babalar, öğrenciler ve hatta öğretmenler bu başarısızlığı öğrencinin “matematik yeteneğinin” olmamasına dayandırır. Ancak yapılan araştırmalara göre her çocukta matematik yeteneği vardır. Matematikte başarısızlık “matematik korkusu” ve “matematiği sevmeme” duygusundan kaynaklanır.

  İşte Kitapla İlgili Yapılan Bir Kaç Yorum:

  Kitabın arka kapağında yazılanlara kesinlikle katılıyorum. Her öğrencinin yapabileceği bir matematik düzeyi vardır. Herkes  yüzde yüz bütün matematiği öğrenecek hali yok. Matematik fobisi bir atılabilse şu toplumda gerisi kolay. Bu kitabı nette tesadüf gördüm, özellikle öğrencilerim için tavsiye ederim diye düşünmüştüm. Okudum ve de beğendim. Çocuklara tavsiye ettim, bir kısmı alıp okumaya başladı ve de sevdi.

  Kitabın dili çok sade günlük konuşma dili ile yazılmış. Yazar öğrencilerin ağzından konuşarak, onların  düşüncelerini okuyarak kitabı eğlenceli hale getirmiş. Aralara yerleştirilen fıkralar ve de esprilerin de katkısı var bu eğlenceli olması haline. Hepimizin, hatta öğrencilerin bile bildiği şeyler yazılı.Ama bir kitaptan bunları okumanın çocuklar üzerinde etkili olacağını düşünüyorum. Demek ki bu konuda da kitaplar yazılabiliyormuş diyecekler. Bazı öğrenciler bu kitabı görünce şaşırdılar bile.

  Kitabın bir bölümünde de matematik oyunları ve kısa bir bölümde de ailelere ve de öğretmenlere tavsiyeler var. Matematiğe karşı ön yargıyı kaldırmak ve motive etmek amacı ile yazılan güzel bir kitap. Bir matematik öğretmeni olarak ailelere, öğrencilere ve de matematik öğretmenlerine tavsiye edebilirim.

   Mehtap / Matematik Öğretmeni

  Merhaba ben Eyup rami Atatürk anadolu lisesi matematik öğretmeni MustafaNAM kitabınızı bu sene proje ödevi olarak çeşitli sınıflara okutuyorum öğretim yılı başlarında hem slayt hazırlayıp öğrencilerime nasıl basaracaklarini anlatacağım hemde kitabı tavsiye Edeceğim

  Başarılarınızın devamını dilerim

  Mustafa Nam / Matematik Öğretmeni

  Arkadaşımın oğluna biraz da çekinerek hediye ettim ama çok güzel bir dönüş aldım. Annesi oğlunun söylediklerini iletince bana bende bile merak uyandı bende arkdaşların yorumlarına bakarak almıştım birazda mübalağa olabileceğini düşünmüştüm ama matematiği hiç sevmeyen bir çocuğun ağzından çıkan lafları duyunca ilk fırsatta kitabı okumaya karar verdim. Yalnız kitaba göz attığımda yazarın da başlangıç itibariyle matematikle arası hiç iyi değilken geldiği nokta insanı düşündürüyor… siri

  Her şey doğada gizli aslında, Dağa bize, bizde doğaya muhtacız.

  Metin YEGEN

  Matematikten Korkulmaması Gerektiğini Anlatan Daha Çok Okuyucunun Matematiğe Daha Olumlu Yaklaşmasını Sağlayan Bir Kitap.Taktik Açısından Aslında Çoğumuzun Duyduğu Şeyleri Bir Araya Toplamış Diyebiliriz.Matematiğe Karşı Önyargıyı Ortadan Kaldırmak, Matematiğe Çalışma Yöntemlerini Öğrenmek Ve Sınava Giriş Anında Daha Soğukkanlı Davranmak İsteyenler Kitabı Okuyabilirler.

  showman

  Öğrencilerin matematiğe gerçek açıdan bakmalarını ve bu konudaki özgüvenlerini tazeleyecek,sıcak anlatımlı ve “zamanımızda biz de böyle kitaplara ulaşabilseydik” dedirten samimi bir eser…

  okyay mecemis

  fena bir kitap değil.matematiğe karşı soğukluk duyanlar biraz ısınmak amacıyla alabilir.motivasyon kitabı gibi birşey.

  jokerrr

  Ortaokul ve özellikle de lise dönemindeki arkadaşların okuması işlerine yarayabilir.

  AzerRail

  merhabalar valla kıtabınızı aldım ancak,okudumda baştan sona gayet ıyıydı.yazarımız ahmet beyın ellerıne sağlık .

  serkan13

  MATEMATİK FOBİSİNİ AŞMAYA YÖNELİK TAVSİYELER İÇERİYOR. ÖNCE OKUYUN SONRA OKUTUN.

  n.a.j.97

  bir öğretmen olarak aldım kitabı.acaba ben de mi bir sorun var diye.matematiği öğretme adına çook şey öğrendim.

  sezooi

  kitabı aldığım gün bitirdim, muhteşem bir kitap bütün öğrencilerin okumasını isterdim. kitabı okurken elimden bırakamadım sayfalar ilerledikçe neden çalışmadığımla alakalı tonlarca neden çıktı. bunlarla birlikte nasıl ders çalışabileceğim hakkında herşeyden bahsediyor. öğrencilerin bu kitabı okumasını tavsiye ederim. çünkü matematik her yerde karşımıza çıkacak…

  BarışOdş

  selamlar.aldım ve hemen okudumöğrencilerime de almaları konusunda tavsiye ediyorum.bence okunmalı.

  mhmtdzgn

  Üniversiteye hazırlanan kızım matematik dersini hiç sevmiyor ama ne yazık ki ya da ne şans ki MF öğrencisi. Bu kitabı ona hediye olarak almıştım Ama önce eşim kaptı, arkasından ben. Çok güzel ve faydalı bir kitap. Yazar kitabın bir sayfasında “Hiç matematik çalışmamış bile olsanız sadece bu kitabı okumuş olmakla matematik netiniz artacaktır.” diyor ve EVET DOĞRU. Bu sabah kitabın sonundaki sorulara tekrar baktım sonuçları yakalayabiliyorum. Kitabı aldığımda, göz gezdirirken yapamamıştım oysa. Doğru cevaplar 195. sayfada diyor. Kitap 180 sayfa. Çok kızmıştım. Anne- babalara, öğretmenlere ve tüm öğrencilere şiddetle tavsiye ediyorum.

  nebula123

  Benim hiç matematikle problemim olmadı. Matematikçi yakınlarım sayesinde bende de bu yeteneğin olduğunu duya duya buna inanmışım demek ki. Keşke fizik için de böyle bir şeyler olsa .

  xShadowMaster

  Bu kadar berbat bir kitap okumamıştım daha önce.Seviyesi gerçekten çok düşük ve içinde gerçekten çok yanlış bilgiler var. Doğru düzgün araştırılmadan yazıldığı ortada… Belki matematikten hiç hoşlanmayan bir öğrenci için iyi olabilir.Ama anadolu lisesi öğrencisinin seviyesinde bir kitap değil…

  hzlp

  Kaynak: www.ahmetyildiz.com

  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Bir hamsi pişirdi hayatı değişti

  Ev hanımı Saime Kambur tarafından kurulan Ankara'daki Alo Hamsi'de birbirinden lezzetli...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Kendine zarar vermek nedir?

  Kendine zarar vermek, zor hislerle baş etmekte kullanılan bir...

  Ergenlikte Kimlik Karmaşası

  Kimlik şekillenmesi yaşamboyu sürmesine karşın, en dikkat...

  Şampiyon Sözleri : Şampiyonların Başarı Sırları

  Spor tarihine geçen efsane sözlerin sahibi olan...

  İletişimde kalın!

  75,599BeğenenlerBeğen
  187,653TakipçilerTakip Et
  258TakipçilerTakip Et
  2,383TakipçilerTakip Et