Telefonları Uzaklaştırmak Gençlerimizin Sorunlarını Çözmeyecek

  Apple, kullanıcıların telefonlarında geçirdikleri süreyi kısıtlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmış yeni bir yazılım geliştirdi – sadece ayarlarınızı değiştirin ve favori uygulamanız belirli bir saatten sonra sizi kilitler. Özellikle, mobil cihazlarına kalıcı olarak bağlı görünen gençlerin “ekran” larının alışkanlıklarını endişelendiren ebeveynler tarafından memnuniyetle karşılandı.

  Silikon Vadisi içerdekileri bile, Apple’ın cihazlarını “ daha az bağımlılık ” haline getirmesini istedi . Bazı araştırmacılar, akıllı telefonların bir bin yıllık kuşağı psikolojik olarak yok ettiklerini ve ABD’deki genç kaygı ve intihar salgınını körüklediklerini ilan edecek kadar ileri gitti . Bir çalışma 2011 yılında gençler arasında yaygın akıllı telefon kabulü döneminde endişe ve depresyonda bir artış olduğunu belirtmektedir.

  Ama sorunlu çocuklar ve onların en sevdiği teknoloji arasındaki ilişki hakkındaki geleneksel bilgeliğin yanlış olduğuna inanıyorum.

  Bazı araştırmalar , aşırı ve kompulsif akıllı telefon kullanımının anksiyete ve depresyonla ilişkili olduğunu gösterse de , cihazların aslında zihinsel sağlık sorunlarına neden olduğuna dair doğrudan bir kanıt yoktur .

  Diğer bir deyişle, henüz her şey eşit olan, akıllı telefonları daha sık kullanan ya da belirli şekillerde kullanan gençlerin akıl hastalıkları sonrasında akran hastalıkları geliştirme olasılığının daha yüksek olduğunu gösteren prospektif bir boylamsal çalışma yoktur.

  Zamanla bireyleri takip etmeyen büyük çalışmalar, sadece korelasyonu ortaya çıkarır, neden olmaz. Şans eseri, bazı yeni başlayan çalışmalar , nedensellik konusunda tartılmaya hazırlanıyor – ancak sonuçlara yıllarca beklemek zorundayız.

  Bu arada, makineleri suçlayamayız. Bu özellikle önemlidir çünkü akıllı telefonlar gençlerin zihinsel sağlık mücadelelerinin doğrudan bir sebebi değilse, bunların kullanımı bu mücadelelerin ifade edildiği önemli bir yol olabilir. Bu, farklı bir çözüm kümesi gerektirir.

  Gençler, diğer herhangi bir problemden daha fazla endişe ile mücadele ediyorlar ve belki de her zamankinden daha fazla. Gençlerin (ve geri kalanımızın) korkuya kapılmasının bir yolu olarak ekranlara kaçmalarına yol açan endişenin iyi bir şansı vardır. Çoğu tür kaygının karşısında ortak bir iş parçacığı vardır – belirsizlik duyguları ile başa çıkmakta zorluk: Günümüzün gençleri adil paylarından daha fazlasına sahiptir.

  Onlar sahip belirsiz ekonomik yaşamlarını: önceki nesillerden farklı olarak, onlar tahmin edebilirsiniz ebeveynleri daha kötü ekonomik geleceğini .

  Ayrıca belirsiz gerçekler ve güvenilir olmayan haber ve gerçek kaynaklarla büyüdüler , ancak suçlanacak olan dijital ekosistemden kolayca kaçamazlar.

  Son olarak, gençlerin belirsiz bir bağımsızlığı var, birçoğu helikopter ailesinin fırlatarak büyüdüğü, çocuklarının her problemini çözmeye çalıştığı ve büyüttüğü belirlendi. Bu, gençlerin özerkliği keşfetmesi , kendi kendine güven ve geni gelişimini sınırlandırması ve hatta doğrudan kaygı ve depresyon üretebildiği bir zamanda bağımsızlığı boğar .

  Endişeli olduğumuzda, şimdiki endişeli anı körükleyen deneyimlere yöneliyoruz. Mobil cihazlara girin, gençlerin mantıklı olabileceği iki boyutlu bir yarı-hayata mükemmel bir kaçış.

  Gençlerin , stres, depresyon ve anksiyete duygularını önlemek için çevrimiçi olduklarını zaten biliyoruz ve bu stratejinin olumlu olanlardan daha olumsuz duygusal sonuçları olduğunu da biliyoruz . Slot-makine mantığı ve bağımlılık özellikleriyle, akıllı telefonlar bizi daha fazla bilgi için geri gelmeye devam ediyor: dikkat dağıtmak, bir arkadaştan, bir haberden, komik bir kedi memesinden bir mesaj.

  Dijital teknoloji, dikkatimizi çekecek şekilde tasarlanmıştır , bu yüzden bizi tüketir, dikkatimizi dağıtır ve ilişkileri yerine getirme yeteneğimizden uzaklaşır. Bu göz önünde bulundurulduğunda, gençler akıllı telefonlara olan bağımlılıklarını azaltmalı ve bizleri ve çocuklarımızı nasıl etkilediklerini anlarken, akıllı telefonlar ve sosyal medyayı daha az bağımlılık yapıcı çağrıya kulak vermeliyiz .

  Aynı zamanda, akıllı telefon bağımlılığı ergenlik anksiyetesinin bir yansımasıysa, kesme süresi , gençleri ekranlarına yönlendiren daha geniş sorunları çözmeyebilir. Sadece makineleri suçlamak bir polis memuru, genç insanların hayatlarını iyileştirmek için çok daha zor bir görevden kaçınmanın bir yolu bu yüzden kaçmaya ihtiyaç duymayacaklar.

  Evet, akıllı telefonların daha az bağımlılık yapması için kaynak ayırmalıyız, ancak gençlerin bu kadar çok acı çekmelerine ve onları en üst düzey kaçış makinelerinde rahatlamaya yönlendirmelerine neden olan halk sağlığı krizine hitap etmek için daha fazla kaynak ayırmamız gerekir.

  Kaynaknytimes
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Polis Adayları Duvara Yazı Yazarak Stres Atıyor

  Kırşehir Polis Meslek Yüksekokulu'nda (PMYO) oluşturulan 'deşarj odası'nda öğrenciler, duvarlara yazarak,...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Ergenlikte Kimlik Karmaşası

  Kimlik şekillenmesi yaşamboyu sürmesine karşın, en dikkat...

  Şampiyon Sözleri : Şampiyonların Başarı Sırları

  Spor tarihine geçen efsane sözlerin sahibi olan...

  Pahalı Olanı Tercih Etme Nedeni: Chivas Regal Etkisi

  Adından da anlaşılacağı gibi konu tamamıyla Chivas...

  İletişimde kalın!

  75,634BeğenenlerBeğen
  187,653TakipçilerTakip Et
  252TakipçilerTakip Et
  2,380TakipçilerTakip Et