Zengin Olacak İnsanın 10 Alameti Farikası

0

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre insanların hem fiziki hem de karakteristik özellikleri maddi durumunu doğrudan etkiliyor.

1) Yakışıklı erkekler,ortalama görünümlülere kıyasla %9 oranla daha çok kazanıyor. Çekici kadınların, sıradan görünümlü rakiplerine göre zengin olma ihtimali ise %4 daha fazla.

2) Zeka her şey değildir; IQ seviyesi ‘ortalama’ olanların zengin olma şansı, seviyenin altındakilere kıyasla sadece 1.2 daha fazla

3) Lise yıllarında popüler olanlar, silik öğrencilere kıyasla %10 oranında daha çok para kazanıyor.

zengin olacakmısınız  - zengin olacakm  s  n  z - Zengin Olacak İnsanın 10 Alameti Farikası
Zengin Olacak İnsanın 10 Alameti Farikası

4) Boyda uzunluk, gelirde artışla doğru orantıda; ortalamadan uzun olanlar, %1,2 oranında daha varlıklı.

5) Alkol bütün kötülüklerin anası… Hele de Müslümanlar için günah olması hasebi ile yanına yaklaşılmaması gereken unsur. Ancak İngiltere’de yapılan araştırmada içki içenlerin, hayatlarında hiç içmeyenlere göre yüzde 14 oranında daha varlıklı olduğunun belirtilmesi de oldukça ilginç..

6) Nikahta keramet var; evlenmek ve evli kalmak gelirinizin % 77 oranında artmasını sağlıyor!Evlilik, aile bütçesine her yıl % 16 oranında artışı da beraberinde getiriyor.

7) Sarışınlar, kumral ve esmerlere göre %7 oranında daha çok para kazanıyor.Ayrıca sarışınların, eşlerinden %6 oranında daha iyi gelire sahip olduğuna dair bir iddia, ekonomi uzmanı David J. Johnston’ın araştırmasında yer alıyor.

8) Hiç sigara içmeyenler, tiryakilere kıyasla yüzde 50 oranında çok para kazanıyor.

9) Genç erkeklerde vücut kitle ensideksinde artış, gelirde % 8 azalmaya neden oluyor.Kadınlarda ise durum daha vahim; yağlanma kazandığınız paranın %12’sini götürüyor!

10) Aileleri üst sınıfta olan ve üniversite eğitimi alan mutlu çocukların % 54’ü, ileriki yaşlarda ekonomik açıdan sıkıntı çekmiyor. Fakir bir ailede yetişip üniversiteyi bitirenlerin maddi refaha ulaşma oranı da % 84.Fakat tüm bunları boş verin, zengin olmanın en kolay ve garantili yolu size miras bırakacak varlıklı bir yakınınızın olması…

İlgini Çekebilir:   Survivor Acun Ilıcalı Nasıl Başarılı Oldu?

Bu ihtimal tüm bu araştırma sonuçlarını ters düz edebiliyor….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.