Zeki İnsanları Diğer İnsanlardan Ayıran 6 Özellik

0

Zeki insanların özellikleri nelerdir? Kimlere “bu insan zeki” denir? Zeka ve zeki olma konusunda baskın olan özellikler nelerdir?

1

Zeki kimseler hem gerçek dünya ile bağlarını koparmazlar ve hem de hayal dünyası içinde yaşarlar. Üstün zekalı insanların düşünceleri fantastiktir.

2
Foto Kaynak: https://www.ravn.co.uk/wp-content/uploads/2016/04/ravn-man-robot.jpg

Üstün zekalı insanlar son derece inatçı yapılı kimselerdir. Başarısızlıkta asla yılmazlar ve asla pes etmezler. Düşünsenize, Edison ampulü bulmadan önce binlerce sefer deneme yapmıştır ve asla pes etmemiştir Sonunda da başarıya ulaşmıştır.

3
Foto Kaynak: http://networkingstar.com/wp-content/uploads/2011/01/knowledge-lightbulb.jpg

Üstün zekalı insanlar lider ruhlu insanlardır.

4
Foto Kaynak: http://newconfig.com/wp-content/uploads/2014/02/shutterstock_149667980_Downloaded-Image-50.jpg

Zeki kişiler hem disiplinle ve hem de oyun oynar tarzda işlerine eğilirler. Yaptıkları işi büyük bir ciddiyetle yaparlar, ancak oyun havası da vererek yaptıkları işten büyük bir zevk alırlar.

5

Özelliklerinden bir tanesi çok büyük fiziksel enerjiye sahip olmalarıdır. Bu doğuştan gelen bir enerji modellemesi olmayıp, tamamen kendini adapte ettiği konuyu tamamlamak için saatlerce çalışması gerektiği bilincine sahip olmasıdır. Bunun sonucu olarak da irade ve kalp koordineli bir şekilde enerjiyi temin için çalışırlar.

6
Foto Kaynak: https://tctechcrunch2011.files.wordpress.com/2016/06/shutterstock_330496148.png

Zeki insanların duyguları çok yoğundur. Mantıksal gelişim aynı zamanda duygusal gelişimi de etkileyecektir. Bu duruma göre çocuk kalmayı başarmış insanlar daha zekidir gibi bir sonuca ulaşabiliriz, çünkü çocuklar duygularını çok yoğun yaşarlar.

İlgini Çekebilir:   Deniz Yıldızının Öyküsü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.