Stresten Nasıl Kurtulunur?

  Yüksek topuklarının üzerinde taşıdıkları vücuttan daha ağır olan işleriyle başa çıkmaya çalışan iş kadınlarının en büyük düşmanı stres.

  Çözümü, uzun uzadıya stresten kurtulma yöntemleri konulu kitaplarda değil, iş yoğunluğunuzun sırasında kaçırdığınız ayrıntılarda gizli.

  Stresten nasıl arınırım diyor, ancak işin içinden çıkamıyorsanız önerilerimiz tam size göre!

  Ertelediğiniz her işin dönüşümü stress

  Öncelikle bir organizatör gibi davranın. Ertelediğiniz işleriniz dahil, tüm işlerinizi listeleyin. Sizi en çok strese sokan işi, listenin en üstene yazarsanız, öncelikli olarak o işe odaklanır ve bitirdiğinizde büyük bir yükten kurtulursunuz. Derecesine göre listelediğiniz diğer işlerinize de en büyük stresinizden kurtulmuş olarak başlarsınız. Unutmayın, liste yapmak hem bir şeyleri atlamamanıza yardımcı olacak, hem de tik attığınız her iş bitiminde kendinizi daha başarılı hissetmenizi sağlayacaktır.stres - Stresten nas l kurtulunurdu - Stresten Nasıl Kurtulunur? stres - Stresten nas C4 B1l kurtulunurdu - Stresten Nasıl Kurtulunur?

  “Hayır” demeye alışın

  Hayır demenin zorluklarını hepimiz biliyoruz. Özellikle de patronumuzun karşısındaysak. Ancak “hayır” deme tarzımızın da ne derece önemli olduğunu gayet iyi biliyoruz. Ses tonunuzla ya da kullandığınız ek cümlelerle “hayır”ınızı yumuşatabilir, aslında tahmin ettiğiniz kadar zor bir şey başarmadığınızı fark edebilirsiniz. Eğer bu tarzı yakalayamıyorsanız alternatif bir seçenek olarak “Bugün yapabilmem mümkün değil, ancak haftaya yapsam?” ya da “Bu işi çok iyi yapabilecek birini biliyorum” gibi olumlu önerilerde bulunabilirsiniz.

  Dikkatinizi dağıtın, stresten arının

  Kafanızı biraz işten kaldırın. Emin olun kendinize ayırmadığınız 10 dakika ile şirketinizi kurtaramazsınız. Aksine kendinize biraz zaman ayırıp stresinizden arınırsanız, çalışma saatlerinizi çok daha verimli geçirirsiniz.

  Masanızdan kalkın, biraz dolaşın. Ya da internette yeni sezon çanta ve ayakkabılara göz atın. Belki de daha az yoğun olduğunuz vakitlerde kız arkadaşlarınızla akşam ne yapacağınıza dair e-mailleşmeleriniz sizi stresten uzaklaştıracaktır. Ya da belki biraz dedikodu :).stres - Stresten nas l kurtulunur - Stresten Nasıl Kurtulunur? stres - Stresten nas C4 B1l kurtulunur - Stresten Nasıl Kurtulunur?

  Limitlere dikkat

  Geç saatlere kadar çalışmak, sizi patronunuzun gözbebeği yapmayacaktır. Vücut ve beyin için verimli çalışma saatleri gündüz saatleridir. Unutmayın, herkesin bir limiti vardır. Limitlerinizden emin olarak işlerinizi planlarsanız, geç saatlere kadar çalışmak zorunda kalmazsınız. Her işin üstesinden gelir, hem de yorulmazsınız. Limitlerinizi aşıyor ve bundan şimdilik stres olarak geri bildirim alıyorsanız, vücudunuzun da bir süre sonra tepki vermeye başladığına şahit olacaksınız. Hem iş gücünüzden hem de sağlığınızdan olacaksınız.

  Kıkırdayın

  Kahkaha atmayı kim sevmez ki? Çok fazla stres altında olduğunuzu hissettiğiniz zamanlarda beklemeyin! Arkadaşlarınıza saçma sapan espriler yaparak kıkırdayın ya da youtube’a girip komik videolar izleyin, izletin. Siz gülerken arkadaşlarınızı da güldürecek ve sevilen bir kişi konumuna geleceksiniz. Ayrıca gülerken karın egzersizi de yapmış olduğunuzu biliyor muydunuz?

  İşi işte bırakın

  İş hayatınız, hayatınızın tamamını oluşturmamalı. Unutmayın, iş sadece para kazanmak için bir araçtır. İş hayatınız dışındaki yaşam alanınız, sahip olduğumuz gerçek hayatınızdır.

  Eğer işleriniz planladığınız gibi gitmediyse ve de acilse sabah daha erken saatlerde iş yerinize gidip, çalışmaya başlayın. Ancak eve asla iş götürmeyin. Hayatınızı iş için sabote etmeye hakkınız yok.

  KaynakCAFERUJ
  stres - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Stresten Nasıl Kurtulunur?
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Yıllar Önce Keşke Bunu Hayal Etseydin

  Bir zamanlar bir tepenin üzerindeki villada bir oğlan çocuğu yaşarmış. Köpekleri, atları,...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Utangaçlığın Üstesinden Gelebilir Misiniz?

  Utangaçlık neden kaynaklanır, giderilebilir mi?

  Tevazu

  Bir adam kötü yoldan para kazanıp bununla kendisine bir...

  Kişisel Özellikler ve 9 Farklı Kişilik Tipi

  Çeşitli kişilik testleri belli gruptan insanlar  arasındaki benzerlikleri vurgular....
  stres - BEY N VE HAFIZA - Stresten Nasıl Kurtulunur?

  İletişimde kalın!

  75,896BeğenenlerBeğen
  187,849TakipçilerTakip Et
  230TakipçilerTakip Et
  2,383TakipçilerTakip Et