Pazar, Aralık 8, 2019
 • Psikoloji
 • Başarı Video

Türkçe Ders Kitabında Subliminal Mesaj Mı Var?

İlgini Çekebilir

İzlenebilecek En İyi Psikolojik Filmler

Sizler İçin İzlenebilecek Psikolojik İçerikli Filmleri Derledik. Psikolojik filmlerin konularını ve fragmanlarını izleyebilirsiniz. İşte Bu filmler.  1- Yağmur Adam (Otizm) Çoğumuz, muhtemelen...

Hiper Süper Mega İğrenç Espriler…..

İşte size birbirinden iğrenç espriler. Güleyim mi gülmeyeyim mi diye düşüneceğiniz iğrenç esprileri okumaya hazır olun.İşte iğrenç esprilerBen Aydan...

Beden Dili (Resimli Anlatım)

Çoğu havyan türleri gibi insanların da erkeği dişi yaklaşırken hazırlık hareketleri yapar. Daha önce bahsedilen otomatik fizyolojik tepkilere ek...
- afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 120 d identicon r g - Türkçe Ders Kitabında Subliminal Mesaj Mı Var?
Kişisel Başarı
2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.Yasal Uyarı:KiSİSELBASARİ.com da yayınlanan yazıların kaynakları yazının altında belirtilir. Ancak kişisel başarı bazı yazıları kendi düzenlemeleri ile yayınladığı için “Kaynak: www.kisiselbasari.com” şeklinde kaynak gösterilmedikten sonra yayınlanması yasaktır.Telif ihlali olduğunu düşündüğünüz görseller, videolar ve yazılar için [email protected] eposta adresine “telif ihlali” konulu bir mail atmanız yeterlidir. İçerik incelendikten sonra FSEK yasssı Ek-4. maddesi gereği 3 gün içinde siteden kaldırılacaktır.Kuruluş tarihi 26 Ağustos 2003Kişisel Başarı markası 19/03/2008 tarihinde 2008 11724 tescil numarası ile T.C. Türk Patent Enstitüsü tarafından tescil edilmiştir

Mili Eğitim Bakanlığı 7. sınıf Türkçe ders kitabında 25. kare yöntemiyle subliminal bir mesajın verildiği düşünülüyor. Yorum yapmadan kararı size bırakıyoruz.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Okullarda ders kitabı olarak okutulması uygun görülen bu senenin 7.sınıf türkçe DERS kitabında subliminal mesaj skandalı..

Kitapta yer alan bir resimde kitapçı dükkanındaki dergi reyonundaki ekonomi dergisinde SEX yazıyor..

Çok fazla dikkat gerektirmeden fark edilebilecek şekilde yerleştirilmiş olan SEx yazısı gözlerin görmeyip beynin algıladığı bilinçaltı mesajlar yöntemiyle yani subliminal bir şekilde bilinç altına yerleştiriliyor..

İşte o resim

Mili Eğitim Bakanlığı 7. sınıf Türkçe ders kitabında 25. kare yöntemiyle subliminal bir mesajın verildiği düşünülüyor. Yorum yapmadan kararı size bırakıyoruz. - sub2 - Türkçe Ders Kitabında Subliminal Mesaj Mı Var? - sub2 - Türkçe Ders Kitabında Subliminal Mesaj Mı Var?
Mili Eğitim Bakanlığı 7. sınıf Türkçe ders kitabında 25. kare yöntemiyle subliminal bir mesajın verildiği düşünülüyor. Yorum yapmadan kararı size bırakıyoruz.

Subliminal mesaj veya bilinçaltı mesaj, başka bir objenin içine gömülü olan bir işaret ya da mesajdır ve normal insan algısı limitlerinin altında kalmak, o anda fark edilmemek üzere tasarlanmıştır.

[pull_quote_right]Subliminal mesajlar insanın bilinçli dikkati tarafından fark edilemezler, ancak bu mesajların insanın bilinçaltını etkiledikleri ileri sürülmektedir.[/pull_quote_right]

Subliminal teknikler reklamcılık ve propaganda alanlarında sıklıkla kullanılmaktadır.

Dizilerde veya filmlerde karakterlerin içtiği içecek markaları, kıyafetleri subliminal mesaj örneklerindendir. Bu tekniklerin amaçları, etkisi, kullanım sıklığı ve rekabet gibi konularda ahlaka uygunluğu konuları tartışmalıdır.

Marka ve ürünlerin pazarlamasından toplumun ilgi , ihtiyaç ve algısını değiştirmeye kadar birçok konuda kullanılmaktadır.

Bir kişiyi kurumu ya da ürünü kötü göstermek için o şey ile kötü olan bir nesnenin aynı temada işlenmesi subliminal mesajın en yaygın kullanılma şeklidir.

Şu ana kadar yapılan çalışmalar neticesinde en bilinçli ve defansif kişiler bile bu mesajları ilk bakışta %100 olarak çözememektedir. Bu da toplumlarımızı yönlendirmeli reklamlara karşı savunmasız bırakmaktadır.

Subliminal görüntü için tıklayınız:

 

Yazarakasyam

3 YORUMLAR

 1. Katılmıyorum.

  Bir olgunun su yüzüne çıkarılması ve önemli hale getirilmesinden geçer. Seksi doğalın bir parçası olarak kabul ettiğinizde önemi kalmayacak bunun.

 2. Subliminal mesajın olayı da bu zaten kıyıda köşede sunulup bilinçaltına işlenmesi.Ayrıca 7. Sınıf öğrencisinin ergen olup olmamasıyla ilgili söylediğiniz büyük bir yanılgı, özellikle de erken ergenliğin yaşandığı bu yıllarda.Subliminal basite indirgenecek bir oluşum değildir, basite alanlar yüzünden bugün bu derece büyük ve tehlikeli bir hal almıştır.

 3. Benim bu güzide metinde anlamakta zorlandığım şey, neden ‘seks’in böylesine korkunç, yasak ve anti-kutsal birşeymiş gibi sunduğunuz.

  Görselin birinde, kıyıda köşede kalmış bir çizimin üzerinde seks yazıyor diye bu durum neden böylesine sıradan, vasat, ucuz ve basit bir kozmopolit başlıkla sunuyorsunuz?

  Hayatında hiç seks yapmamış birisi olsanız (başka bir yazınızdaki baba olmak teriminden yola çıkarak söylüyorum) topmurcuklanarak yada bölünerek çoğaldınız diyeceğim ama…

  Bence hayatın bu yönünü biraz rahat bırakın. Orda seks yazıyor diye onu okuyan çocukların akıllarına direk olarak henüz muhtemelen sertleşmeye bile başlamamış penisleri yada vajinaları gelmiyor. Muhtemelen kendi aralarında azıcık kıkırdayıp kendi işlerine bakıyor olacaklar.

  filan.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Bu Yazıya Benzer İçerikler

- Advertisement -- mutlu  ocuk kare - Türkçe Ders Kitabında Subliminal Mesaj Mı Var?

Yeni İçerikler

Bilim Adamları Çocuğunuz İçin Önemli 3 Beceriyi Belirledi

Çocuklarımızı başarılı insanlar olarak yetiştirmeyi hayal ediyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz: onlara en iyi oyuncakları alıyoruz, farklı...

İlham Veren Öğrenme Anları Fotoğrafları

Uluslararası fotoğrafçıların ilham verici çekimleri, öğrenmenin ve birbiriyle bilgi paylaşımının önemini ortaya koyuyor: sınıflardan manastırlara, aşağıdaki en iyi 50 #Education2019 finalistini keşfet...
video - ico video large - Türkçe Ders Kitabında Subliminal Mesaj Mı Var?

Başarı(sızlık) Yazılımımız Nasıl Çalışıyor?

Kigem Akademi kurucusu Mümin Sekman’ın bir süredir beklenen TEDx konuşması yayınlandı. Yazar konuşmasında Her Şey Seninle Başlar kitabından bir bölüm ve birkaç...

Ruh Sağlığı ile Komplo Teorileri Arasında İlişki Var Mı?

Ruh sağlığı nasıl olanlar komplo teorilerine inanıyor. Akıl sağlığı ile komplo teorileri arasında bir bağlantı var mı? İşte soruların bilimsel cevabı.

İlber Ortaylı Türk Eğitimi İle İlgili Ne Düşünüyor?

İlber Ortaylı: Hiçbir yerde eğitim bu kadar soysuzlaşmış değilProf. Dr. İlber Ortaylı, Türk eğitim sisteminin, şaklabanlık ve...
- Advertisement -- 2019 08 13 14 13 13 - Türkçe Ders Kitabında Subliminal Mesaj Mı Var?