fbpx

  Sigara Kullanan ve Kullanmayan İkizler Arasındaki Fark

  Sigara tüketiminin sağlığımız için ne kadar zararlı olduğunu ve hayatımızı olumsuz etkilediğini elbette biliyoruz. Bu yazı bilgimizi fotoğraflar yoluyla somut hale getiriyor.

  Sigara içen ve içmeyen ikizler arasında bir araştırma yapılmış ve aşağıdaki fotoğraflarda da görüldüğü gibi ikizler arasında hangisinin sigara kullandığı yada diğer kardeşinden daha uzun süre sigara kullandığını tahmin etmek pek de zor değil.

  Peki ya siz tahmin edebildiniz mi?

  İkisi de aslında sigara içiyor. Fakat soldaki diğerinden 17 yıl fazla süredir sigara kullanıyor. Soldakinin gözaltı torbalarını ve dudaklarındaki çizgileri görebiliyorsunuz.

  Aslında ikisi de sigara kullanıyor fakat sağdaki 14 yıl daha uzun süredir içici. Bu yüzden daha yaşlı gözüküyor.

  Sağdakinin sigara içtiğini tahmin edebildiniz mi? Sağdaki kız kardeş hayatının 16 yılını sigara içerek geçirmiş ve güneşle oldukça haşır neşir olmuşa benziyor öte yandan soldaki hiç sigara kullanmamış.

  Eğer soldaki dediyseniz doğru düşünmüşsünüz.14 yıl boyunca günde bir paket sigaranın yarısını içmiş. Fakat sağdaki hiçbir zaman sigara kullanmamış. Sigara alışkanlığı artı güneşe fazla maruz kalma, soldaki kardeşe bolca göz torbası vermiş ve 52 yaşındaki dğer kardeşinden daha yaşlı göstermiş.

  Soldaki diye düşündüyseniz doğru düşündünüz. Günde 3 tane sigara içen soldaki ikiz, içmeyen kardeşinden oldukça yaşlı göstermiş.

  Tabi ki de sağdaki. Sadece yüzündeki kırışıklıklar değil dudağındaki dolgunluk ta gitmiş malesef. Fotoğraftakilerin ikiz olduğunu tahmin edebilir miydiniz?

  Sağ taraftaki kadının gözlerinin altındaki torbalar ve dudağındaki ekstra kırışıklıklar diğer kardeşinden daha yaşlı göstermiş.

  Sağ tarafta olan ikizin sigara içtiğini tahmin edebildiniz mi? Dudakları en büyük ipucunu veriyor aslında. Yanakları da aslında gergin değil ve tabiki de gözaltı torbaları da her şeyi ortaya koyuyor.

  Sol taraftaki ikizin ne kadar yaşlı gözüktüğünü görüyor musunuz? Sağ taraftaki sigara içmeyerek kardeşine fark atmış adeta.

  Yazart24
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  2011’in En Eğlenceli ve Başarılı 70 İş Fikri (Galeri)

  Bu iş fikirleri ufkunuzu genişletecek.. İstediğiniz fotoğrafın üstüne basarak büyütebilir, daha sonra...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Kendine zarar vermek nedir?

  Kendine zarar vermek, zor hislerle baş etmekte kullanılan bir...

  Ergenlikte Kimlik Karmaşası

  Kimlik şekillenmesi yaşamboyu sürmesine karşın, en dikkat...

  Şampiyon Sözleri : Şampiyonların Başarı Sırları

  Spor tarihine geçen efsane sözlerin sahibi olan...

  İletişimde kalın!

  75,596BeğenenlerBeğen
  187,653TakipçilerTakip Et
  258TakipçilerTakip Et
  2,384TakipçilerTakip Et