Twitter insan psikolojisini ortaya çıkarıyor!

  - twitter bird 508934078 - Twitter insan psikolojisini ortaya çıkarıyor! - twitter bird 508934078 - Twitter insan psikolojisini ortaya çıkarıyor!Popüler mikro-blog sitesi Twitter kullanıcılarının attıkları mesajların, sabahları erken saatlerde pozitif ve neşeli olduğu, gün içinde giderek karamsarlaştığı belirlendi.

  Cornell Üniversitesi’nde 2,5 milyon Twitter kullanıcısının yarım milyarı aşkın Twitter mesajını inceledi! İşte Ayrıntılar!

  Twitter insan psikolojisini ortaya çıkarıyor!

  Twitter’da yazılan mesajlar ruh halinizi ortaya koyuyor.

  New York’daki Cornell Üniversitesi’nde 2,5 milyon Twitter kullanıcısının yarım milyarı aşkın Twitter mesajını gözden geçiren araştırmacılar insanların yazdıklarının bir gün boyunca ve mevsimlere göre nasıl değiştiğini incelediler.

  SABAH SAATLERİNDE OLUMLU YAZIM MESAİ SAATLERİNDE OLUMSUZLAŞIYOR

  İçerik analizi yapan bir bilgisayar programı yardımıyla gerçekleştirilen araştırmanın bulguları, sabah saatlerinde kullanılan olumlu dilin, günün ilerleyen bölümlerinde, özellikle çalışma saatlerinde, daha olumsuz ve karamsar hale dönüştüğünü ortaya koyuyor.

  Twitter’daki olumlu mesajların, günün iki bölümünde, sabah ve gece saatlerinde zirveye çıktığı saptanmış. Sonuçlarda fazla şaşırtıcı olmayan bir diğer bulgu da, insanların Cumartesi ve Pazar günleri, hafta içi günlere kıyasla daha keyifli Tweet’ler atması. 

  Bununla birlikte araştırmacılar, günlük ruh hali değişiminin sadece işyerinde geçirilen stresli saatlerle açıklanamayacağını, zira hafta sonlarında da insan ruhunda iniş çıkışların benzer bir grafik izlediğinisöylüyorlar.

  Cornell Üniversitesi sosyologları, bunu uykunun olumlu, tazeleyici etkisine ve sirkadian ritmi olarak adlandırılan, vücudun doğal davranışsal döngüsüne bağlıyor.

  Günün aydınlık olduğu saatlerin de Tweet’lerdeki ruh halini değiştirdiği gözleniyor.

  Şimdiye dek bilim adamlarının insanların ruh hallerindeki değişimleri incelemesi zordu. Bu son çalışmayı yapan araştırmacılar, geleneksel laboratuvar testlerinin, üniversite öğrencilerinin kendi ruh halleri konusunda verdikleri kişisel bilgilerle sınırlı kaldığına işaret ediyorlar.

  TWİTTER RUH HALİNİ ANINDA ORTAYA KOYUYOR

  2008 Şubat’ından 2010 Ocak’ına dek, 84 ülkeden atılan Tweet’leri inceleyen Cornell Üniversitesi’ndeki araştırma ekibi, Twitter’ın anında ruh değişimini yansıttığını belirtiyor.

  Dahageniş vefarklı insan grupları üzerinde araştırma yapabilmek isteyen bilim adamları giderek daha fazla sosyal paylaşımsitelerindeki yansımalara eğiliyor.

  Kaynak: turuncutime

  - afa603cbd85c3a449efa8ed44645968d s 130 d identicon r g - Twitter insan psikolojisini ortaya çıkarıyor!
  Kişisel Başarı
  2003 yılında amatör olarak başlayan ancak şu anda Türkiye'nin en kaliteli kişisel gelişim, eğitim ve psikoloji sitesi olmayı başaran www.kisiselbasari.com 'u facebook , twitter, youtube gibi sosyal ağlarda da takip edebilirsiniz.

  Benzer içerik

  Hayvanlar tarafından büyütülen “vahşi” çocuklar

  İnsanı insan yapan etkenlerin çevre mi yoksa kalıtım mı olduğu tartışıla...

  Yorumlar

  CEVAP VER

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Yeni Eklenenler

  “Ataleti Yenmek” Kitabından Alıntılar

  Mümin Sekman’ın kaleme aldı “Ataleti Yenmek” kitabından...

  Zeka ve Zeka’nın Türleri

  Bilişsel gelişim ve zeka birbirini destekleyen iki kavramdır. Bilişsel gelişim arttıkça zeka...

  Yumruğunu Sık Hafızanı Güçlendir

  Öğrenirken sağ, hatırlarken sol yumruk
  - BEY N VE HAFIZA - Twitter insan psikolojisini ortaya çıkarıyor!

  İletişimde kalın!

  76,112BeğenenlerBeğen
  189,385TakipçilerTakip Et
  228TakipçilerTakip Et
  2,388TakipçilerTakip Et