The Kitap Yayınlarından 3 yeni kitap

  BEYNİNİ SANA KARŞI DEĞİL SENİN İÇİN ÇALIŞTIR: “BEYNİNİ S**ME” RAFLARDA YERİNİ ALDI

  beynini skme 3d

  Stresten kurtulup daha iyi yaşamak için beyin boşaltma kılavuzunuz

  Çoğu zaman en iyisi neyse onu yapmaya çalışan beyin zaman zaman insanı zor durumda bırakabiliyor. Alışveriş yaparken kararsız kalmak, ihtiyaç olmayan şeyleri satın almak ya da hoşlanılan kişiyle açıklanamayan sebeple kavga etmek beynin insana yaptığı bir şaka olabilir. Görünürde şaka olarak algılanan bu hareketlerin en büyük sebebi travmalar, olur olmadık zamanda devreye giren stresle sosyal ve özel yaşantıyı olumsuz etkiliyor.

  Bu noktada ihtiyaç duyulan Beynini S**me, Dr. Faith G. Harper’ın mizahi, sabırlı ve bol küfürlü diliyle size beyninizin içinde neler olup bittiğini, asılsız acil durumlara karşı doğru tepki verme konusunda nasıl eğitilmesi gerektiğini anlatıyor. Eski travmalarla başa çıkmaya çalışan ya da sadece her zaman karşılaşılan durumları daha ölçülü ve sakin karşılamak isteyenler, bu kitap bulmacanın parçalarını bir araya getirmenize ve beyninizle beraber hayatı geri kazanmanıza yardımcı olacak.

  RUS EDİTÖR M. VİTUHNOVSKAYA’NIN 2003 YILINDA YAPTIĞI ÇOK ÖZEL ARAŞTIRMALAR VE AÇIKLAMALARIYLA HAZIRLANMIŞ ÖNSÖZ, SONSÖZ VE DERLEMELERİYLE GENİŞLETİLMİŞ BASKISI “BEYAZ ZAMBAKLAR ÜLKESİNDE” RAFLARDA YERİNİ ALIYOR

  beyazzambak mockup dik

  Atatürk’ün okuduğu ve çok etkilendiği klasiklerden Beyaz Zambaklar Ülkesinde genişletilmiş baskısıyla okurlarla buluşuyor. Okuduktan sonra tüm okulların müfredatına dahil edilmesini talep ettiği kitap geri kalmışlıkla mücadele eden Fin halkının başarılarını konu ediniyor.

  Rus Editör M. Vituhnovskaya’nın yıllarca süren araştırmaları sonrasında Finlandiya’ya ve yazara ait bilinmeyen birçok konu gün yüzüne çıkarılarak eserin daha iyi anlaşılmasına katkı sağlıyor. Değerli madenlerin az bulunduğu, bataklıklar ve kayaçlarla kaplı bu küçük ülkenin yoksulluktan kurtulmayı başarıp ekonomik, politik ve kültürel açıdan ideal toplum düzenini nasıl yarattığı, her dönem insanını etkisi altında bırakmaya devam ediyor.

   “Aydın olmak, efendiler gibi giyinmek ya da boyna kolalı bir yaka, kafaya şık bir şapka takmak demek değildir. Aydın olmak, halkın beyni olmak demektir. Sizler halkın aklını, iradesini, kuvvetini, halkın vicdanını uyandırmakla yükümlüsünüz. Halkın bilincini uyandırmakla… Halka, köylüye, işçiye, toplumun alt kesimlerine nasıl daha iyi yaşayabileceklerini, daha iyi bir hayata nasıl sahip olabileceklerini öğretmekle yükümlüsünüz.

  Onlara nasıl çalışmaları gerektiğini öğretin. Onlara yoksul olsa da sağlıklı bir yaşamı nasıl düzenleyeceklerini öğretin. Kendilerinin ve çocuklarının sağlıklarını nasıl koruyacaklarını öğretin.

  Unutmayın ki halkınızın cehaleti, edepsizliği, pervasız ayyaşlığı, hastalıkları, yoksulluğu, bunların hepsinin ayıbı ve suçu sizindir.”

  STEFAN ZWEIG’IN İNTİHAR ETMEDEN ÖNCE KALEME ALDIĞI SON ESER OLAN “SATRANÇ” RAFLARDA YERİNİ ALIYOR

  satranc mockup on

  “Satrancın çekici olmasının en belirgin nedeni, stratejisinin farklı beyinlerde farklı şekillere bürünmesidir; bu manevi savaşta siyah, beyazın o an hangi hamleyi yapacağını bilemez ve tahminler yürüterek bir çözüm yolu bulmaya çalışır, diğer yandan beyaz da siyahın kurduğu tuzakları anlamaya ve engellemeye çalışır.” 

  Stefan Zweig’ın intihar etmeden önce kaleme aldığı son eser olan Satranç’ta, New York’tan Buenos Aires’e gitmekte olan bir yolcu gemisinde tesadüfi bir şekilde hayatları kesişen dünya satranç şampiyonu, onunla tanışmak için fırsat yaratmaya çalışan bir yolcu ve Nazi yönetimi tarafından aylarca sorguya çekilmiş olan Dr. B.’nin ilginç öyküsü anlatılıyor.

  Tutuklu olduğu sırada rastlantı sonucu eline geçen bir kitapla satranç oynamayı tüm ayrıntılarıyla öğrenen, daha sonra bunu bir tutkuya dönüştüren Dr. B.’nin yaşadıkları aslında dönemin psikolojik etkilerini çarpıcı bir şekilde yansıtıyor.

  Yazar Hakkında

  Avusturyalı romancı, oyun yazarı, gazeteci ve biyografi yazarı olan Stefan Zweig; roman, öykü, tiyatro, deneme, şiir, seyahat, anı türlerinde yirmiden fazla eser vermiştir. Biyografi ustası olarak tanınır. 1920’li ve 1930’lu yıllarda Alman dilinin en çok okunan yazarları arasında olan Zweig’ın kitapları milyonlarca baskıya ulaşmış ve elliyi aşkın dile tercüme edilmiştir. 1933’te eserleri Naziler tarafından yakılmıştır. Bu olaydan sonra ülkesini terk eden Zweig, 1941’de Brezilya’ya yerleştikten sonra 22 Şubat 1942’de karısı Lotte Altmann ile birlikte intihar etmiştir.

  Detaylar İçin Tıklayınız: https://thekitapyayinlari.com/tr/

  afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d?s=130&d=identicon&r=g
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  NİYE BEN

  Kemal yamaç tırmanışı yapmak isteyen genç bir delikanlıydı.     Bir gün cesaretini toplayarak...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Yeni Eklenenler

  Kitap Önerisi: Stresli Bir Dünyada MUTLU ÇOCUK Yetiştirmek

  Güçlü Hafıza, Güçlü Beyin, Üşenme Erteleme Vazgeçme ve Sevdim...

  PORSCHE Nasıl Başardı? Bir araba devinin örnek alınacak öyküsü…

  PORSCHE Nasıl Başardı?Bir araba devinin örnek alınacak öyküsü… Ferdinand Porsche...

  Nasıl Öğrendiğimiz Ortaya Çıktı

  Kümülatif kültürün yalnızca insana özgü olduğu biliniyor. Ancak son...
  BEYİN VE HAFIZA

  İletişimde kalın!

  75,201BeğenenlerBeğen
  186,164TakipçilerTakip Et
  283TakipçilerTakip Et
  2,385TakipçilerTakip Et