Zaman Akıp Gidiyor Avuçlarımızdan Yavaş Yavaş

0

Zaman, bir insanın en değerli varlığı. Gidişi var ancak dönüşü yok. Zamanı geri almak için milyonlar harcayarak insanlar var. İşte zaman konusunda anlamlı bir yazı.

“Farz edin ki her sabah hesabınıza 86400 Amerikan Doları kredi veren bir bankanız var, ama bir günden diğerine hiç bakiye devretmiyor. Tutarı ne olursa olsun, kullanmadığınız bakiye miktarı her akşam iptal ediliyor. Böyle bir durumda ne yapardınız? Tabii ki son kuruşuna kadar çekerdiniz!!!!
Zaman Akıp Gidiyor Avuçlarımızdan Yavaş Yavaş Kişisel Gelişim Zaman Kontrolü  zaman yönetimi zaman konusunda zaman hikayesi zaman akıyor zaman mutluluk

Aslında, hepimizin böyle bir bankası var. Adı: ZAMAN

Her sabah ise, iyi şeylere yatırım yapmadığınız kısmını silip, hesabınıza zarar kaydediyor. Hiç devretmiyor. Kredi miktarından bir kuruş fazla kullandırmıyor. Her gün size yeni bir hesap açıyor. Her akşam günün bakiyesini yakıyor. Eğer günlük depozitolarınızı kullanmadıysanız, bu zarar sizindir. Geriye dönüş yok. Yarından avans çekmek yok. Bugünü, bugünkü depozitonuzla yaşamalısınız. Ona yatırım yapın ki, size sağlık, mutluluk ve başarı olarak geri dönsün. Zaman akıp gidiyor gününüzü gün etmeye bakın!

BİR SENE‘ nin değerini anlayabilmek için sınıfta kalan bir öğrenciye sorun.

BİR AY‘ ın değerini anlayabilmek için, premature bir bebeği dünyaya getiren anneye sorun.

BİR HAFTA ‘nın değerini anlayabilmek için, haftalık derginin editörüne sorun.

BİR DAKİKA‘ nın değerini anlayabilmek için, treni henüz kaçırmış bir kişiye sorun.

BİR SANİYE‘ nin değerini anlayabilmek için, bir kazayı kıl payı atlatmış bir kişiye sorun.

BİR MİLİSANİYE’ nin değerini anlayabilmek için,olimpiyatlarda gümüş madalya kazanan kişiye sorun.

Zaman Akıp Gidiyor Avuçlarımızdan Yavaş Yavaş Kişisel Gelişim Zaman Kontrolü  zaman yönetimi zaman konusunda zaman hikayesi zaman akıyor zaman mutluluk   Şunu unutmayın ki zaman hiç kimseyi beklemez.

Dün artık mazi oldu. Yarın ise muamma. Bugün ise avuçlarımızın içinde bize sunulmuş bir armağandır.

İlgini Çekebilir:   DÜŞÜNCE DEVRİMİ YAPMAK