Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim Yazarı

  Bu yazıyı neden kaleme alma gereği duyduk merak ediyorsunuzdur. Bunun aslında bir kaç nedeni var. Ve Listeyi Hazırlarken Nelere Dikkat Ettik:

  1. Eline kalem alıp kitap yazan, eline mikrofon alıp konuşan o kadar çok kişisel gelişim yazarı çoğaldı ki bunların içinde en iyi kişisel gelişim yazarı’nı belirleyip size okuma ve dinlemede kolaylık sağlama ihtiyacı gördük.

  2. Çok satan ve çok ünlüleri değil eserleriyle gerçekten başarılı araştırmalar ve yazılar kaleme alanları seçtik. Çok okunan bazı yazarları reklamlar sattırıyor zaten. Listedeki Bazı yazarları tanımadığınızı göreceksiniz. Ama okumanız tanışmanız için önemli bir fırsattır belkide.

  3. Yabancı yazarları değil yerli yazarlara bu listede yer verdik. Çünkü kişisel gelişim alanında çok önemli eserler kaleme alan yazarlarımız yetişti.

  4. Derleme değil araştırma ve uygulamaya dönelik eserler yazan kişisel gelişim yazarları ve uzmanlarını seçtik.

  5. Yaşayan kişisel gelişim yazarlarını bu listeye dahil ettik.

  6. Bazı psikoloji alanı yazarları kendilerini kişisel gelişimci olarak görüyor olsa da biz bu listede sadece kişisel gelişim uzmanı olanları aldık. Bu nedenle aslında psikolog olan Doğan Cüceloğlu ve Üstün Dökmen gibi uzmanlar listede yer almıyor. Ama bunlarda okunmalı diye düşünüyoruz.

  GELELİM LİSTEMİZE

  1. Mümin Sekman

  MÜMİN SEKMAN kişisel gelişim - M M N SEKMAN - Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim Yazarı kişisel gelişim - M C3 9CM C4 B0N SEKMAN - Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim YazarıMümin Sekman kişisel gelişim ve sosyal başarı türünde kitapların yazarıdır.
  Yayınlanma sırasına göre eserleri:
  1. Ya Bir Yol Bul, Ya Bir Yol Aç, Ya da Yoldan Çekil.
  2. Kesintisiz Öğrenme
  3. Türk Usulü Başarı
  4. Başarı Üniversitesi
  5. Kişisel Ataleti Yenmek
  6. Çevik Şirketler
  7. Her Şey Seninle Başlar.
  8. Her şey Seninle Başlar 9+
  9. Limit Sizsiniz.
  10. Her Şey Beyinde Başlar.
  Bu kitaplardan başka, sıfırdan zirveye çıkanların başarı öykülerinin anlatıldığı ‘İnsan İsterse: Azmin Zaferi Öyküleri’ kitap dizisinin danışmanlığını yapmaktadır.
  İstanbul’da doğan yazar, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdi ama hukuk alanında hiç kariyer yapmadı. Başarılı insanları inceleyip, nasıl başardıklarını analiz edip, başarılı olmak isteyenlere anlatmayı meslek ve misyon olarak seçti. ‘Başarılı olmak öğrenilebilir ‘düşüncesini yaygınlaştırmaya çalıştı.
  Bir dönem Çocuklar Duymasın dizisinin senaryo danışmanlığını da yapan yazar, Kişisel Gelişim Merkezi’nin (Kigem.com) kurucusudur. Kigem.com Türkiye’nin kişisel gelişim içerikli ilk internet sitesidir ve Türkiye’de “Beyin Haftası”kutlamalarını yürütmektedir.
  Türkiye’de ‘kişisel gelişim uzmanı’ titrini kullanan ilk kişi olan Sekman, Londra merkezli The Success Think Tank’ın da kurucusudur.

  WEB SİTESİ: http://www.muminsekman.com/

  2. Ahmet Şerif İzgören

  izgören kişisel gelişim - izg ren - Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim Yazarı kişisel gelişim - izg C3 B6ren - Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim Yazarı1965 yılında İzmir’de doğdu. Kuleli Askeri Lisesi’nin ardından 1987’de Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dil Bilimi Bölümü’nden mezun oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde üsteğmen rütbesine kadar görev yapan İzgören, 1991 yılında TSK’ dan istifa ederek ayrıldı. Bursa’da, Ankara Üniversitesi TÖMER’in kurucu müdürlüğünü yaptı, daha sonra özel sektörde iki şirkette genel müdürlük görevlerinde bulundu. 1996 yılında Academy Internatıonal’ı kurdu. 1998-2003 yılları arasında, İngiltere’deki Northampton Üniversitesi Sunley Management Center’la iş birliği projesini yürüttü. 2001 yılında, bir yıl KKTC’de Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde öğretim üyeliği görevinde bulundu. İzgören, İngiltere, Danimarka, Almanya, Avusturya gibi ülkeler de dâhil olmak üzere 2000’i aşkın eğitim ve seminer verdi. Türkiye Uğur Böcekleri Projesi’nin kurucu liderliğini yaptı. Projenin amacı dürüstlük, iş kalitesi, girişimcilik değerleriyle birlikte hoşgörü ve yurt sevgisi ilkelerini yaymaktır. Projeye katılan gençler aldıkları eğitim sonrası Çocuk Esirgeme Kurumları, ceza evleri, ilköğretim okulları ile Anadolu’nun birçok kasaba ve köyünde 150.000’i aşkın vatandaşımıza ücretsiz eğitimler vermiştir. Türkiye Uğur Böcekleri Projesi kapsamında Ahmet Şerif İzgören de gönüllü bir uğur böceğidir. Ayrıca yayımlanmış 20 kitabı vardır.

  WEB SİTESİ: http://izgoren.com/

  3. Melih Arat

  melih-arat kişisel gelişim - melih arat - Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim Yazarı kişisel gelişim - melih arat - Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim Yazarıİstanbul Üniversitesi’nde Rus Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitiren Melih Arat, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde MBA yapmıştır. Aynı üniversitede Amerikan Kültürü ve Edebiyatı konusunda doktora yapan Melih Arat, ayrıcaNew York Üniversitesi’nin Girişimcilik ve Yönetim Sertifika Programı’nı birincilikle tamamlamıştır. MIT’de Kurumsal Strateji programına katılmıştır. Ayrıca Harvard Üniversitesi’nde iki ay liderlik eğitimi almıştır.

  Amatör dağcılıkla uğraşan Melih Arat, dört kez Ağrı Dağı’na, bir kez de Kaçkar dağına tırmanmıştır.

  Melih Arat düzenli olarak 1993 yılından beri Türkiye’nin önde gelen gazete ve dergilerine makale ve köşe yazısı yazmıştır. Bu gazeteler: Milliyet, Sabah, Zaman, Dünya. Dergiler: KalDer Forum, Önce Kalite, Capital, Power, Macro Economy.

  London School of Economics, New York Public Library gibi saygın eğitim kurumlarının çatısı altında İngilizce seminerler vermiştir. Sıra Dışı Yaşam Becerileri, MBA21, Girişimcilik Okulu, Yeni Hayat, Çocuklar için Bilim programlarının tasarımcısı ve sunucusudur. Söz konusu programlar Boğaziçi Üniversitesi Mezunları Derneği (BÜMED), Okull İstanbul, Okull Ankara, Okul İzmir ve başka saygın kurumların çatıları altında sunulmaktadır.

  Dünyanın pek çok yerinde İngilizce eğitimler veren Melih Arat, ayrıca Arnavutluk’ta Epoka Üniversitesi’nde İşletme Master derslerini İngilizce vermektedir.

  Melih Arat, Sıra Dışı Yaşam Becerileri isimli kitabının yanı sıra 10 kadar kitaba imza atmıştır.

  WEB SİTESİ: http://www.meliharat.com/

  4. Muhammed Bozdağ

  bozdağ kişisel gelişim - bozda  - Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim Yazarı kişisel gelişim - bozda C4 9F - Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim YazarıTrabzon’un Akçaabat ilçesine bağlı Arpacılı Köyünde 1967 yılında dünyaya geldi.

  İlk ve ortaokulunu Metinkale ilköğretim okulunda okudu (1973-1981). Ortaokulunu bitirdiğinde eğitimini sürdüremediği bir yıl içinde ilk roman denemesini, tarlalarda çalışırken kurguladı ve yazıya döktü.

  Devlet parasız yatılı lisesi sınavına girdi ve Kastamonu İnebolu Lisesini kazanarak, eğitimini sürdürme şansı yakaladı.

  İnebolu Yatılı Lisesi’nin fen kolundan birincilikle mezun oldu. (1982-1985). ODTÜ Kamu Yönetimi Bölümü’nü kazandı ve bu okulu da başarıyla bitirdi. (1985-1990). Lisans mezuniyetinin ardından Hacettepe Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünde master’a başladı.

  Bu arada TBMM Yasama Uzman yardımcılığı sınavını kazanarak 1992 yılı şubat ayında göreve başladı. TBMM’de, yasama uzman yardımcısı ve yasama uzmanı, (1992-2003), Kanunlar ve Kararlar, Basın ve Halkla İlişkiler ile Araştırma Merkezi Müdürlüklerinde Müdür Yardımcısı (2003-2011) ve son olarak da yasamadan sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı olarak çalıştı.

  Yasama Uzmanlığı yaptığı yıllarda, Sivas Olaylarını, Güneydoğu Olaylarını, Siyasi Partilerin ve Liderlerin Malvarlıklarını Araştırma Komisyonları, çeşitli soruşturma ve KİT Komisyonlarının raportörlüğünü yaptı. Görev yaptığı komisyonlarla birlikte ABD; Almanya, Bosna-Hersek gibi ülkelerde kısa süreli çalışmalara katıldı.

  Master tezini “Yasama Sürecinde Verimlilik: TBMM Örneği” konusunda tamamladı. (1991-1995). Daha sonra Gazi Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünde “AİHM Kararları Çerçevesinde Türkiye’de Siyasi Partilerin Kapatılması” (2000-2003) konulu doktora tezini verdi.

  Muhammed Bozdağ’ın ortaokul yıllarında başlayan yazarlık ilgisi lise yıllarında devam etti. İlk yıllarda daha çok şiir ve deneme tarzı metinler kaleme aldı. İlk dönem yazıları Diyanet Çocuk, Tercüman Çocuk, Köprü gibi dergilerde ve bazı gazetelerde yayınlandı.

  İki binden fazla öğrenciye Hızlı-Etkili Öğrenme ve Etkili İletişim Eğitimi verdi. Yurt içinde ve yurt dışında başarı ve motivasyon seminerleri düzenledi.

  Kültürlararası Araştırma ve Dostluk Vakfı Kurucuları arasında yer aldı ve başkanlığını yaptı (1999-2002). İktisadi ve Sosyal Araştırmalar Vakfı, İnsani Değerler Derneği, Yasama Uzmanları Derneği gibi sivil toplum örgütlerinin kurucuları arasında bulundu.

  Yerel düzeyde çeşitli radyolarda yayınlanan çok sayıda konuşmalar sundu. TRT Int Kanalında Sonsuzluk Yolcusu isimli haftalık programın (2004-2005) uzmanlığını ve sunuculuğunu yaptı. STV Kanalında Hayat Dersi adında günlük programda başrol aldı (2008-2009).

  Yazarın kaleme aldığı ilk eseri Düşün ve Başar’ın gördüğü yoğun ilgi üzerine eserleri birbirini izledi. 2011 yılı itibariyle beş kitabı toplam bir milyona yakın satış gerçekleştirdi.

  WEB SİTESİ: http://www.yetenek.com/

  5. Ahmet Yıldız

  ahmet yıldız kişisel gelişim - ahmet y ld z - Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim Yazarı kişisel gelişim - ahmet y C4 B1ld C4 B1z - Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim YazarıYazar, Psikolojik Danışma ve Rehberlik eğitimi aldı. Yüzlerce örencinin okul başarısının artırılması yönünde çalışmalarda bulundu. Birçok ulusal dergi ve gazetede kişisel gelişim, psikoloji ve başarılı öğrenci olmak konulu makaleler kaleme aldı.

  Türkiye’nin en çok ziyaret edilen Eğitim ve Başarı sitesi olanwww.kisiselbasari.com’un kurucusu ve sahibidir.

  Yazar ayrıca MEB tarafından bütün Türkiye de orta öğretim kurumlarında okutulan bazı ders kitaplarına eğitime uygunluk ve öğrenci psikolojisi yönünde danışmanlık yapmıştır.

  Her insan bir bulamacadır düşüncesinden yola çıkan yazar bu bulmacayı çözebilmek için araştırmalar yapmayı ve bu sonuçları insana kitap, seminer ve konferans yoluyla sunmayı kendisine amaç edinmiştir.

  Yazarın kitapları:

  Güçlü Hafıza (5. Baskı)
  Güçlü Hafıza (Cep Boy) (15. Baskı)
  Üşenme Erteleme Vazgeçme (7. baskı)
  Sevdim Seni Matematik (5. Baskı)
  Güçlü Beyin (2014)

  WEB SİTESİ: www.ahmetyildiz.com

  6. Şebnem Pişkin

  1126_sebnem_Piskin719 kişisel gelişim - 1126 sebnem Piskin719 - Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim Yazarı kişisel gelişim - 1126 sebnem Piskin719 - Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim Yazarı1978’de Sarıkamış’ta doğdu. Babasının görevi nedeniyle ilköğrenimini Kıbrıs ve Bolu’da okuduktan sonra orta ve lise eğitimini İstanbul’da İstek Vakfı Acıbadem Lisesi ve Kadıköy Kız Lisesi’nde tamamladı. 1995 yılında Marmara Üniversitesi İşletme bölümünü kazandı ve dört yılın ardından 1999’da bu bölümden başarıyla mezun oldu. İlk kitabı BİR ile yazım hayatına 2006 yılında adım attı. Ardından roman türündeki Tuğra 2008’de, İsrafil’in Aynası 2009’da, Kırklar Diyarı 2010’da yayınlandı. İlk kitabı BİR gördüğü yoğun ilgi nedeniyle Crea Yayınları tarafından 2010 senesinde -Damladan Okyanusa- alt başlığıyla ikinci defa basıldı. Yazılarını fantastik kurgu, tasavvuf ve tarihi öğeleri harmanlayarak akıcı bir dilde yazan yazar, 2011’de yayınlanan Efsun ve Sevgili Abdülhamit Han adlı romanlarıyla kendine ciddi bir okuyucu kitlesi yarattı. Şebnem Pişkin sonbahar ve kış aylarında İstanbul’da; ilkbahar ve yaz aylarında ise Bodrum’da yaşıyor

  WEB SİTESİ: http://www.sebnempiskin.com/

  7. Bülent Şenver

  Bulent_Senver_Web kişisel gelişim - Bulent Senver Web - Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim Yazarı kişisel gelişim - Bulent Senver Web - Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim YazarıDuayen bankacı Bülent Şenver, Türk bankacılık sistemine birçok yenilik getirdi. Türk Amerikan İşadamları Derneği (TABA-AmCham) Genel Başkanı, Amerikan Ticaret Odaları Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, İcra Komitesi Üyesi ve aynı dönemde ECACC Hazine Başkanı olarak görev yaptı. Türkiye Etik Değerler Merkezi Vakfı’nı ve Derneğini kurdu. Türklider Merkezi Kurucu Başkanlığını yapan Şenver, Boğaziçi ve Bilgi Üniversitelerinde “Elektronik Bankacılık”, “Bankalarda Aktif/Pasif Yönetimi”, “Yatırım Bankacılığı”, “Ticari Bankacılık” ve ”İşletme Etiği” derslerini veriyor.

  WEB SİTESİ: http://www.bulentsenver.com/

  8. M. Barış Muslu

  muslu kişisel gelişim - muslu - Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim Yazarı kişisel gelişim - muslu - Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim YazarıM. Barış Muslu 1975 yılında doğdu. Tarsus Amerikan Koleji’nde lise eğitimini sürdürürken gittiği ABD’de 2 senede liseyi, 3 senede Michigan Tech Üniversitesi’ni bitirdi. 20 yaşında genç bir mühendis olarak Türkiye’ye döndü. Koç Üniversitesi’nde İşletme mastırını tamamladı. 2001 yılında kendi şirketini kurarak Türkiye’de yüz binlerce insanın kullandığı teknoloji servislerinin yaratıcısı oldu.

  1994 yılından başlayarak, beynin işleyişi ve ruhsal ve bedensel sağlık üzerindeki etkisi üzerine araştırmalar yapan Muslu, dünyanın pek çok yerinde konuyla ilgili eğitimlere katılmıştır. Araştırma ve eğitim çalışmalarını bir araya getirerek, bir çok metodun beraber çok daha etkili bir şekilde kullanımını sağlayan NeuroFormat® sistemini geliştirdi. Çalışmalarına yaşam koçu ve danışman olarak devam etmektedir.

  WEB SİTESİ: http://www.barismuslu.com/

  9. Nüvide Tulgar

  kendi-kutup-yildizini-bul_avatar kişisel gelişim - kendi kutup yildizini bul avatar - Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim Yazarı kişisel gelişim - kendi kutup yildizini bul avatar - Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim Yazarıİstanbulda doğdu. İlkokulu napolide Scuola Villa Dei Principi””””””””de bitirdikten sonra Türkiyede İtalyan lisesine devam etti. istanbul Üniversitesi basın-yayın yüksekokulu gazetecilik ve halkla ilişkiler bölümünü bitirdi. Çeşitli dergilerde çeviriler ve derlemeler yaptı. Boğaziçi üniversitesi siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünde master programına girdi. Gazeteciliğe Hürriyet gazetesi dış haberler servisinde başladıktan sonra televizyon gazeteciliğine geçti. Uğur Dündar ile Hodri Meydan ve Arena programlarında yapım yardımcısı olarak çalıştı. Daha sonra Show TV ve Star TV de Reha Muhtar ile çeşitli TV programlarının yapımcılığını üstlendi.. Halen araştırmacı gazetecilik tarzında bir kitap yazmakta olan Tulgar İtalyanca, İngilizce ve Latince biliyor. Evli ve bir çocuk annesi.

  WEB SİTESİ:

  10. Mehmet Teber

  mehmet teber kişisel gelişim - mehmet teber - Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim Yazarı kişisel gelişim - mehmet teber - Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim YazarıUzman Pedagog Mehmet Teber 1980 yılında Kocaeli’nde dünyaya geldi. İlk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 1998 yılında girdiği Boğaziçi Üniversitesi’nden 2003 yılında Onur Derecesi ile mezun oldu. İlk yüksek lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde “Eğitim Bilimleri” alanında yaptı. İkinci yüksek lisansına ise Klinik Psikoloji alanında devam etmektedir.

  Mehmet Teber, üniversite sonrasında özel okul, dershane, rehabilatasyon merkezi ve danışmanlık merkezi gibi birçok kurumda görev aldı. Yerli ve yabancı birçok uzmandan eğitim alan Teber eğitim felsefesi, etkili öğrenme ve öğretme, çocuk psikoloji ve etkili iletişim konuları üzerine odaklandı. Bu alanda çeşitli dergilerde makaleler yayınladı, radyo programları yaptı ve TV programlarına katıldı. Birçok ilde seminerler ve eğitimler düzenledi. Yayınlanmış üç kitabı olan Teber, evli ve iki çocuk babasıdır.

  Teber, halen Ahenk Psikoloji’de çocuklar üzerine bireysel görüşmeler almakta, çocuklarda görülen ruhsal sorunlar için terapiler yapmaktadır. Çocuklarla olan çalışmalarında Oyun Terapisini kullanmaktadır. Çünkü çocuğun dünyasına en iyi oyun ile girileceğine inanmaktadır. Mehmet Teber Ağustos 2013 itibariyle Türkiye’de Uluslararası Oyun Terapileri Derneği’ne kayıtlı 5 oyun terapistinden biridir.

  Teber aynı zamanda iletişim, eğitici eğitimleri ve çocuk psikolojisi ve eğitimi üzerine Türkiye’nin çeşitli illerinde eğitim ve atölye çalışmaları yürütmektedir. Çocuklar için yürütülen birçok projeye de (kitap, dergi, çizgi film, bilgisayar oyunu vb.) danışmanlık yapmaktadır.

  WEB SİTESİ: http://www.mehmetteber.com/

  kişisel gelişim - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim Yazarı
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Bu Alışkanlıklar Zeka Gücünüzü Düşürüyor

  Gün içinde yaptığımız bazı alışkanlıklar hayatımızı dolayısıyla zekamızı da etkiliyor. Zekayı...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  Utangaçlığın Üstesinden Gelebilir Misiniz?

  Utangaçlık neden kaynaklanır, giderilebilir mi?

  Tevazu

  Bir adam kötü yoldan para kazanıp bununla kendisine bir...

  Kişisel Özellikler ve 9 Farklı Kişilik Tipi

  Çeşitli kişilik testleri belli gruptan insanlar  arasındaki benzerlikleri vurgular....
  kişisel gelişim - BEY N VE HAFIZA - Türkiyenin En İyi 10 Kişisel Gelişim Yazarı

  İletişimde kalın!

  75,931BeğenenlerBeğen
  187,920TakipçilerTakip Et
  230TakipçilerTakip Et
  2,383TakipçilerTakip Et